• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech 72 literes low tech növényes

wjoc10

Nézelődő
Üdv Mindenkinek!



Elég régóta olvasgatom a fórumot és elérkeztem arra a pontra, hogy belekóstolok a kertészkedésbe. Apránként vásároltam a technikát, amelyek egyenlőre egy low tech akvárium elindításához elegendőek a véleményem szerint. Az indítást február elejére tervezem, de úgy gondoltam, hogy nyitok egy naplót neki előre, amelyen keresztül tudok tőletek segítséget kérni. Én móri lakos vagyok így a környékbeli akvakertészek segítségét szívesen igénybe venném.

A technika:

60*40*30 (h*sz*m) akvárium

2*24 w Odyssea (0,6 W/liter)

JBL 901 e külső szűrő gyári töltettel

Saját készítésű akvárium bútor

Táptalaj dennerle deponit mix 9 in 1 2,5 liter

JBL Manado általános aljzat 10 liter

Dekor:

Red moor fa és 3 nagyobb seyru kő

Növény:

Folyamatosan nézegetem őket, de egyenlőre nem tudom, milyen fajtát és mennyit vegyek belőle.

Halak:

2 hét után szeretnék bele 5-7 db törpe szívóharcsát

4 hét után, pedig egy 25 fős kisebb méretű csapathalat (neon, galaxy,)

Tápozás:

TF planter

Igazából nem tudom, hogy a szűrőbe vegyek-e esetleg valamilyen biológiai szűrőanyagot a gyárin kívül? A világításnak nem tudom, hogy naponta mennyit kellene mennie? A vízcserére heti 1 szer 30-40 % ra gondoltam, tápozás mennyisége ismét egy kérdőjel számomra.

Elsőre ennyi, akinek van építő jelegű kritikája az ne tartsa magában.

Szép napot!
 
Esetleg abban tud valaki segíteni, hogy a gyári szűrőtöltet milyenre kellene lecserélni!? Az alsó rekeszben van substrat fölötte pedig csak szivacs!
 
Esetleg abban tud valaki segíteni, hogy a gyári szűrőtöltet milyenre kellene lecserélni!? Az alsó rekeszben van substrat fölötte pedig csak szivacs!

Az nem mikromech? A többség általában azt vallja hogy full bio töltet kell (köztük én is) Kémiai ami szóba jöhet az a Seachem Purigen. Kristálytiszta vizet produkál. Szükség esetén aktív szén. Általában indításkor használatos vagy ha hirtelen vízminőség zavar támad vagy gyógyszeres kezelés után... Nem ismerem a szűrőd felépítését, de kell egy előszűrő szivacs utána bio töltet majd perlon és fölé a kémia. A kémiai mehet a perlon alá is. Kinek mi tetszik.
 
Ha megengeded akkor a manadoról lebeszéllek. Legalábbis megpróbállak. Nekem is volt. Egyetlen jó tulajdonsága van: az ára... :) Hidd el nem éri meg vele szívni. Egy jó agyagos talaj minden téren behozza az árát. Sokkal kedvezőbben hat a vízparaméterekre és esztétikusabb is egy prémium agyagos talaj. Építkezni is kiválóan lehet más talajokkal... A helyedben megfontolnám ;)
 
Igazad van Micromec van benne, legalul, felette csak szivacs. Gondolom a felső szivacs megmarad, amit említettél és a középső kosárba kellene valami a szivacs helyett, ha jól értelmezem.?
 
Igazad van Micromec van benne, legalul, felette csak szivacs. Gondolom a felső szivacs megmarad, amit említettél és a középső kosárba kellene valami a szivacs helyett, ha jól értelmezem.?

Igen. A befolyótól a kifolyó felé haladva. Előszűrés (durva szivacs) Utána bio, utána kémia, prelon...
 
Az mennyire működőképes elgondolás, hogy a reed mor gyökérre (jávai, karácsonyfa) mohát kötözök?
 
Az akvárium sikeresen elindult. Letelt két hét, egyenlőre az alga gondok elkerültek, sajna csigák belekerültek az akváriumba a növényekkel, úgyhogy azokat valahogyan ki kell írtani, mert elszaporodnak. A red moor betaknyosodott, de azt mondták, hogy az normális és el fog majd tűnni róla, most annyira nem szép látvány, de remélem alakul. A növényzet szemmel láthatóan fejlődik a ludwigia már kinőtt az akváriumból a két hét alatt, úgyhogy egy metszés ráférne, bár azt nem tudom, hogyan kell. Olvastam, hogy a fórumra csak a türelmi időszak után lehet képet feltölteni, meddig van a türelmi idő?
 
Olvastam, hogy a fórumra csak a türelmi időszak után lehet képet feltölteni
Külső megosztó oldalról tudsz "belinkelni" képet a 25 hozzászólás előtt is már, ráadásul az is plusz egy hozzászólás...
 
Jelenleg, az algák elkerültek, a világítást megemeltem és 8,5 órát világítok. Napi 1 ml folyékony co2 1 ml tf megy bele 1,5 hete 0,3 macrot is adagolok. Egyenlőre van benne 8 darab törpe szivóharcsa és 5 darab red cherry. A héten szeretnék bele csapathalat, most megy majdnem 4 hete az akva. Tippeket szeretnék, hogy ilyen körülmények között ami a képeken is látszik, milyen halakban gondolkozzak, akik jól érzik majd magukat.
 
Szia!
Kíváncsi lennék, de nem látom a képeket sajnos. (lehet nálam van a baj?) Esetleg másnak tapasztalata ezzel kapcsolatban?
 
Akkor lehet, hogy nekem kell valamit állítanom valahol, mert én amikor rákattintok a linkre akkor látom. Esetleg valami ötlet mit állítsak?
 
6254906160621636914
 
Nálam működnek a linkek.
Próbáld meg úgy, hogy a hivatkozás címét képként illeszted be, akkor itt lesz a kép.

P2240349.JPG

Később (ha már lesz jogosultságod) meg majd csak egyszerűbben töltsd fel ide a lenti "Fájl feltöltése..." gombbal.
 
Back
Oldal tetejére