• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

30L még név nélkül

Pásztori Bence

Tapasztalt kertész
Sziasztok!

Mivel eddig csak passzív résztvevője voltam a fórumnak, ezért bemutatkoznék. Pásztori Bence vagyok, 22 éves Székesfehérvári lakos, jelenleg Veszprémben egyetemista.

Az akvárium tegnap lett szétszedve, mert a benne lévő setup kicsit túlnőtt a karbantartó képességeimen, és első növényesként átgondolatlan is volt. Főleg az abban lévő élővilágból fogunk dolgozni a mostaniban, persze egy két nővényt és rengeteg követ a héten szereztem be.

Az elképzelés az volt, hogy mivel 29x29-es alapterületre van 35-ös magasság, ezért próbáltam ezt a tényezőt a scape előnyére formálni. De beszéljenek inkább a képek

IMG_1675.JPG


IMG_1686.JPG


IMG_1687.JPG


Jelenleg itt tart a helyzet, délután fogunk növényeket ültetni és alakítgatni még a felső részt (sajnos csak kompakt géppel tudtam fényképezni, és azt sem állítom, hogy értenék hozzá, talán azért valamennyire visszaadja, hogy hogy is nézhet ki).

Technikai adatok és telepített kép valószínűleg holnap.
 
Üdvözlet a székesfehérvári kollégának!
Várjuk a folytatást és az adatokat!
 
Sajnos olyan homályos a víz a turkálásom, talajfelkavarásom után, hogy nem tudtam olyan képet csinálni, ami megérdemelné, hogy felrakjam, holnap viszont már lesz annyi eszem, hogy fényképezek, és utána igazítok. Bocs...
Köszönöm mindenkinek, aki írt és/vagy tetszikelt! :)
 
Szia!

Szép lett nagyon, egyedi az elrendezés, jók a kövek is! Mikor először néztem a napokban, felmerült bennem, h. mi fogja meg majd a leguruló talajgolyókat. Látom pár szem már le is került... Ha nagyon zavarna, és van ideged hozzá, hosszú csipesszel fel tudod őket szedni. Nem tudom, milyen élőlényeket tervezel, de a fenéktúró halakkal vigyázz, mert pl. az én panda harcsám nemhogy az elatine-t ki képes túrni, de az amazonia bogyókat is átrendezi...

Sok sikert az akihoz!
 
Köszönöm szépen!

Egy másik medencében Endler guppk és RC garnélák várják, hogy visszaköltözhessenek, remélem a garnélák tudnak majd viselkedni! A guppik nem hiszem, hogy nagy problémát okoznának :)

Egyébként a képen nem annyira látszik, de próbáltam a szirtet úgy elhelyezni, hogy visszafele lejtsen kicsit, ott nincs is akkora gond, csak a jobb szélen, majd egy idő után úgy gondoltam lepotyog, aminek le kell, aztán talán beáll majd.
 
Technikai adatok:

Akvárium: 29x29x35(ma) ~30L
Szűrés: JBL ChristalProfi e700 gyári töltettel
Világítás: DIY 2x13w 4000k egyenként 900lm
Fűtés: egyelőre nincs benne, 22-24 fokos a víz szobahőmérsékleten

Dekor: Megkövesedett fa, potyadék red moor, ADA La Plata Sand

Tápozás:
CO2 - nagynyomású 20kg-os palack, UP aqua reduktor mágnesszeleppel és tűszeleppel, AquaGro diffuzor.
GA welness + ADA ECA
Talajnak Ada Amazonia, alatta JBL táptalaj

Növények:
Elatine hydropiper
Pogostemon helferi
Alternanthera reineckii 'Mini'
Hydrocotyle Tripartita Japan

(beültetésre vár: Taxiphyllum barbieri és Anubias barteri petite
betelepítésre vár: Endler guppi csapat, RC garnélák)
 
Hmm! A kőszegi túrák hangulatát idézte fel bennem ez az elrendezés.
Esetleg apró mohafélére nem gondoltál itt-ott a sziklákról "lefolyóan"?
...de így is érdekes elrendezés! Sok sikert hozzá!
 
Köszönöm neked is!

Mohára gondoltam én is, Taxiphyllum barbieri van itthon, a legjobban a jobb oldalon a szirten lévő talajtámasztó kő alá szeretnék berakni belőle, csak még nem tudom hogyan fogom kivitelezni... Van még pár red moor ágam, ami nem került még be, azokat szeretném még a többi mellé betűzni, csak még nem döntöttem el, hogy Anubias-t vagy mohát kötözök e rá.
 
Köszönöm neked is!

Mohára gondoltam én is, Taxiphyllum barbieri van itthon, a legjobban a jobb oldalon a szirten lévő talajtámasztó kő alá szeretnék berakni belőle, csak még nem tudom hogyan fogom kivitelezni... Van még pár red moor ágam, ami nem került még be, azokat szeretném még a többi mellé betűzni, csak még nem döntöttem el, hogy Anubias-t vagy mohát kötözök e rá.

Szép lett nagyon.
Én jobbra beraknék egy kicsi fissidens kupacot.
De lehet, hogy ott jobban mutatna egy Hydrocotyle Tripartita Japan most csak 1 600 Ft - Green Aqua kicsit lefuttatva
 
Arra gondoltam, hogy a hátsó növényeket egy kicsit előrébb telepítem, és ültetek valami háttér növényt, csak fogalmam sincs, mi mutatna jól egy "vékony függönyként".
Erre vonatkozó tanácsokat is szívesen várok ;)

És szerintem az anubias is repül! :confused:
 
Back
Oldal tetejére