• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

30L még név nélkül

Az Anubius szerintem se illik oda. A Pogostemon helferi szerintem nem fogja bírni a dekor homokban, a Hydrocotyle Tripartita Japan-al vigyázz gyorsan átveszi az uralmat ha nem tartod rendben. A foltos hullásra nincs ötletem. A Alternanthera reineckii 'Mini'-t én csoportosítanám, de ez csak az én véleményem.
 
Köszi a válaszokat!
A csoportosítás jó ötlet, nem jutott eszembe, kicsit hiányérzetem van ott a felső résznél, remélem ez majd megoldja, a Hydrocotyle Tripartita Japan-t ismerem, kordában lesz tartva rendesen. Az a jó abban a növényben, hogy nincs lelkiismeret furdalásom, ha kivágom élből a felét, mert 2 nap és ugyanolyan lesz.
Háttérnövénynek esetleg javaslatok?

Estefele kicsit rendbe teszem a vízcserénél, utána majd rakok fel képet.
 
Két vízcsere utáni homályos kép:

IMG_1724.JPG


IMG_1725.JPG


Úgy döntöttem, megpróbálom a Hydrocotyle Tripartita-t felkötözve előre, úgy rémlik talán itt a fórumon láttam valakinek a naplójában kötözött változatot, meglátjuk tud e rendesen fejlődni.
 
Szia Bence!

Nagyon szép színes lett a medence!
Látom a talaj aláhullást nem úszod meg Te sem!


miért fehéredtek be az egyik pogostemon helferi felső levelei?
Valakinél volt már szintén egy tőnél hasonló rendellenes levélzet, de nem emlékszem mi lett a végeredmény (visszazöldült, tönkre ment), de ott is csak egy növény volt érintett!
Vagyis nem hiánytünet volt.

A.ttila
 
Köszi a választ!

Nem, én sem úsztam meg, főleg miután a garnélák bekerültek, ők is elkezdtek rendezkedni. Arra gondoltam, hogy megvárom, amíg már nem tud annyi minden legurulni, és töltök rá egy réteg homokot...
 
Sajnos a pontalga és az ecsetalga nálam is jelentkezik, a pontalga annyira nem is zavar, amint lesz pengés algakaparó már rendelek is, az ecsetnek meg adtam easy carbo-t a pofájába, remélem nem annyira tetszett neki.

Gondolkodom, hogy délután megyek és beszerzek egy csapat oto-t az ecsetalga ellen, lehetnek eredményesek? Hány db kéne szerintetek ami nem okozna zsúfoltságot és még hatékony is lenne?
 
Sziámi algaevőm van egy másik aksiba, de az a tapasztalatom velük, hogy ők nem tudják, hogy azért lettek véve, hogy segítsenek...

A kifehéredett tetejű pogo-t kicseréltem, érdekes, hiánytünetet nem igazán látok más növényeken, de azért majd jobban odafigyelek, tesztem sajnos nincs nitrogénre.
 
Bekerült ma 4 oto és 2 fiatal sziámi algaevő.

Sziámi algaevőm van egy másik aksiba, de az a tapasztalatom velük, hogy ők nem tudják, hogy azért lettek véve, hogy segítsenek...

Ezt szerencsére az új szerzemények megcáfolták, nagyon lelkesen nekiláttak takarítani. Az oto-k remélem megmaradnak, olvastam hogy kényesek a költözésre, egyelőre mindegyikük aktívnak és egészségesnek tűnik.

Alig várom, hogy a pogostemon erectus elkezdjen magából mutatni valamit, wabi tálban van nekem belőle, víz alatt még nem neveltem, de szerintem szép kis függönyt fog csinálni hátra. Eddig úgy nézem inkább "kinyílt" minthogy felfele törekedett volna, mondjuk türelmesebb is lehetnék :)
 
A baj az lenne vele, hogy sokat kitakarna a hátsó növényekből, nem annyira adja át a fotó, hogy mennyi hely is van ott, és hogy mi milyen magasan van...
Ma majdnem hoztam elocharis sp. mini-t a homokba ültetni, de aztán úgy döntöttem, hogy megpróbálom, hátha az elatine megmarad benne.
 
Back
Oldal tetejére