• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Blue world

Üdv Mindenkinek.
Megvettem az ADA Amazónia talajt és a lámpát.
Jövő héten meglesz az akvárium. Szűrő megrendelve-végül Tetratec ex-400 lesz.
Hétvégén pedig indulhat a berendezés.Addig is gyűjtöm az Inspirációkat.
 
Üdv Mindenkinek.

Az elmúlt kb. 1 hónap tartalmából:

Mint korábban írtam, Tetratec 400-as szűrőt szerettem volna venni, amit meg is rendeltem. Tudtam, hogy a 400-as szűrő beszerzése nehézkes, máshol csak a 600-as volt.
Visszajelzett a bolt, szállítás 5 munkanapon belül. Ehhez képest 1 hét múlva kaptam egy e-mailt, hogy a termék nincs készleten, esetleg válasszak mást. Erre vártam 1 hetet.
Ennek ellenére felhívtam az üzletet az Eheim miatt-náluk mennyibe kerül. Szűrőanyag nélkül árulták és szűrőanyaggal együtt, amit külön lehet megvásárolni, már több ezer ft-tal drágább lett volna, mint máshol. Köszöntem a lehetőséget és inkább máshol rendeltem meg, ami újabb 1 hét várakozást jelentett.

Csakhogy közben beszereztem a nano akváriumot és kicsi Dragon kő darabokat, és már nem tudtam tovább várni, és a kicsi 25l-es akvárium lebontása után, annak a már bejáratott szűrőjével elindítottam a Garnéla világot.:) (Persze tudom, tudom ... ez a hobby a türelemről is szól).
 
Ez az akvárium lett megszüntetve: https://akvakertesz.hu/threads/25l-kiserleti-menedek-akvarium.6341/. A tartalmának egy része a nano-ba, másik része a nagy akváriumba került. Ide: https://akvakertesz.hu/threads/112l-zoeldseges-uszonyos.6321/.
A családi béke megőrzése miatt, és mert máshová a kocka akváriumot nem tudtam volna tenni (3 akváriummal már nagyon rezgett volna a léc). Így is hallgatom, hogy mást most már nem veszel ugye? A válasz persze az, hogy nem, dehogy. De még kellenének garnélák, valamilyen nano halacska, stb. Ismerős duma?
 
Ezek voltak a kezdetek. Néhány növény elolvadt és a moha is elpusztult a fáról. Itt még a claro belső szűrő dolgozott, ami a másik kicsi akiból került át már bejáratva.
WP_20160728_20_29_55_Pro.jpg WP_20160729_21_04_58_Pro.jpg WP_20160729_21_05_41_Pro.jpg
 
Utoljára módosított:
Végül sikerült beszerezni az Eheim 2213-as szűrőt amit be is üzemeltem 08.06-án.
WP_20160806_10_38_47_Pro.jpg WP_20160810_20_17_54_Pro.jpg WP_20160810_20_18_37_Pro.jpg WP_20160814_14_20_24_Pro.jpg
 
Utoljára módosított:
Zselés-élesztős mix-szel adagolom a co2-őt. Gondolom,ha meglesznek a garnélák,akkor éjszakára ki kell húzzam. A növények szépen növögetnek. Az üvegen volt egy kis zöld színű alga, de simán le tudtam törölni. Szerintem nem rossz, ahhoz képest, hogy 07.29-én indítottam. A Parvula növöget és mintha dúsulna. A Vízi petrezselyem és a Bacopa is nőt. A 2 féle Crypto még viszonylag új. Argentin hínár van még az akváriumban. A csigák is remekül vannak-grátisz Hólyagcsigák.
A szűrő a gyári töltettel használom, benne van a szénszűrő is. Green Aqua Micro,macro és Easy Carbo a napi tápozás. Sima csapvízzel cserélek vizet, amit JBL Biotopollal kezelek.
Mivel vettem a másik akváriumba Purigent, Biotopol helyett majd Seachem Prime-t szerzek be.
 
A szűrőre milyen kifolyót tettél? A flow-t visszavetted?
Szia. Próbálkoztam. A gyári esőztető hosszú volt, ezt lefűrészeltem és a lyukakat nagyobbra fúrtam. Még így is nagy volt a flow. Most a kifolyó csőre nem tettem semmit, így jobbnak látom. Nincs erős áramlás,mégis van vízmozgás a növényeken látszik, nem kellett folytatni rajta semmit. Kicsit fura volt ez a szűrő a teljesen hangtalan és tálcás Atman szűrő után (a 112literes akváriumban Atman működik). Van egy kis alapzaj, de nem zavaró. Kíváncsi leszek az első szűrő takarításra.
 
Utoljára módosított:
A tapasztaltom az, hogy akkor jó az áramlás, ha azt a növényeken nem látni. Tehát nagyon minimális legyen. Nálam minimumra, kb 100l/h-ra le van véve...
 
Üdv Mindenkinek.
Történt pár változás.
Lecseréltem az Eheim kifolyócsövet, hogy rá tudjam tenni a Dennerlés Lilly pipe-ot.
Még 10 db Red sakura garnéla költözött be. Kiszedtem a fát középről(szakállat növesztett). Bekerült a helyére egy gombmoha.
 
Szépen nőnek a növények.
Kérdés: ha nem vágom vissza a Bacopát, akkor az kinőhet az akváriumból és virágozhat?
 
Üdv.
Próbáltam a garniknak mikrózott tököt adni, de eddigi érdeklődésük: 0.
Sütőtök, őszibarack sem jött be.
Reggelig ott hagyom, hátha megkóstólják.
 
Back
Oldal tetejére