• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A falban lévő akvárium

kslszl

Kertész szaki
Akkor induljon a második újrakezdésem és egyben az első naplóm.

Adatok:

Akvárium: 80x35x40 112l fekete ragasztással

Világítás: Saját gyártású led 85lm/l

Szűrő: Eheim Professional 2071, Eheim Professional 2224
Szűrőanyag: Susbtrat Pro, bioMECH, MechPro, Seachem Purigen 250ml
Csövezés: Easy Aqua üveg kifolyó cső, Zöld színű Eheim ki és befolyó csövek

Sterilizátor: Twinstar Mini
Fűtés: 110w
Hűtés: Ventillátor
Táptalaj: JBL AquaBasis Plus
Aljzat: JBL Manado


Tápozás: Micro, Macro,Carbo
Vízcsere: Ro vízzel heti 30%

CO2: 20 kg-os palack, Up Aqua New CO2 Atomizer 17 (in-line diffúzor), Festo nyomás csökkentő

Dekoráció: Seiryu kő

Növények: Ebbe kérném valakinek a segítségét! (Köszönöm)

Élőlények: 10db Galaxy Razbóra, 6db Neon, 2db Amano, 1db Oto, 20db csiga evő csiga és rengeteg red cherry

Akvárium Vezérlés:

Egy olyan vezérlést csináltam ami képes az egész akváriumot automatizálni csak a nyírást kéne még valahogy megoldani...
A világítást 3 csatornára lehet osztani fehér, piros, kék Mindegyik csatornának megtudom mondani mettől meddig világítson mennyivel és mennyi idő alatt érje el a kívánt fényerősséget ezzel tudom szimulálni a napfelkelte naplemente és a holdfény effektust.
Van még benne 3db dózispumpa a növénytápok adagolására, megtudom mondani mikor menyit adagoljak.
A lámpán van egy ventilátor az akvárium hűtésére aminek megtudom mondani mettől meddig menjen van még rajta egy gomb, ha megnyomom a külső szűrők le állnak a beállított értékig vagy a következő megnyomásra újraindulnak.
A Co2-t is betudom állítani mettől meddig üzemeljen.
Hagytam még plusz kettő vezérelhető relét illetve 2 bemenetet hátha valamire jó lesz.

Csatoltam a régi akváriumról a képet nem az utolsó pillanatról de körülbelül így nézett ki.
23217749_1007738a0cdb4f2d76c788d377ca34e3_xl.jpg
 
Sziasztok!

Eltelt egy hét az akvárium újra indítása óta. Nagy változás még nem történt a növények magukhoz tértek és elkezdtek szépen fejlődni.
Alga hála istenek nagyon minimális. Co2 kicsit ingadozott a múlt héten de sajnos nagyon keveset voltam itthon, de a hétvégén beállítottam vagyis remélem...

Köszönöm, hogy benéztél!

23246447_5f0c10e1ed3fb8fa68e5a7bf816ebc7a_xl.jpg
 
Szia! Ötletes az aki! Érdeklődni szeretnék, hogy nálad bevált e az inline atomizer? Mik a tapasztalatok, mert én is ilyet tervezek. Mennyi bubiszámmal mented?
 
Szia! Ötletes az aki! Érdeklődni szeretnék, hogy nálad bevált e az inline atomizer? Mik a tapasztalatok, mert én is ilyet tervezek. Mennyi bubiszámmal mented?

Helló

Először is köszönöm!
Nálam bevált az atomizer!
Hátránya: az akváriumod kicsit ködös lesz amikor üzemel mert nagyon apróra porlasztja a Co2-t, illetve nagyobb nyomás kell mint a kerámia diffúzornak.
Előnye: nincs az akváriumba még egy technika és szerintem jobb a hatásfoka mint a kerámia diffúzoroknak.
Bubi számlálom már nincsen, sajnos eltörött.

Üdv Laci
 
Sziasztok!

Egy kis változást csináltam az aksiba, két külső szűrőm volt betéve egymással szembe (Eheim 2224 és 2071) és azt vettem észre, hogy a nagy áramlás miatt elmarad a bubizás.
Lekapcsoltam a kisebb szűrőt és egyből elkezdtek bubizni. Nem tudom mi az összefüggés, de kíváncsian várom a fejleményeket ha rosszat csináltam visszafogom tenni ha így is működik a dolog indítok még egy akváriumot olyan 40-50 literest.

Köszönöm, hogy benéztél!

Üdv Laci
 
Bővült az állományom 10db cbs és 5db amano garnélával nagyon szépek, igaz még elég picik de gyönyörűek!
Képet is csatolok róluk de most nagyon eltűntek...
 
Sziasztok!

Csináltam egy nagyobb ritkítást a köveken belül eső részt teljesen kiszedtem és újra ültettem.
Új növények nem érkeztek igazából a régieket tettem vissza de jól megritkítottam...
Megvárom, hogy egy kicsit magukhoz térjenek és akkor még egy kicsit még alakítok rajtuk.
Köszönöm, hogy benéztél!

Ilyen volt:
23599534_3e1a63b05cde85851dabb9136e00a1e5_xl.jpg

és Ilyen lett:

23673650_793176fc34eea1f375db63dc6898d8d7_xl.jpg
 
Sziasztok!

Egy hónapja vásároltam 10db CBS garnélát de akárhogy nézem én csak 3-4 db tudok megszámolni ezek ilyen félős/bujkálós fajták? Remélem nem történt baj velük! Nézetem a vízminőséget de azzal nincs gond! Másnál is volt már hasonló "gond" ?

Lassan át kellene rendeznem az akváriumomat, ezért vásároltam viking kollégától egy Odyssea Quad 4x24 W lámpát kíváncsi vagyok a teljesítményére és a növények viselkedésére. A mostani világításomra igazából nincs panaszom (minimális alga és szépen nőnek, bubiznak a növények) de én ezzel a diy ledszalagos világítással kezdtem és nincs viszonyítási alapom így szeretném kipróbálni a fénycsöves pilácsot.
Az újra rendezéssel gondba leszek mivel ez az akvárium egy falban van és nem tudom hogyan rendezzem be, milyen formát öltsön mivel mind a két oldala látszik az akváriumnak esetleg valakinek valami ötlete?

Köszönöm, hogy benéztél!
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sziasztok Új vagyok itt. Szeretném a segítségeteket kérni világítással kapcsolatban, mert már belezavarodtam egy kicsit.. Szerintetek melyik jobb egy 75*35*38 akihoz(szép növényzethez, co2 táplálással)
3db Fénycső T5 HO F24W/865 daylight 6500K 16x549mm vagy
1db Kompakt fénycső Dulux L 55W/865 Daylight 6500 vagy
4 db Fénycső T5 HE F14W/865 daylight 6500K 16x549mm
Köszönöm a segítséget...
 
Sziasztok Új vagyok itt. Szeretném a segítségeteket kérni világítással kapcsolatban, mert már belezavarodtam egy kicsit.. Szerintetek melyik jobb egy 75*35*38 akihoz(szép növényzethez, co2 táplálással)
3db Fénycső T5 HO F24W/865 daylight 6500K 16x549mm vagy
1db Kompakt fénycső Dulux L 55W/865 Daylight 6500 vagy
4 db Fénycső T5 HE F14W/865 daylight 6500K 16x549mm
Köszönöm a segítséget...

Szia!

Sajnos fénycsöves világítással nincs tapasztalatom de én T5-re szavazok!

Köszi, hogy benéztél!
 
Back
Oldal tetejére