• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 20l Pond at The Shop

danyi03

GA főstatiszta
Moderátor
A boltban beüzemelésre került egy Dennerle NanoCube Complete Plus 20 Liter - Nano akvárium szett és mivel gazdátlan volt a cucc, gyorsan rávetettem magam. Bemutató jelleggel szerettünk volna kitenni egy ilyet, hogy látni lehessen, mit is lehet kihozni egy ilyen komplett szettből egy-két apró kiegészítéssel. Mivel ez a szett gyárilag inkább low-tech körülményeket biztosít, felturbóztuk egy Flexi Mini lámpával, ami eddig szintén nem volt bemutató formájában a boltban, illetve ráakasztottunk egy Tropica 95g CO2 szettet, ez pont az a méret, amire még megéri ilyet venni. Különleges bútor is készült a nanóhoz, az eleje ugyanúgy ívelt, ahogy maga az akvárium, remek látványt nyújt, természetesen ADA szürke színben.

A szettben egyébként van egy belső szűrő, egy 11 wattos lámpa (tökéletes low-tech világítás), növénytáptalaj, garnélás aljzat (építkezéshez is elegendő mennyiség), hőmérő, üvegtető, fekete háttérfólia.


Gyorsan felállítottam a szettet, beleszórtam a talajt és kiválogattam a dekort. Két óra építkezés után jött Balázs, kivette az egyik fát, hogy az ott nem jó és hiába próbáltam védeni a scape-et, kétszer ugyanazt ugyebár senki nem tudja összerakni, úgyhogy feladtam. Gyorsan készült egy másik, amit szintén két perc alatt szétszedett, így annak is lőttek. A harmadik összeállításra viszont egyetértően és jóváhagyóan bólogatott (persze ennyi szétszedés után ki hisz neki), maradt hát a képen látható elrendezés.

10635979_10202313850686976_7971043325134445366_n.jpg


Felszerelés:

Dennerle NanoCube 20 liter akvárium (25x25x30)
Flexi Mini LED
Dennerle Nano sarokszűrő
Tropica System Nano Set 95g CO2 szett

Talaj:
1kg Dennerle Nano Deponit Mix táptalaj
~3kg Dennerle Nano Garnelenkies Sulawesi fekete aljzat

Dekor:
Görgeteg kő
Vasfa

Növények (tervben, mindegyik biztos nem kerül bele):
Glossostigma Elatinoides
Staurogyne repens
Cryptocoryne parva
Lindernia rotundifolia
Ludwigia Palustris
Anubias barteri v. nana Petite
Fissidens fontanus
Microsorum pteropus Narrow

Állatvilág:
valószínűleg csak garnélák, talán CRS-ek

Ha holnap befut a Tropica szállítmány, be is ültetem az akit. Egyelőre csak ez a telefonos képem van, de @viktorlantos gépével csináltam pár fotót ma, reméljük, megosztja velünk ha lesz rá ideje.

Bolti akikat külön naplózni nem szoktunk, de ezt most egyrészt személyes akváriumnak is veszem (először élhettem ki magam odabent), másrészt tényleg szeretnénk mi is látni, hogy mire képesek ezek a technikák, amikkel eddig nem nagyon dolgoztunk, így jobb írni is róla néha.
 
Remélem Balázs holnapra kiveszi a görgeteg köveket is :D Najó csak poénoskodom, de tényleg ott van az udvaron ezer minőségi kődarab és teszel bele kavicsot nemááá... :hungover:
 
Remélem Balázs holnapra kiveszi a görgeteg köveket is :D Najó csak poénoskodom, de tényleg ott van az udvaron ezer minőségi kődarab és teszel bele kavicsot nemááá... :hungover:
Teljesen tök jó ez a kavics.
A fenti WabiAki is ezen alapszik.
Juteszembe! @danyi03 kollegaúr, ültetett e valami montecarlo szerűt a lukba amit az umbrosum hagyott maga után? :) tőlem lehet Hydrocotyle is ;)
 
A boltban beüzemelésre került egy Dennerle NanoCube Complete Plus 20 Liter - Nano akvárium szett és mivel gazdátlan volt a cucc, gyorsan rávetettem magam. Bemutató jelleggel szerettünk volna kitenni egy ilyet, hogy látni lehessen, mit is lehet kihozni egy ilyen komplett szettből egy-két apró kiegészítéssel. Mivel ez a szett gyárilag inkább low-tech körülményeket biztosít, felturbóztuk egy Flexi Mini lámpával, ami eddig szintén nem volt bemutató formájában a boltban, illetve ráakasztottunk egy Tropica 95g CO2 szettet, ez pont az a méret, amire még megéri ilyet venni. Különleges bútor is készült a nanóhoz, az eleje ugyanúgy ívelt, ahogy maga az akvárium, remek látványt nyújt, természetesen ADA szürke színben.

A szettben egyébként van egy belső szűrő, egy 11 wattos lámpa (tökéletes low-tech világítás), növénytáptalaj, garnélás aljzat (építkezéshez is elegendő mennyiség), hőmérő, üvegtető, fekete háttérfólia.


Gyorsan felállítottam a szettet, beleszórtam a talajt és kiválogattam a dekort. Két óra építkezés után jött Balázs, kivette az egyik fát, hogy az ott nem jó és hiába próbáltam védeni a scape-et, kétszer ugyanazt ugyebár senki nem tudja összerakni, úgyhogy feladtam. Gyorsan készült egy másik, amit szintén két perc alatt szétszedett, így annak is lőttek. A harmadik összeállításra viszont egyetértően és jóváhagyóan bólogatott (persze ennyi szétszedés után ki hisz neki), maradt hát a képen látható elrendezés.


Felszerelés:

Dennerle NanoCube 20 liter akvárium (25x25x30)
Flexi Mini LED
Dennerle Nano sarokszűrő
Tropica System Nano Set 95g CO2 szett

Talaj:
1kg Dennerle Nano Deponit Mix táptalaj
~3kg Dennerle Nano Garnelenkies Sulawesi fekete aljzat

Dekor:
Görgeteg kő
Vasfa

Növények (tervben, mindegyik biztos nem kerül bele):
Glossostigma Elatinoides
Staurogyne repens
Cryptocoryne parva
Lindernia rotundifolia
Ludwigia Palustris
Anubias barteri v. nana Petite
Fissidens fontanus
Microsorum pteropus Narrow

Állatvilág:
valószínűleg csak garnélák, talán CRS-ek

Ha holnap befut a Tropica szállítmány, be is ültetem az akit. Egyelőre csak ez a telefonos képem van, de @viktorlantos gépével csináltam pár fotót ma, reméljük, megosztja velünk ha lesz rá ideje.

Bolti akikat külön naplózni nem szoktunk, de ezt most egyrészt személyes akváriumnak is veszem (először élhettem ki magam odabent), másrészt tényleg szeretnénk mi is látni, hogy mire képesek ezek a technikák, amikkel eddig nem nagyon dolgoztunk, így jobb írni is róla néha.

Az első két felállásról nincs képed? Kíváncsi lennék hogyan alakult :)
 
Az első két felállásról nincs képed? Kíváncsi lennék hogyan alakult :)
B gyorsabban szétkapta, mint hogy lefotózhattam volna :D

Teljesen tök jó ez a kavics.
A fenti WabiAki is ezen alapszik.
Juteszembe! @danyi03 kollegaúr, ültetett e valami montecarlo szerűt a lukba amit az umbrosum hagyott maga után? :) tőlem lehet Hydrocotyle is ;)
öööööööö, izé. igyekszem nem elfelejteni :)
 
öööööööö, izé. igyekszem nem elfelejteni
egy marék talajt is vigyél fel, meg algakaparót ;) és a vizet is töltsd fel míg lehet ;) ja és időnként nem árt megspricckolni a gazokat mert a HQI lámpa igen csak tolja nekik a hőt
 
egy marék talajt is vigyél fel, meg algakaparót ;) és a vizet is töltsd fel míg lehet ;) ja és időnként nem árt megspricckolni a gazokat mert a HQI lámpa igen csak tolja nekik a hőt
ezekre szerencsére van emberünk, különben egy munkanapom 27 órából állna
 
"Gyorsan felállítottam a szettet, beleszórtam a talajt és kiválogattam a dekort. Két óra építkezés után jött Balázs, kivette az egyik fát, hogy az ott nem jó és hiába próbáltam védeni a scape-et, kétszer ugyanazt ugyebár senki nem tudja összerakni, úgyhogy feladtam. Gyorsan készült egy másik, amit szintén két perc alatt szétszedett, így annak is lőttek. A harmadik összeállításra viszont egyetértően és jóváhagyóan bólogatott (persze ennyi szétszedés után ki hisz neki), maradt hát a képen látható elrendezés."
Balázs már csak ilyen, ami nem tetszik neki, azt megmondja kerek perec, de általában szokott tanácsot adni, hogy szerinte hogy is lenne jobb:D. Nagyon jól átlátja a hard scape-es építkezést a srác, nekem mindig görcsbe áll a gyomrom, amikor az én munkámat elemzi.:cool:

@danyi03 ,ügyes vagy, de azért a növények méretére figyelj oda, ne hogy elnyomják a dekorációt. Amúgy ez nem az a kő ami víz alatt sötét szürke vagy fekete lesz?
 
Balázs már csak ilyen, ami nem tetszik neki, azt megmondja kerek perec, de általában szokott tanácsot adni, hogy szerinte hogy is lenne jobb:D. Nagyon jól átlátja a hard scape-es építkezést a srác, nekem mindig görcsbe áll a gyomrom, amikor az én munkámat elemzi.:cool:

@danyi03 ,ügyes vagy, de azért a növények méretére figyelj oda, ne hogy elnyomják a dekorációt. Amúgy ez nem az a kő ami víz alatt sötét szürke vagy fekete lesz?

Itt is gyorsan forgatott rajta kettőt, hogy hogy lenne jobb, amire én mondtam, hogy nem jön be, aztán belátta, hogy nem lett jó az se :D De, majdnem fekete lesz a kő, de a tervek szerint a talajból szinte semmi nem látszik majd a gyeptől, úgyhogy kiugranak majd a kövek.
 
A boltban beüzemelésre került egy Dennerle NanoCube Complete Plus 20 Liter - Nano akvárium szett és mivel gazdátlan volt a cucc, gyorsan rávetettem magam. Bemutató jelleggel szerettünk volna kitenni egy ilyet, hogy látni lehessen, mit is lehet kihozni egy ilyen komplett szettből egy-két apró kiegészítéssel. Mivel ez a szett gyárilag inkább low-tech körülményeket biztosít, felturbóztuk egy Flexi Mini lámpával, ami eddig szintén nem volt bemutató formájában a boltban, illetve ráakasztottunk egy Tropica 95g CO2 szettet, ez pont az a méret, amire még megéri ilyet venni. Különleges bútor is készült a nanóhoz, az eleje ugyanúgy ívelt, ahogy maga az akvárium, remek látványt nyújt, természetesen ADA szürke színben.

A szettben egyébként van egy belső szűrő, egy 11 wattos lámpa (tökéletes low-tech világítás), növénytáptalaj, garnélás aljzat (építkezéshez is elegendő mennyiség), hőmérő, üvegtető, fekete háttérfólia.


Gyorsan felállítottam a szettet, beleszórtam a talajt és kiválogattam a dekort. Két óra építkezés után jött Balázs, kivette az egyik fát, hogy az ott nem jó és hiába próbáltam védeni a scape-et, kétszer ugyanazt ugyebár senki nem tudja összerakni, úgyhogy feladtam. Gyorsan készült egy másik, amit szintén két perc alatt szétszedett, így annak is lőttek. A harmadik összeállításra viszont egyetértően és jóváhagyóan bólogatott (persze ennyi szétszedés után ki hisz neki), maradt hát a képen látható elrendezés.

10635979_10202313850686976_7971043325134445366_n.jpg


Felszerelés:

Dennerle NanoCube 20 liter akvárium (25x25x30)
Flexi Mini LED
Dennerle Nano sarokszűrő
Tropica System Nano Set 95g CO2 szett

Talaj:
1kg Dennerle Nano Deponit Mix táptalaj
~3kg Dennerle Nano Garnelenkies Sulawesi fekete aljzat

Dekor:
Görgeteg kő
Vasfa

Növények (tervben, mindegyik biztos nem kerül bele):
Glossostigma Elatinoides
Staurogyne repens
Cryptocoryne parva
Lindernia rotundifolia
Ludwigia Palustris
Anubias barteri v. nana Petite
Fissidens fontanus
Microsorum pteropus Narrow

Állatvilág:
valószínűleg csak garnélák, talán CRS-ek

Ha holnap befut a Tropica szállítmány, be is ültetem az akit. Egyelőre csak ez a telefonos képem van, de @viktorlantos gépével csináltam pár fotót ma, reméljük, megosztja velünk ha lesz rá ideje.

Bolti akikat külön naplózni nem szoktunk, de ezt most egyrészt személyes akváriumnak is veszem (először élhettem ki magam odabent), másrészt tényleg szeretnénk mi is látni, hogy mire képesek ezek a technikák, amikkel eddig nem nagyon dolgoztunk, így jobb írni is róla néha.


Előre le kell tisztázni a szerepeket, hogy ne nyúlkálhasson, matathasson bele mindig mindenki. Te se szólsz bele a böszme sorsába.:ROFLMAO:
A következő az lesz, hogy valaki majd betápozza, be carbo-zza. :confused:

Most pár hétig nem megyek felétek, míg feledésbe nem merül e bejegyzés. (y)
 
Back
Oldal tetejére