• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A falban lévő akvárium 2

kslszl

Kertész szaki
Akvárium: 80x40x37 Opti White üvegből (azért ez az egyedi méret mert ez fért be a falba)

Világítás: Saját gyártású ledszalagos

Szűrő: Eheim Professional 2073
Szűrőanyag: Siporax,Seachem Matrix, Ada Bio Rio,Seachem Purigen 250ml
Csövezés: Üveg ki és befolyók

Fűtés : 110W
Hűtés: Ventillátor
Aljzat: Ada Amazonia

Tápozás: Micro, Macro, Carbo
Vízcsere: Ro vízzel Heti 30%

CO2: 20 kg-os palack, Up Aqua New CO2 porlasztó 17 (in-line diffúzor), Festo Nyomás csökkentő

Az egész akváriumot egy saját gyártású akvárium vezérlővel vezérlem. Napfelkelte-naplemente, holdfény effektus, Dózispumpák, Szűrő leállítás, Co2, Skim stb
 

Attachments

  • WP_20161121_007.jpg
    WP_20161121_007.jpg
    103.5 KB · Megtekintések: 12
Tudnal nemi infoval szolgalni a sajat gyartasu vezerlorol?
Epp en is torpolok egy sajaton, dimmer, homerseklet figyeles, relevel 230 vezerles,stb
RPi alapon lenne az egesz, mar megvan az RPi, 8as rele.
 
Nekem a vezérlő lelke egy arduino nano.
Csináltam neki egy nyákot amin van jó sok relé vagy pwm em vagy épp ami kell.
Az egészet egy pc program segítségével programozom.
A pwm-nek megtudod mondani mikor kapcsoljon be mikor kapcsoljon ki mennyivel világítson és milyen gyorsan érje el a beállított "max" értéket.
A reléknek megtudod mondani mikor kapcsoljon ki illetve be.
Van egy szűrő leállítási idő és egy nyomó gomb ha megnyomod a beállított értékig leállítja a szűrőt vagy a következő megnyomásig, ez hasznos a vízcserénél és az etetésnél.
Akkor van 3 db dózispumpa meglehet mondani mikor mennyit adagoljon.
Automata utántöltés ez inkább a tengerinél érdekes ott kicsit több víz párolog, igazából van egy úszó kapcsoló ha jelet add elkezd tölteni, én annyival megbonyolítottam, hogy megmondom meddig nézze azt a jelet mert ha beragad vagy tönkre megy nehogy nekem túltöltsön. Meglehet mondani hány órától hány óráig töltheti a vizet.
Hőmérséklet ha a beállított érték fölé megy 1 fokot meghúz egy relé (ventilátor, klíma) ha alá megy 1 fokot meghúz egy relét (fűtés)
Azt hiszem leírtam mindent ha bármi kérdésed van írj nyugodtan!
Csatoltam pár fotót.

WP_20161003_002[1].jpg WP_20161004_001[1].jpg 123.jpg
 
Uhh! Nagyon pöpec a cucc! Az állam elég rendesen leesett, illetve a nyál is elkezdett csorogni a számból... :)
Valami hasonló a cél nálam is, csak lassan haladok, mert nincs sok(konkréten 0) elektronikai ismeretem. Alap forrasztás megyeget, de saját magam nem tudnék tervezni nyákot.
Meg egyelőre a motyó beszerzése van folyamatban.
 
Jó kis technika! Esetleg a szoftveres részt is meg tudnád osztani?

Tapatalkkal küldve az én LG-D620 eszközömről
 
Szia!
Dózispumpa honnan van? Jóféle kínai?
Illetve a vezérlést PWM-ezed vagy egyszerűen ráereszted a 12V-ot a megfelelő idegi?
Különben nagyon komoly kis vezérlő!
 
Sziasztok!

Egy hetes lett az akvárium csatoltam mind a két oldalról egy-egy képet.
Sajnos kicsit elkezdtem algásodni még a garniknak kicsit be kell segítenem de remélem lassan átveszik az uralmat az alga felett. :D
Középre még szeretnék egy kis japonica blyxa-t és lehet az anubias kikerül mivel sok lesz neki ez a fény...

WP_20161204_001[1].jpg
WP_20161204_002[1].jpg
 
Uhh! Nagyon pöpec a cucc! Az állam elég rendesen leesett, illetve a nyál is elkezdett csorogni a számból... :)
Valami hasonló a cél nálam is, csak lassan haladok, mert nincs sok(konkréten 0) elektronikai ismeretem. Alap forrasztás megyeget, de saját magam nem tudnék tervezni nyákot.
Meg egyelőre a motyó beszerzése van folyamatban.

Ha elakadsz vagy csak tanácsra lenne szükséged írj nyugodtan amiben tudok segítek. (y)
 
Jó kis technika! Esetleg a szoftveres részt is meg tudnád osztani?

Tapatalkkal küldve az én LG-D620 eszközömről


Őszintén szólva nem szeretném kiadni a szoftveres részét és nem titkolt célom, hogy szeretnék akvárium vezérlőket gyártani/fejleszteni a jövőben.
 
Szia!
Dózispumpa honnan van? Jóféle kínai?
Illetve a vezérlést PWM-ezed vagy egyszerűen ráereszted a 12V-ot a megfelelő idegi?
Különben nagyon komoly kis vezérlő!

Helló!

Ahogy mondod jóféle kínai.
De mellette szóljak több mint egy éve használom ezeket a fajtákat és még mindig halál pontos.
Nem szabad pwm-el a dózispumpát hajtani mert a tengely részénél beszorul ha kevesebb feszt kap.
Én simán relézem a pumpákat, programba van egy automata feltöltési funkció azzal beállítom az időt és letesztelem, állítok egy kicsit ha szükséges és ennyi.

Köszönöm a dicséretet!
 
Értem, és megértem! Remélem azért majd kedvezményt kapunk! [emoji16]

Tapatalkkal küldve az én LG-D620 eszközömről
 
Nem szabad pwm-el a dózispumpát hajtani mert a tengely részénél beszorul ha kevesebb feszt kap.Köszönöm a dicséretet!

Én PWM-el oldottam meg, hogy mind a 3 pumpa egységnyi idő alatt ugyanannyi folyadékot juttasson át. - fecskendővel mértem ki :D
További feltétele, hogy ne legyen feszültségingadozás.
Azt azért hozzáteszem, hogy a kitöltési tényezőt 80-100% között használtam -> tehát elég magas ahhoz , hogy ne szoruljon a motor.

Nem szándékosan mondok ellen, inkább csak megjegyzés.
 
Utoljára módosított:
Én PWM-el oldottam meg, hogy mind a 3 pumpa egységnyi idő alatt ugyanannyi folyadékot juttasson át. - fecskendővel mértem ki :D
További feltétele, hogy ne legyen feszültségingadozás.
Azt azért hozzáteszem, hogy a kitöltési tényezőt 80-100% között használtam -> tehát elég magas ahhoz , hogy ne szoruljon a motor.

Nem szándékosan mondok ellen, inkább csak megjegyzés.

Én azt vettem észre, nem úgy ment a motor mint 100%-on így inkább nem kísérleteztem tovább nehogy tönkre tegyem :D
Időzítve is nagyon pontosak ezek a pumpák így nem is foglalkoztam a PWM es kisértekezéssel

Szeretném megkérdezni te most beállítottad, hogy pl. az egyik 80 a másik 90 a harmadik 100%-on menjen? Mennyi eltérés (ml) volt a pumpák között? és mennyi ideig mennek a pumpák?
 
Én azt vettem észre, nem úgy ment a motor mint 100%-on így inkább nem kísérleteztem tovább nehogy tönkre tegyem :D
Időzítve is nagyon pontosak ezek a pumpák így nem is foglalkoztam a PWM es kisértekezéssel

Szeretném megkérdezni te most beállítottad, hogy pl. az egyik 80 a másik 90 a harmadik 100%-on menjen? Mennyi eltérés (ml) volt a pumpák között? és mennyi ideig mennek a pumpák?

Igen azt csináltam.
Nem volt jelentős eltérés (de ugye 0.1ml eltérés 10 nap alatt már 1ml ), inkább csak a TDK dolgozat miatt pontosítottam.
Ma már én sem játszanék a kalibrálással.

Idézek magamtól:
" A pumpák táplálását 7V-os stabil feszültségforrásról PWM jelalakkal végzem, így lehetővé vált az is, hogy a gyártásból adódóan egymástól eltérő pumpákat kalibráljam. Először 10ml pontosságra, majd 1ml pontosságra és végül 0,1ml pontosságra állítottam be őket. A tesztelés során fecskendővel ellenőriztem a beállított értékeket. "
 
Back
Oldal tetejére