• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A nagy kérdés avagy hogyan is költözzünk az akvárium szétszedése nélkül ?

Mi lenne ha azt csinálnád, hogy szétkapod. De kompletten, amit lehet megtartasz, amit nem eladod vagy odaadod valakinek. Veszel itthon vagy kinn talajt és mehet az új hardscape és berendezés :)
Így tulajdonképpen mindneki túlélné és ígyis úgyis be kellene rendezned újra mikor odaértél, mert ha egybe hagyod, úgyis elmozdul benne minden nagy valószínűséggel. Plusz idegeskedhetsz egész úton hogy mi van vele :)
Ha meg szétkapod: halak és garnélák egy vödör (esetleg egy kis moha a vödörbe hogy ne érezzék annyira mesterségenek a környezetet), növények még egy vödör, valamennyi vizet rakj egy harmadik vödörbe az újraindításhoz.
akvárium kipucol, technika egy dobozba és mehetsz is :)


Neked is igazad van Szilvi ! Nos a mostani állás az ,hogy megnéztem ,hogy menyi Manadom van és rájöttem ,hogy pont elég lesz ahhoz ,hogy egy új berendezést alkossak ,már ki is találtam ,hogy a meglévő formát ,hogy tudom átalakítani így már meg is van ,hogy lesz . Szóval szétszedem és ott újra összerakom és jobb lesz mint volt :) Így lesz belőle a 2.-es számú tanuló medence :) Majd a kellő tapasztalat után természetesebben komolyabb talajt fogok belehelyezni és más hardscape-el.


Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítségét szerintem ez egy jó kis eszmecsere volt és igaz ,hogy nem a várt eredmény jött ki ,de szerintem még jobb is ,hogy újraindítom mert sokkal jobban fog mutatni! :)

Annyi kérdésem van már csak ,hogy sűrű vízcserével az állatkáim meglesznek egy hetet a kis hordóban? Mert akkor annyit minimum várni kell az akva beállásához :/

Ha minden igaz a jövő hétvégén kerül sor a költözésre ... kemény menet lesz autóval kb 4 és fél óra . Nem hiszem ,hogy mondtam ,de Szegedről Wiener Neustadtba fogunk költözni tehát egy igazi kihívás :) Sajnos meglepő volt számomra ,hogy sokkal keményebb a víz kint ,de szerintem sikerül a lehető legjobbat kihozni a dolgokból a ti segítségeteknek köszönhetően :) Nagyon sokat tanultam tőletek és hamarosan készíteni akarok egy kis képet ,hogy hogyan is kezdtem és most hol tartok :)
 
Szia Dominik!

Simán el lesznek egy hetet (még a kevésbé érzékeny növények is)!

Sok sikert a költözéshez és az újra indításhoz!

Neted lesz?

A.ttila
 
Én Pécelen lakom, itt is 20 körüli a keménység, és semmi gondom nincs. Igaz ami igaz, a nano akváriumomban rendszeresen esővízzel hígítok, de a 100 literesben csapvíz van, és a növényeken nem látom, hogy gond lenne.
 
Én Pécelen lakom, itt is 20 körüli a keménység, és semmi gondom nincs. Igaz ami igaz, a nano akváriumomban rendszeresen esővízzel hígítok, de a 100 literesben csapvíz van, és a növényeken nem látom, hogy gond lenne.


Én ezt értem ,talán igaz is csak nekem van még egy garnélás akvám is amiben new Bee -k is vannak meg még tervezek pár különleges garnélát így nem hátrány illetve ha úgy nézzük akkor van igazán tiszta ivóvizem :) ,de nem baj megnyugodtam megoldom mint mindig ! Egybk neked is igazad van ,de egy teljesen új akvát akarok majd összeállítani mindennel ahogy kell úgyhogy inkább tanuló medenceként fogom még akkor üzemeltetne és megpróbálom a legjobbat kihozni belőle :)
 
Szia Dominik!

Simán el lesznek egy hetet (még a kevésbé érzékeny növények is)!

Sok sikert a költözéshez és az újra indításhoz!

Neted lesz?

A.ttila


Huh Atis még nem tudom ,hogy hogy lesz a net dolog egy kicsit kótyagos vagyok a sok intézni valótól :O max ha nem lesz egy ideig lemegyek valami jó kis kávézóba és ott elnetezgetek majd :) Gondolom ezt azért kérded ,hogy fogok e dokumentálni :D Egybk el vagyok maradva pár ígért irományal ,de majd bepótolom :)
 
Back
Oldal tetejére