• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 64 liter opti

Balage

Kertész szaki
Hali!

Szóval a téma adott, többen rá is jöhettetek, ez itt egy 64 literes akvárium naplója lesz :)
Kis pikantériája van a dolognak, mert lényegében minimum 2 éve létezik az akvárium, minden hozzávalóval együtt (egy kakukktojást kivéve) de az élet úgy hozta, hogy nagy bevásárlás után most tudom indítani... szóval igazi türelemjáték:D

De nézzük a technikai adatokat:

-64 literes opti white akvárium
-OASE Biomaster 250 (2 liter Matrix)
-Odyssea 4*24 watt, 6 óra van tervben
-Nagynyomású Co2 rendszer

-ADA aljzat adalék 60 literes akváriumhoz, ehhez még volt Penac W és Penac P is :)
-Tropica Substrate
-Enviroment Aquarium Soil
-ADA Colorado Sand

-Dragon kő
-Red Moor fa

Tápozás egyenlőre TF Planter, TF Macro lesz, aztán majd meglátjuk...

Növény illetve, hal csak tervek alapján léteznek :)

Lényegében egyelőre ennyi, az akvárium nem verseny akvárium lesz így semmi különösre nem kell számítani csak gyorsan összedobtam valamit, úgyis tanuló cucc lesz :)

Pár szösszenet az építésről:


DSCN1393.JPG
DSCN1394.JPG
DSCN1395.JPG

DSCN1396.JPG
 
Szia! Köszi a dicséretet, amúgy tényleg csak összedobtam az egészet és látom is a hibáit ami van bőven de sok zöldséggel jobban fog mutatni :)
Növényesítés elvileg jövő hét végén lesz.

Amit kérdeznék a nagyérdeműtől, hogy van nekem még régebbről, Tetra aktív szenem, érdemes ezt bele dobni a szűrőbe mondjuk az első 2 hétre?
 
Amit kérdeznék a nagyérdeműtől, hogy van nekem még régebbről, Tetra aktív szenem, érdemes ezt bele dobni a szűrőbe mondjuk az első 2 hétre?[/QUOTE]


Szia!
Elvileg igen. 2 hét után cseréld ki, mondjuk Purigenre, de az se baj, ha már az elején kicseréled.:D
 
Seachem Purigen tervben van de csak elhasználom azt a szenet ha már van, vagy mondjuk nézegethetem még 2 évet :)

Van még kérdés: olvastam többször is róla de az agyam mint a szita, így mivel is ragasztunk növényeket fához kőhöz?
 
Na növények megrendelve, elvileg pénteken kapom kézhez őket így ültetés péntek éjjel, vagy szombaton, ezt meglátom még :)

Dennerle Anubias nana Bonsai
Dennerle Bucephalandra spec. 'Mini Needle Leaf'
Dennerle Cryptocoryne wendtii ´Broad Leaf´ - zselés
Dennerle Marsilea hirsuta - zselés
Tropica Proserpinaca Palustris TC
Dennerle Hygrophila pinnatifida
Tropica Elatine hydropiper TC
Dennerle Microsorum pteropus Petite
Dennerle Eleocharis parvula mini 'pusilla'

Nagyjából csak kinézetre mentem, koncepció nélkül,ráérek én arra még jelszóval, azért minimális elképzelés van, de ahhoz majd kell még pár növényke.
 
Szóval napközben megjöttek a növények, konklrétan délelőtt, így még messze volt 4 óra amíg elindulok melóból.... de ez a pillanat is eljött.
Pár Metallica album után kész is lettünk az ültetéssel :)
Most még töltődik, szóval egyenlőre csak ennyit tudok mutatni :)
DSCN1406.JPG
 
Persze, hogy jó, olyan selymes már most is mint ha érett lenne :) Na de holnap jön kép is, hogy ne csak a szám járjon.

Kis közérdekű is: Maradt egy cserép elatine-m (Dennerle zselés) ha valaki a környéken (Pécs) átvenné akkor azt megköszönném, nem hiszem, hogy postáznám de még az is lehet, természetesen ingyen van a cucc, kidobni nem akarom. nagyon durván sok van benne..... :)
 
Szóval napközben megjöttek a növények, konklrétan délelőtt, így még messze volt 4 óra amíg elindulok melóból.... de ez a pillanat is eljött.
Pár Metallica album után kész is lettünk az ültetéssel :)
Most még töltődik, szóval egyenlőre csak ennyit tudok mutatni :)
View attachment 22152
Na ezt várhatod, hogy letisztuljon:D
 
Este ment kis Co2, kíváncsi voltam milyen ez a Aquario neo diffuzor. Hát mit ne mondjak volt meglepetés, nagyon apró bubikat porlaszt, remélem ez így is marad :)
 
Hát azt majd csak este, elég későn fog a lámpa kapcsolna 5 óra körül onnan megy majd 11-íg vagy 4 órától, szóval most még sötétség van :)
 
ugyanez a quad lámpám van, viszont rá van ültetve az aksimra.

állandóan zöldülnek a köveim, pedig nyomom a foszfátot pluszban, és tartom a szintet.

szerintetek alga szempontból jobb lenne, ha én is megemelném ennyire, mint Te?
 
Nekem mondjuk ebbe nincs tapasztalatom (még) de azért quad ide vagy oda a 96 watt az akkor is 96 watt, 64 literre az nem kevés azért :) Mondjuk a kép csalóka, szemre többnek tűnik így de 20 centire van a víz felszintől, majd az idő eldönti kell e esetleg lejebb engedni, de nem hiszem. De hajrá emeld csak meg, szinte semmibe nem került ez így 3500 ft. Jó ami kicsit igényesebb lesz az kb 5000 HUF... ez se sok, és mindjárt bele lehet turkálni az akiba nem kell pakolászni a lámpát stb.
 
ha elkészül a végleges lámpa emelő, plz dobj egy kis infot majd, hogy hogy oldottad meg (trmészetesen fotóval:) )
 
Back
Oldal tetejére