• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás 25L Wide-Screen CRS Reality Show

danyi03

GA főstatiszta
Moderátor
Mióta nekikezdtem az egész akvarisztikának, nagy vágyam volt egy lágyvizes akvárium CRS-ekkel és később esetleg még különlegesebb garnélákkal. Most pedig megkaptam az első lökést, miután nevetségesen olcsón (amolyan kihagyhatatlan ajánlat) sikerült hozzájutnom egy hibátlan, karcmentes 25 literes üveghez, ráadásul szélesvásznú kiadásban (42x20x29, ez valahogy jobban bejön, mint a kocka nanók) és fekete ragasztással, ami valamiért szintén perverzióm a kis akváriumhoz. Ezúton is köszönet @ZaCK kollégának!

1385166_4761677379186_691435088_n.jpg


És eddig ennyi. Minden más csak tervben van, a pénzügyek döntenek majd, hogy mikor indulhat be igazán a dolog.

Lámpának ezt néztem ki (a leírás szerint 45 centinél kisebb akira is rámegy, remélem, tényleg így van): Up Aqua LED lámpa - 45 cm széles akváriumhoz most csak 21900 Ft - Green Aqua

A szűrés kérdéses, ehhez örülnék pár tanácsnak, hogy mit érdemes. Lehet, hogy hülyeség, de van egy belső szűrőm még az első, tudatlan akvárium-próbálkozásomból (konkrétan egy ilyen: Tetratec EasyCrystal Box belsőszűrő 300l/h (40-60 literhez) most csak 6500 Ft - Green Aqua) és arra gondoltam, hogy esetleg ez megfelelő szűrőanyaggal elég lehet-e. Most jöhet a kövezés, ha elmebeteg gondolat :) (Már csak azért is jó lenne a belső szűrő, mert nem nagyon van hely egy külsőnek.)

CO2-t egyelőre nem tervezek, de ki tudja, mit hoz a jövő, nagyon szemezek egy Tropica System Nano Set 95g CO2 szett most csak 24900 Ft - Green Aqua szettel.

Berendezést hamarosan elkezdem tervezgetni, maradt még dekor az Első (igazából második) akváriumom | Magyar Akvakertész Fórumból

Talajra szintén jól jönne pár tanács, az előző két akváriumnál nagyon megszerettem az Amazoniát, de ha van, ami a garniknak jobb, nyitott vagyok mindenre :)

Növényeket majd a hardscape megalkotása után álmodom meg.

Halak ebből a buliból kizárva. Eleinte CRS-eket és Yellow Fire-t vagy Csokoládé sakurákat tervezek, aztán meglátjuk.

Szűrés és talaj témában tehát várom a tanácsokat, de persze bármilyen megjegyzést szívesen veszek, ne tartsátok magatokban! ;)
 
Szűrésre ha ilyen kicsit indítanék, akkor vagy Eheim sarok szűrőt és olyan szettet vennék, ha nem, akkor akasztós szűrőt. Ezek közül az eheim liberty a kedvencem itt a fórumon. Szivacs a beszívóra és mehet teli biológiai szűrőanyaggal.
Talajnak Garnikhoz tuti vaamilyen shrimp (pl shirakura)talajt választanék, vagy ha ada-t kell választani akkor malaya. Amazoniát nem tennék.
 
Szűrés terén abból akarsz dolgozni,amid van?
Ha nem,akkor én simán rádobnék egy Eheim classicot..ha semennyire nincs hely,akkor a BBálint által is említett liberty akasztós szűrők is már kevésbé rondítanak bele az akvárium látványába.
 
Nekem sikerült kifognom az elmúlt 1hónapban 2db 2213-at is olcsón(8 és 10ezer) duplacsappal substrat pro-val.sztem vadássz egy ilyet te is.Ha nem akasz külsőt akkor én is akasztós verziót javasolnék,a nagyobbakat jól meg lehet rakni substrattal
 
Ezzel a Tetrával az a baj, hogy értékes helyet foglal el az amúgy sem nagy akváriumból, nem mellesleg még csúnya is. Újat én sem tudok mondani szűrés tekintetében, minthogy Eheim Liberty vagy egy kicsi Eheim Classic.

Talaj tekintetében a legjobb valami jó anyagos garnis talaj lenne (Shirakura Red Bee Sand), de Malaya vagy Africana is jó lehet. Egy kis segítség
ADA_Aquasoil_2.jpg
 
Nano tulajként nekem is voltak próbálkozásaim belső, és akasztós szűrővel is, ezért ezekről lebeszélnélek, elsősorban a kis hely, másodsorban a szűrőkapacitás miatt. Inkább a többiek által is javasolt Eheim olcsóbb külső szűrőiből szerezz be egyet.
 
Köszi a segítséget srácok!

Akkor mondjuk egy Eheim Liberty 75 - akasztós szűrő 150-380 l/h most csak 5790 Ft - Green Aqua szűrő Eheim Substrat Pro biológiai szűrőanyag - 1 liter most csak 4390 Ft - Green Aqua szűrőanyaggal töltve (mennyi fér bele? a szűrő leírásánál nem írják) jó lenne?

Talajnak pedig melyiket ajánljátok inkább? Shirakura Red Bee Sand aljzat - 4 kg most csak 6400 Ft - Green Aqua vagy UP Aqua Shrimp Sand - garnéla aljzat 2kg most csak 3990 Ft - Green Aqua? Esetleg valami más, amit én nem vettem észre?
 
Nano tulajként nekem is voltak próbálkozásaim belső, és akasztós szűrővel is, ezért ezekről lebeszélnélek, elsősorban a kis hely, másodsorban a szűrőkapacitás miatt. Inkább a többiek által is javasolt Eheim olcsóbb külső szűrőiből szerezz be egyet.
Na ez pont akkor érkezett, mikor az előzőt írtam. Az a baj, hogy nem szekrényen lesz az akvárium, hanem asztalon, és nagyon nincs hely alatta külső szűrőnek. Sajnos ezt a nanót helyigényben is nanóként kell tartanom :(
 
Jó lesz az akasztós, nézd meg Tibi naplóját, ő is 2041-gyel szűr azt hiszem.
Red Bee Sand nincs raktáron már régóta, az UP talaja pedig nagyon egyforma gömbökből állnak, nem olyan változatos, mint az ADA.
 
Akkor pedig annyi a tanácsom, hogy mindenképpen személyesen vedd meg ha már akasztós lesz, és próbáld rá egy akira a boltban, hogy mennyire lesz szemet gyönyörködtető! Én pl. rendeléssel vettem egy wave niagarát (300l/h verziót), még szerencse, hogy volt ismerős aki másnap járt a bolt felé, és vissza tudta vinni, mert NEKEM az akira ráakasztva nagyon nem tetszett. Ízlés kérdése is, de a Te asztali esetedben kompromisszumképpen elmegy. A szűrését sokan megoldják jó töltettel (pl. substrat ahogy Te is írtad).
A kép elég csalóka a liberty 75-nél is, a gyártó honlapjáról ezek a méretei, csak, hogy érzékeltessem a nagyságát egy nano aksihoz képest:
Width105.00 mm
Height180.00 mm
Depth135.00 mm
(forrás: EHEIM LiBERTY 75)

Azaz 20 cm mély az aksid, ez pedig 13,5cm... Szóval mindenképpen nézd meg személyesen, akármelyiket is veszed!
 
Talajra tudom ajánlani az Ista Shrimp Soil-t vagy az Aquatic Nature Shrimp Soil-ját szintén.
 
még pár hetet tuti várat magára, mire összeszedem a cuccokat, későbbre sem vártok ilyen talajt?

Én nem várok, GA-t kérdezd :D De a HELP-et akkor rendelték amikor elfogyott az Amazonia és jó alternatíva volt, most nem tudom, hogy fognak-e hozni.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére