• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A nagy kérdés avagy hogyan is költözzünk az akvárium szétszedése nélkül ?

Dominiks

VIP kertész
Kedves akvakertész kollégák!

Nagy gondban vagyok hónapok óta. Próbálom megterezni ,hogy hogyan is költöztessem át az akváriumokat az új otthonomba. Nos kialakult egy kép bennem ,de kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is . Elég nagy feladat. Mert nem kis távolságot kell megtenniük illetve a terep sem egyszerű. Szegedi vagyok most pontosabban Szeged peremén és Winer Neustadt -ba fogok a közel jövőben költözni. Mint ahogy érezhető a legnagyobb probléma az ,hogy autóval barátok között is 4 óra az út. De ez nem minden ... olyan szerencsétlen helyen élek most ,hogy még egy 500m-es földes út szakaszt is meg kell tenni ami mindenféle törmelékkel fel van töltve tehát még ha 5-el is megyek egészen rázós a dolog :( A célom az ,hogy minék kissebb vagy ne is legyen állatbeli veszteségem illetve ne kelljen szétszedni mert az anyagiak nem engedik most ,hogy újra índítsam az akvákat sőt az idő sem engedi. A garnélás esetében nem számít ,hogy a terep átrendeződik mert ott nem lényeg visszont abban annyi kicsi lehet hogy soha nem találnám meg ,ha ki kellene venni őket, a növényesben az állatok eltávoltítása még megoldható ,de szerintem ott is csuda módon el tudnak rejtözni a garnélák :/

Nem egyszerű feladat ,de kérem segítsetek nekem egy kicsit ! Nagyon bízom bennetek!
 
A helikopteres emelés kizárva? ;)
Csak hülyülök. Lehet egyszerűbb lenne újrahúzni az akváriumokat kint ha ennyire macerás.
Akkor csak a törés ellen kell megoldást találni a szállítás közben.
 
Újrahúzni? Most nem igazán értelek :)

Szétszeded az akváriumok többségét és újraépíted az új helyen.
Az élőlényeket beteszed egy nagy lezárható vödörbe. Pl savanyúságos lezárható vödrök a több pedig mehet simán kocsiban kipárnázva, hogy semmi se törjön el.

4 órát a garnélák is kibírnak az új helyen meg bedobsz nekik egy szivacsszűrőt a vödörbe, amig az akikat rendezgeted.
 
Én az enyémet 12 km-re szállítottam úgy, hogy aljzat, növények és némi víz is volt benne, de nem ajánlom. Menet közben, bármilyen óvatosan is vezettem, cunamiriadó volt és a terepet rendesen átrendezték a hullámok. :D
Viktor által leírtakat mondanám én is.
 
én valahol olvastam, hogy az akváriumnál picit nagyobb méretű, vastag hungarocell lapot vágott ki valaki, azt behúzta egy műanyag zacskóba vagy folpack-ba vagy valami ilyesmibe betekerte és ezzel zárta le az akvárium tetejét. előtte persze kb a felét leeresztette a víznek és ezt a hungarocell "dugót" úgy rakta bele hogy teljesen megszorult, de a vízszint fölött még volt kb 10 cm hely. Ugy értettem, hogy gyakorlatilag olyan helyzet alakult ki az akváriumban, mint mikor egy zacskóban szállítod a halakat, növényeket és belefújsz a zacskóba az megtelik levegővel és ugy zárod le.
 
én valahol olvastam, hogy az akváriumnál picit nagyobb méretű, vastag hungarocell lapot vágott ki valaki, azt behúzta egy műanyag zacskóba vagy folpack-ba vagy valami ilyesmibe betekerte és ezzel zárta le az akvárium tetejét. előtte persze kb a felét leeresztette a víznek és ezt a hungarocell "dugót" úgy rakta bele hogy teljesen megszorult, de a vízszint fölött még volt kb 10 cm hely. Ugy értettem, hogy gyakorlatilag olyan helyzet alakult ki az akváriumban, mint mikor egy zacskóban szállítod a halakat, növényeket és belefújsz a zacskóba az megtelik levegővel és ugy zárod le.
Talán jobb ha a hungarocell leér a vízig. Ha nincs benn levegô, nem tud hullámzani.
 
Esetleg megpróbálhatnád annyira szétszedni,amennyire csak lehet és ha a szállítás miatt valamennyire összeesik,akkor egy picit újra rendezed a dolgot!?
 
Szia Dominik!

Sajnos akármennyi vizet is hagysz rajta az aljzatod ki fog simulni!
Ovis akváriumok költöztetésénél tapasztaltam, pedig csak pár kilométert kellett megtenni!
Ha légmentesen lezárod, a növények talán kibírják víz nélkül is a 4 órát, de lehet a pár bent maradó garnéla is!
Vagyis meg kell próbálnod a legjobban víztelenítei (esetleg útközben egyszer-egyszer megspriccelni), úgy esetleg megmenekülhetsz a teljes újra rendezéstől!
Pár növénynek lehet hogy kicsit megfonnyad a levélszéle, de ha levágod hamar pótolni fogják (azért látszik rajtuk hogy jó kezekben vannak)!

Szurkolok hogy probléma mentesen sikerüljön!

A.ttila
 
A mai napig nem értem,Vik,Atti,Balázs,hogy tudtátok kivinni a demo akikat a Terrára.Mit Kavicsos Atti is mondja,egy kis víz marad benne, kisimul az egész.Mint egy földrengésnél,talajelfolyósodás történik,elsűlyednek a kövek.
 
A mai napig nem értem,Vik,Atti,Balázs,hogy tudtátok kivinni a demo akikat a Terrára.Mit Kavicsos Atti is mondja,egy kis víz marad benne, kisimul az egész.Mint egy földrengésnél,talajelfolyósodás történik,elsűlyednek a kövek.

Ott egy picit könnyebb volt, mert az út alig volt 10-15km és viszonylag sima betonút-autopálya szakasz.
De Balázs így is alaposan kibélelte az akváriumokat. A sziklásnál körbe lett kartonozva az üveg és a sziklák között.
Néhány felső szikla le lett emelve és csak a helyszínen lett visszarakva. Levegővel megtöltött zsacsikkal kibélelve, lefóliázva.

Ha nagyon rázós úton kell vinni nagy valószínűséggel szétesnek a talajok.

A vizet le kell szívni amennyire lehet ezt még nem írtam.
 
Szia Mária!

A mai napig nem értem,Vik,Atti,Balázs,hogy tudtátok kivinni a demo akikat a Terrára.Mit Kavicsos Atti is mondja,egy kis víz marad benne, kisimul az egész.Mint egy földrengésnél,talajelfolyósodás történik,elsűlyednek a kövek.

Kicsit kiegészítem Viktor írását!

A legizgalmasabb a sziklás akvárium volt valóban!
Először is a halak nem látszódtak a leszíváskor egész addig, amíg 5cm-es nem lett a vízszint, akkor kezdtek az egyik szikla alól elő rajzani!
Addig Balázs is azt hite hogy valahola növények alá, vagy a sziklák mögé bújtak (na akkor annyi lett volna nekik)!
Utána az akváriumot ketten megfogták, leemelték a szekrényről, majd ekkor Zsolttal (aki segített szintén az előkészületekben, utómunkálatokban és a rendezvény alatt a szeme a standot fürkészte) alá tettünk egy kisméretű raklapot, amivel együtt került az autó csomagtartójába (az egész nem volt 70-80kg-nál több).
Azt hogy a kocsiból hogy került ki a helyére, arra én is kíváncsi lennék, mert addig tényleg nyolc kezesnek tűnt a feladat (de akkor egy időre el kelett mennem és mire vissza értem már mind a helyén volt)!

De azért valamelyest megviselte az élővilágot a szállítás így is (pl. a fás akváriumban sorban hullottak el a halak)!
Van benne rizikó bőven!
Egy botlás óriási kárt okozott volna ( Balázs folyamatosan szóval tartott bennünket a szálítás közben nehogy egy pillanatra is elfelejtsük mit viszünk a kezünkben (minden mozdulatunkat árgus szemekkel követte, sőt előre megtervezte, figyelmeztetve minket lépésről-lépésre minden lehetséges akadályra))!

Mindenesetre a kiállítási napokon ezek a nehézségek keveseknek juthatott eszébe, a látvány mindent feledtetett !

Visszatérve Dominik jövöbeli megpróbáltatásaira, eleve a halak kifogása közben sem lehet röhögő görcsöt kapni, egy benövényesített akváriumból!
Egy alkalommal költöztettem régi 285l-es akváriumomat egyik kerületből a másikba!
A barátaink mindent levittek a lakásból mire az élőlényeklet kifogdostam (az algaevők és Kuli-kulik okozták a legnagyobb fejtörést)!
Majd a másik lakásba az összes bútort és dobozt felhordták amíg visszaüzemeltem!
A következő költözés előtt be kelett látnom hogy ezt mégegyszer nem játszhatom el!
Eladtam a szomszéd srácnak kompletten, így csak 5cm-es vízzel, bútorral együtt áttoltuk hozzájuk!

Egy kissebbet azért talán könnyebb, de mindenféleképpen kétemberes feladat!

A.ttila
 
Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket ! Sikerült kialakítani egy képet magamban ,hogy hogyan is fog történni a szállítás.. ,de meg kellett emésztenem ,hogy nem fog valamiféle kár nélkül sikerülni értem én a terep rendezésre ,de sebaj hisz ez a szép benne utána meg kell mentenem :D Ma lesz egy kis kísérlet : az emeletről lefogjuk hozni az akvát mert a nagy hőmérséklet miatt majdnem elpusztult a cubám... így ki tudok próbálni egy két módszert illetve most még nem biztos ,de a jövő héten tekintem meg az új lakhelyem és lehet ,hogy a szállítás a jövő héten lesz esedékes.. Kicsit érdekes ez az egész teljesen megzuhantam ,hirtelen rám zúdult Wien ,de remélem nagy élmény lesz :)
 
Hello Dominiks!

Gondolom, már elköltöztél. Írhatnál pár sort, hogy hogy kivitelezted, és hogy sikerült!?
Ha előbb látom az írásod, tuti lebeszéllek róla. Én is most fogok költözni, nem kis fejtörést okoznak az akvák. Szerencsére nem kell egy napon, így a haverokkal elköltöztetjük a cuccokat és később másik napon külön az akvákat. Amikor ide költöztem én is azt hittem, hogy kisebb stressz, ha nem fogdosom ki őket. Hát tévedtem. Az a cunami nagyon durva volt. A Paralabidochromisok nem is bírták ki. (Pedig minimalizáltam én is a vizszintet, és hungarocell-t is használtam.) Mind elhullott.
Legegyszerűbb, ahogy most is fogom csinálni: halak vödörbe, növények zacskóba, akva szétkapva, új helyen össze.

üdv

Kisvido

ui.: Minden elismerésem a Terra-ra szállító csapatnak!
 
Hello Dominiks!

Gondolom, már elköltöztél. Írhatnál pár sort, hogy hogy kivitelezted, és hogy sikerült!?
Ha előbb látom az írásod, tuti lebeszéllek róla. Én is most fogok költözni, nem kis fejtörést okoznak az akvák. Szerencsére nem kell egy napon, így a haverokkal elköltöztetjük a cuccokat és később másik napon külön az akvákat. Amikor ide költöztem én is azt hittem, hogy kisebb stressz, ha nem fogdosom ki őket. Hát tévedtem. Az a cunami nagyon durva volt. A Paralabidochromisok nem is bírták ki. (Pedig minimalizáltam én is a vizszintet, és hungarocell-t is használtam.) Mind elhullott.
Legegyszerűbb, ahogy most is fogom csinálni: halak vödörbe, növények zacskóba, akva szétkapva, új helyen össze.

üdv

Kisvido

ui.: Minden elismerésem a Terra-ra szállító csapatnak!
Még nem történt meg a költözés ,de most azt kell ,hogy mondjam ,hogy fogalmam sincs mit tegyek :( Az ,hogy a halakat kiveszem egy dolog .... Viszont a garnélákat hogy a frászban veszem ki a dzsungelből? A másik ,ha kiszedem a növényeket akkor nincs esély arra ,hogy azokat valaha is visszaültetem hisz ez a tanuló medencém és az aljzat ültetésre alkalmatlan :( összesen 8 l Manadom van az meg semmire sem jó és nem erre a célra szántam :( Pénzem nincs egy másik aljzatra mindet sikerült a költözés előkészületeire és az RO készülékre költenem :/ A másik akva meg egy garnélás ahol nem érdekel a terem ,csak ,hogy az összes lakó meglegyen abból meg végkép esélytelen ,hogy kivegyem őket :/ Na most mi legyen erre mondjon valaki valamit :D halvány bálna pukim nincs ,hogy mit tegyek :/ Azt gondolom ,hogy ezt veszteségmentesen nem fog megúszni :(
 
Esetleg azt tudom még tenni ,hogy teljesen szétszedem és akkor a Manadoval újraidítom .... igazából ADA alzatot szeretem volna és dombokat stb ,de akkor kompromiszumot kell állítanom :( Szörnyű ... Nagyon le vagyok törve :( Pedig az akva most nagyon üde .....
 
Még nem történt meg a költözés ,de most azt kell ,hogy mondjam ,hogy fogalmam sincs mit tegyek :( Az ,hogy a halakat kiveszem egy dolog .... Viszont a garnélákat hogy a frászban veszem ki a dzsungelből? A másik ,ha kiszedem a növényeket akkor nincs esély arra ,hogy azokat valaha is visszaültetem hisz ez a tanuló medencém és az aljzat ültetésre alkalmatlan :( összesen 8 l Manadom van az meg semmire sem jó és nem erre a célra szántam :( Pénzem nincs egy másik aljzatra mindet sikerült a költözés előkészületeire és az RO készülékre költenem :/ A másik akva meg egy garnélás ahol nem érdekel a terem ,csak ,hogy az összes lakó meglegyen abból meg végkép esélytelen ,hogy kivegyem őket :/ Na most mi legyen erre mondjon valaki valamit :D halvány bálna pukim nincs ,hogy mit tegyek :/ Azt gondolom ,hogy ezt veszteségmentesen nem fog megúszni :(

A garnélákra megoldás:
Amennyit tudsz fogj ki hálóval! Aztán minél több növényt és hardscapet próbálj kiszedni, hogy a talajon kívül más ne maradjon lehetőleg. Aztán fél nap alatt leülepszik a felkavart talaj, és így sokkal könnyebben kifoghatod a maradék garnikat. Én csináltam ilyet, bár az egy nano akva volt, viszont 6 szögletű..szóval nem volt egyszerű halászni. Jó megoldás még a vastagabb gumicső is, amivel a vizet szívod ki, hogy a sarkokban megbújó egyedeket simán kiszippantod vele. Semmi bajuk nem lesz egy kis csúszdaparktól :) ... Sajnos az RO készülék helyett érdemesebb lett volna egy minőségi talaj... de ha már így történt, ebből kell kiindulni... én azt csinálnám a helyedben, hogy az új helyen talaj nélkül pakolnám össze az akváriumot, és gyűjtenék talajra, majd ha megvan, berendezném úgy, ahogy akartam... talaj nélkül könnyebb lesz kiszedni a garnikat újra (viszont sűrű vízcseréket ajánlok, mert a talaj nélkül nem sok biológiai szűrés marad)...
 
Mi lenne ha azt csinálnád, hogy szétkapod. De kompletten, amit lehet megtartasz, amit nem eladod vagy odaadod valakinek. Veszel itthon vagy kinn talajt és mehet az új hardscape és berendezés :)
Így tulajdonképpen mindneki túlélné és ígyis úgyis be kellene rendezned újra mikor odaértél, mert ha egybe hagyod, úgyis elmozdul benne minden nagy valószínűséggel. Plusz idegeskedhetsz egész úton hogy mi van vele :)
Ha meg szétkapod: halak és garnélák egy vödör (esetleg egy kis moha a vödörbe hogy ne érezzék annyira mesterségenek a környezetet), növények még egy vödör, valamennyi vizet rakj egy harmadik vödörbe az újraindításhoz.
akvárium kipucol, technika egy dobozba és mehetsz is :)
 
A garnélákra megoldás:
Amennyit tudsz fogj ki hálóval! Aztán minél több növényt és hardscapet próbálj kiszedni, hogy a talajon kívül más ne maradjon lehetőleg. Aztán fél nap alatt leülepszik a felkavart talaj, és így sokkal könnyebben kifoghatod a maradék garnikat. Én csináltam ilyet, bár az egy nano akva volt, viszont 6 szögletű..szóval nem volt egyszerű halászni. Jó megoldás még a vastagabb gumicső is, amivel a vizet szívod ki, hogy a sarkokban megbújó egyedeket simán kiszippantod vele. Semmi bajuk nem lesz egy kis csúszdaparktól :) ... Sajnos az RO készülék helyett érdemesebb lett volna egy minőségi talaj... de ha már így történt, ebből kell kiindulni... én azt csinálnám a helyedben, hogy az új helyen talaj nélkül pakolnám össze az akváriumot, és gyűjtenék talajra, majd ha megvan, berendezném úgy, ahogy akartam... talaj nélkül könnyebb lesz kiszedni a garnikat újra (viszont sűrű vízcseréket ajánlok, mert a talaj nélkül nem sok biológiai szűrés marad)...


Köszönöm! Nos igaz az ,hogy jobb talajt kellett volna vásárolnom csak ahová költözöm 18-24 -es a víz keménysége így gondoltam ,hogy ro nélkül halott a dolog :/
 
Back
Oldal tetejére