• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás 25L Wide-Screen CRS Reality Show

tenellus határeset, bár nem vagyok meggyőződve róla.. quadricostatus nagyon vastag levelű az enyémhez képest
 
Elpusztult egy CRS-em, az oldalán fekszik és kifakult, de más színelváltozást vagy ilyesmit nem látok rajta, mi történhetett vele? A többin nem látszik semmi, boldogan matatnak, senki sincs a felszín közelében vagy ilyesmi.
 
Nálam is így járt egy CBS nemrég. Mellette egy levedlett páncél volt. Valószínűsítem, hogy nehezen tudott vedleni.
A TDS nálam 130 volt, mint utóbb megtudtam nekik minimum 150 az igazi. Plusz Viktor javasolt egy kiegészítő ásványi anyagot, ami kifejezetten garnélák igényeire van kitalálva. Mironekuton a neve.
De az is lehet, hogy csak simán öreg volt. Azért ők nem élnek örökké.
 
Nálam is így járt egy CBS nemrég. Mellette egy levedlett páncél volt. Valószínűsítem, hogy nehezen tudott vedleni.
A TDS nálam 130 volt, mint utóbb megtudtam nekik minimum 150 az igazi. Plusz Viktor javasolt egy kiegészítő ásványi anyagot, ami kifejezetten garnélák igényeire van kitalálva. Mironekuton a neve.
De az is lehet, hogy csak simán öreg volt. Azért ők nem élnek örökké.
Én eddig abban a hitben éltem, hogy 120-160 közt az ideális nekik, nagyjából ebben a tartományban is mozog a TDS. Meg vannak kicsik is és egy kifejlett példány hullott el, pedig gondolom a kicsik érzékenyebbek az ilyesmire. Az ásványi anyagot szombaton be is szerzem akkor. Ez befolyásolja a TDS-t?
 
Igen, hülye kérdés volt, inkább úgy kérdezem, hogy mennyit emel kb a TDS-en egy adag? És milyen időközönként kell adagolni?
 
Nálam is voltak ilyen elhullások, a baj csak az hogy kb hetente 1 lefordult. Nálam 120 körül volt a TDS és én is utána olvastam, hogy 150 körül kéne legyen :) Szerintem told feljebb és figyeld, javul-e a helyzet.
 
inkább úgy kérdezem, hogy mennyit emel kb a TDS-en egy adag?
Nekem úgy tűnt, hogy egészen keveset emelt, de igazából kissé kapkodtam, majd legközelebb kimérem pontosan.

És milyen időközönként kell adagolni?
3-4 naponta írja és 10 literenként egy kanállal. Persze a kanál mikró méretű.
Én vízcserénél toltam 3,5 kanállal a bruttó 40 literhez. De csak hetente fogom adagolni a vízcseréknél, nekem ez a 3-4 nap tuti felejtős, ennyi mindent már nem tudok észben tartani.
 
Hali!
Nem találtam az eddig leírtakban, ezért kérdezem..
A levideózott galaxyk szaporodtak rendesen? Vagy csak ,,elvoltak", de nem lett semmi különös...??

garnélák hogy állnak ? Szaporulat ?

Csak kíváncsi voltam, hali! :)
 
Hali!
Nem találtam az eddig leírtakban, ezért kérdezem..
A levideózott galaxyk szaporodtak rendesen? Vagy csak ,,elvoltak", de nem lett semmi különös...??

garnélák hogy állnak ? Szaporulat ?

Csak kíváncsi voltam, hali! :)
Sajnos sem a galaxyk, sem a garnélák nem szaporodnak egyelőre, sőt, a múltkori óta volt még egy elhullott CRS :( Sajnos hétvégén elfelejtettem venni Mironekutont, azóta meg nem volt lehetőségem kimenni GA-ba, de szerintem csütörtök-péntek magasságában kiszaladok és remélem attól helyreállnak a dolgok.
 
Na, végre volt alkalmam kimenni a GA-ba és beszerezni a Mironekutont. Be is szórtam két kanállal a 20 literhez, viszont nem nagyon szeretne feloldódni, olyan mintha hamueső lepte volna el az akit, a dekoron meg a növényeken is üldögél ez a szürke por. Ez normális? Amúgy a TDS-t csak 3-mal növelte (azonnal is rámértem meg egy órával később is, a kettő közt már nem volt különbség).
 
Oks! Örültem volna a galaxyknak, és a CRS -eknek is, de ez van.. Ha lesz szaporulat, szólj ! :)

Csak simán nagyon érdekelnek, és jelenleg sajnos nem tartom egyiket sem, ezért az izgalom... Csak szerezzük a sok-sok infót mástól...
Hali!
 
Na, végre volt alkalmam kimenni a GA-ba és beszerezni a Mironekutont. Be is szórtam két kanállal a 20 literhez, viszont nem nagyon szeretne feloldódni, olyan mintha hamueső lepte volna el az akit, a dekoron meg a növényeken is üldögél ez a szürke por. Ez normális? Amúgy a TDS-t csak 3-mal növelte (azonnal is rámértem meg egy órával később is, a kettő közt már nem volt különbség).
VALAKI! Normális ez, hogy a por még mindig ilyen hamuszerűen van a vízben?
 
Köszi! Csak semmilyen tapasztalatom nincs ilyesmivel, sosem tettem még ásványi anyagot a vízbe és a látvány kicsit aggasztó volt :)

Hát nem biztos hogy az esztétikai értékét növeli majd az akváriumnak, de nem is ezért szerváltad be, hanem a garnélák miatt.
Időnként sajnos kompromisszumokat kell kötni.

Esetleg legközelebb próbáld meg egy kis edénybe alaposan elkerülni mielőtt beteszed.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére