• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Blue world

Szella

Mágus
Üdv Mindenkinek.
Szeretnék indítani egy 30*30*35-ös
2018.05.29.
 

Attachments

  • 20180529_212016.jpg
    20180529_212016.jpg
    330.7 KB · Megtekintések: 5
Utoljára módosított:
Úgy döntöttem, nem szettet veszek,hanem külön szerzem be hozzá a technikát.
A TERV
Akvárium:
Dennerle Nanocube akvárium - 30 liter
30 literes kocka-akvárium, hajlított élsarkokkal.
- 30x30x35 (h. x sz. x m.) akvárium 30 liter
- fekete háttérfólia
- fekete szivacs alátét
- üvegtető

Világítás:
Haqos Stellars 13 csiptetős lámpa 13W energiatakarékos izzóval

Szűrés:
Az akvárium mérete miatt nem akarok belső szűrőt, akasztósat sem, ezért kisebb külső szűrőben gondolkodom.
Ezt néztem ki:
Atman CF-600 külső szűrő
Űrtartalom: 4,8 liter
Max. kimeneti teljesítmény: 740 l/h
Max. vízforgatás: 350 .
Ha nem válik be, még jó lesz a nagy akváriumba rásegítésnek, vagy vészhelyzet esetére. De van tartalék szűrőm:Atman AT-F301 belső szűrő,Claro-300 belső szűrő.
 
Aljzatból több lehetőség van:ADA Amazónia vagy ISTA Shrimp Soil. A második garnélás akváriumba való. Neocaridina-t szeretnék tartani, ami kevésbé érzékeny a körülményekre. Dekorációnak lávakővet, fát akarok beletenni. Növényeket pedig a nagy akváriumból. Cryptoryne,bacopa, Cabomba, Jávai moha-alacsony igényű növényeket, mivel nem lesz co2.
 
Úgy döntöttem, nem szettet veszek,hanem külön szerzem be hozzá a technikát.
A TERV
Akvárium:
Dennerle Nanocube akvárium - 30 liter
30 literes kocka-akvárium, hajlított élsarkokkal.
- 30x30x35 (h. x sz. x m.) akvárium 30 liter
- fekete háttérfólia
- fekete szivacs alátét
- üvegtető

Világítás:
Haqos Stellars 13 csiptetős lámpa 13W energiatakarékos izzóval

Szűrés:
Az akvárium mérete miatt nem akarok belső szűrőt, akasztósat sem, ezért kisebb külső szűrőben gondolkodom.
Ezt néztem ki:
Atman CF-600 külső szűrő
Űrtartalom: 4,8 liter
Max. kimeneti teljesítmény: 740 l/h
Max. vízforgatás: 350 .
Ha nem válik be, még jó lesz a nagy akváriumba rásegítésnek, vagy vészhelyzet esetére. De van tartalék szűrőm:Atman AT-F301 belső szűrő,Claro-300 belső szűrő.

A szűrőt elég brutálnak találom, főleg garnélás akvához. Szerintem jobb lenne, és bőven elég is ha egy fele ilyen teljesítményűt állítanál hadrendbe, pl. Eheim 2211, 2213. Akasztós miért nem jöhet szóba?
 
A szűrőt elég brutálnak találom, főleg garnélás akvához. Szerintem jobb lenne, és bőven elég is ha egy fele ilyen teljesítményűt állítanál hadrendbe, pl. Eheim 2211, 2213. Akasztós miért nem jöhet szóba?
Nem szeretnék csobogást és a külsőbe több töltet fér. Megnézem akkor majd az Eheimeket is.
 
Az ISTA Shrimp Soil nálam nagyon hamar beiszaposodott,inkább az amazonia(az egyik legjobbnak tartják!).
Szia.Ettől tartok én is, ezért nem tettem a másik akváriumba táptalajt sem a Manadó alá. Igen, az Amazóniát sokan dicsérik.
 
Nem szeretnék csobogást és a külsőbe több töltet fér. Megnézem akkor majd az Eheimeket is.
Én is nézegettem külső szűrő után, és az Eheim 2211-et 20-30-literre ajánlják, és töltet kapacitása bőven elég ekkora akvához. Egyébként a csobogásra van megoldás, magasab vízszint, ami felér a kifolyási szintre, vagy a kifolyó megtoldása, de így a garnélák bemászhatnak a szűrőbe, amit előszeretettel meg is tesznek, ezért ebből a szempontból a külső jobb megoldás.:)
 
Én is nézegettem külső szűrő után, és az Eheim 2211-et 20-30-literre ajánlják, és töltet kapacitása bőven elég ekkora akvához. Egyébként a csobogásra van megoldás, magasab vízszint, ami felér a kifolyási szintre, vagy a kifolyó megtoldása, de így a garnélák bemászhatnak a szűrőbe, amit előszeretettel meg is tesznek, ezért ebből a szempontból a külső jobb megoldás.:)
Köszi a tippeket.
 
Szia!
Elképzelésed jó lesz!:)
Szűrésre 2213-at javaslom jó árban van a GA-ban, dublacsappal, biológiai töltettel. Kicsit vissza lehet venni az áramlásból, ha erősnek bizonyulna.
Nanómban Tropica talaj van táptalaj nélkül. (Dúsúl minden);) Szóval ajánlom ezt a talajt.
Esetleg gyepnek Tenellus-t, HM-et gondolnék. garnélák imádnak benne matatni.
 
Utoljára módosított:
Én viszont a hajlított élű akváriumról beszélnélek le mert egy rémálom az élek takarítása és torzít is az éleknél, nekem olyan a nanom soha többet nem veszek hajlított élű akváriumot. A 2213 jó én a 18 literest azzal szűrőm. Az Atman korántsem azt tudja amit írnak, van itt egykét szegedi kollégának pont ez a cf 600 és elég gyenge.
 
Megnéztem a 2213-ast és jó lesz,tényleg baráti ár a dupla csapok miatt. Úgy láttam ez nem tálcás rendszerű, akkor a szivacsra kell rárakni az egyéb (biológiai) szűrőanyagot és arra a szivacsot vagy perlont?
 
Én viszont a hajlított élű akváriumról beszélnélek le mert egy rémálom az élek takarítása és torzít is az éleknél, nekem olyan a nanom soha többet nem veszek hajlított élű akváriumot. A 2213 jó én a 18 literest azzal szűrőm. Az Atman korántsem azt tudja amit írnak, van itt egykét szegedi kollégának pont ez a cf 600 és elég gyenge.
Szia. Láttam az egyik naplódban, hogy nálad is volt Haqos Stellar lámpa. Bevált?Nem volt probléma izzót találni hozzá?
 
Én ezeket a külső szűrőket kicsit soknak érzem ekkora akváriumokhoz. Sokan szivacsos belső szűrőt, vagy akár légpumpás szivacsszűrőt használnak garnélás akváriumhoz, sikeresen, mivel ezek nem high tech akvának készülnek. De persze mindenki maga dönti el, mi kell neki :) (Nálam, a 30 literben az aquael pat mini belső szűrő teljesen visszafojtva megy, kb. 100l/h teljesítménnyel, és bőven elég.
 
Megnéztem a 2213-ast és jó lesz,tényleg baráti ár a dupla csapok miatt. Úgy láttam ez nem tálcás rendszerű, akkor a szivacsra kell rárakni az egyéb (biológiai) szűrőanyagot és arra a szivacsot vagy perlont?
Szia!
Kosár aljába kerámiagyűrű (Ehfimech). Ülepítés miatt. Utána lehet szivacs, erre a Substrat Pro majd perlon, esetleg Seachem Purigen lehet a sorrend.
Nálam csak Siporax meg Substrat Pro van benne. (Igaz csak kiegészítő szűrésként üzemel.)
Valóban lesz flow ezzel a szűrővel, de lehet nyomóoldali csappal szépen lehet szabályozni az áramlást.:)
 
Back
Oldal tetejére