• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 20l Pond at The Shop

Nagyon jól nèz ki èlõben is a scape, szerintem sok lehetõsèg van benne! Annak a belsõ szûrõnek az esõztetõje pedig szinte króm hatàst kelt a Flexi Mini LED alatt :)
 
Szép, CSAK alacsony és a jobboldali ágak túl párhuzamosak. :p:)
Jajj, ez nem is a savazós topic! :eek:
Akkor CSAK Szép! :D
 
Sajnos ma nem haladtam tovább a dologgal, Viktor lebetegedett, így egyedül nyomtam a boltban, nem volt idő az akváriummal foglalkozni, viszont befutott a Tropica szállítmány, holnap talán sikerül a beültetés.
 
Tegnap végre volt időm elindítani a benti akit! A Dennerle talajba jobb lett volna szárazon ültetni, tapad a csipeszre, nem egyszerű bánni vele vízesen, de megoldható. A Tropicának köszönhetően a gyep vegyesre sikerült, ugyan két doboz glosso-t nyitottam ki, az egyikben marsiela hirsuta volt, meglátjuk, hogy mutat majd összekeveredve a két növény. Az előteret és a hátteret crypto parva bokrok választják el, a fák közé került pár anubias petite, a háttéren pedig pogostemon erectus és ludwigia palustris osztozik. Feltöltéskor a fák elkezdtek mozgolódni, ennyit arról, hogy a vasfát nem kell súlyozni, B gyorsan a kezembe nyomott egy szép "kis" követ, úgyhogy most az díszeleg a fák tetején pár napig.

Én egyelőre elégedett vagyok, meglátjuk hogy mutat benőve. Viszont nagyon megtetszett a görgeteg+vasfa kombó, lehet, hogy itthon is valami hasonló irányt vesz a következő projekt, de az még odébb van.

Képminőségért bocs, telefon volt nálam, jövőhéten befotózom rendesen.

1454705_10202380584315275_6961941574888635219_n.jpg
 
Ma meglestem. Letisztult és kellemes látványt nyújt. Irodába tök jó választás lenne egy ilyen szép bútorral az aki.
 
Nagyon jól nèz ki èlõben is a scape, szerintem sok lehetõsèg van benne! Annak a belsõ szûrõnek az esõztetõje pedig szinte króm hatàst kelt a Flexi Mini LED alatt :)

Azért pár nap múlva, amikor az apró lyukacskákból művészet lesz kipucolni a barna trutyit, és semmi flow, akkor kicsit bosszantó lesz a dolog. Bár, a boltban biztosan vannak erre is csodaszerek.
 
Jó reggelt!

Izgatottan várom - és gondolom, nem egyedül - a fejleményeket. 1 hét nagy idő!Hol tart a scape?
Reggelente 7-kor, mikor lehuppanok a munkahelyen a gép elé, az első dolgom, hogy átfutom az akvakertész "újdonságokat", amik között mindig remélek valami újabb csodás fotósorozatot Tőled.:snaphappy:
Kérlek, kattogtass, töltsd fel és frissítsd a tudásom!

Csilla
 
Sajnos nincs túl fotogén állapotban az aki, még mindig küzdünk a vasfa színező erejével. Amúgy a növények alakulnak, a palustris gyönyörűen vörösödik a flexi alatt! Bekerült két oto és négy amano rendet tartani, illetve tegnap bepottyantottam tíz yellow fire-t, az még nem volt bemutató akiban a boltban. Nagyjából ennyi a fejlemény, pont ma jön a Dennerle képviselet látogatóba, meglátjuk, ők mit szólnak hozzá :)
 
Ma voltam benn a boltban, ahogy láttam még mindig elég zavaros volt a víz. Vagy épp vízcsere után értem oda?
 
Ma voltam benn a boltban, ahogy láttam még mindig elég zavaros volt a víz. Vagy épp vízcsere után értem oda?

Kis akváriumokban megtalálni és fenntartani az egyensúlyt alighanem nehezebb, mint 300 L-ben!:nailbiting:
 
Ma voltam benn a boltban, ahogy láttam még mindig elég zavaros volt a víz. Vagy épp vízcsere után értem oda?
A vasfa színezése még mindig, a belső szűrőbe nem tudunk Purigent rakni, így mással nem tudunk küzdeni ellene mint a vízcserékkel és türelemmel.

Kis akváriumokban megtalálni és fenntartani az egyensúlyt alighanem nehezebb, mint 300 L-ben!:nailbiting:
Ez így igaz, 40-50 liter alatt sokkal nehezebb az élet mint a nagyoknál ;) Ezért mondjuk sokszor, hogy nem jó ötlet nanóval kezdeni, hiába kicsi, nehezebb fenntartani.
 
Ez így igaz, 40-50 liter alatt sokkal nehezebb az élet mint a nagyoknál ;) Ezért mondjuk sokszor, hogy nem jó ötlet nanóval kezdeni, hiába kicsi, nehezebb fenntartani.

És ezt csak most kell megtudnom.:nailbiting::banghead::confused:
 
Utoljára módosított moderátor által:
Back
Oldal tetejére