• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

20L Nano - öröm és szenvedés

Hegedűs Máté

Kertész tanonc
Üdv! Már régóta olvasgatom a fórumot itt kértem is segítséget tőletek induló 20L lowtech nano akváriumom-hoz.

Nagyon sok segítséget kaptam ezért hálás is vagyok :) és hát össze is állt az akvárium bár nagyobb probléma már most jelentkezett elég sok...

Előszöris a talaj nagyon rosz minőségű volt nem is igazi AD vagy másnéven dupla grund talaj ültetni nem lehet jóformán bele nagyon rossz volt csak már alatta volt a tropica substarte növény táptalaj ezért szét kellet szednem az egészet.

És a növények amiket rendeltem ( pontos leírás lent ) nagy része nagyon nagy volt az akváriumomba ezért ki is pusztult egy része sajnos és most ezért van enyire kevés növény..

Az már csak mellékes hogy a dekor elem egy nemtudom milyen fa amit egy közeli kisállatkersekdésben vettem nem akart a helyén maradni ezt mára megoldottam damillal rögzítettem kövekhez így a helyen van végre :)

Illetve tervezék még RC garnélat hamár garnélás a talaj.. :D meg még pár halat.. esetleg amano garnélát

( azért ezt választottam mert kb ugyan az mint az ISTA növény talaja csak ez kisebb kiszerelés és 5.5 viszi le a PH-t elvileg..)

És akkor az akáriumom röviden leírva :

Növények: Parvula mini, Hygrophila difformis, Bacopa caroliniana,anubias a másik nevét nem tudom sajnos

Talaj: Tropica substarte táptalaj, ISTA shrimp soil általános ajzat

Szűrés: Eheim Classic 2213 Mátrix trop töltet

Világítás: DIY 20w kompakt fénycső

CO2-tápozás: Egyenlőre Easy carbo napi 1ml, Easy Life Pro fito 2ml/hét

Vízcsere egyenlőre napi 50% aztán késöbb heti 50%

Egyenlőre ez sikerült de hamarosan tervezek növényeket még be szerezni és egy élesztős co2 rendszert.

Ja és ha van valakinek eladó növénye ami egy ekkora nano-ba jó lehet tehát nem nő túl nagyra és még BP-is van azt megköszönném valószínüleg vevő lennék rá :)

11422460476_d9de01d545_k.jpg


Tudni kell hogy az ajzat szerintem kevés de egyenlőre ennyire volt pénzem mert sok másra már elment sajnos illetve a dekor fa sem egy ADA féle a növények pedig.. hát igen kevés van és ök is furcsák sajnos na de ezért is várom a kritikáitokat hogy mindent helyre tegyek szépen sorban :)

Ja és tökre ösze vissza van az egész és az üveg is koszos.. látom tudom nézzétek el nekem sok munka volt vele attól fügetlenül hogy nem egy ADA galéria.. :(
Lesz egy kis időm rendezem is az ajzatot hogy egyenletesebb legyen ha már kevés legalább egy fokkal szebb legyen ..
 
Utoljára módosított:
Tudok neked adni ingyen Taxiphyllum barbieri mohát. Bp. I. ker.
A parvulához szerintem biztosan kelleni fog a CO2, easy carbo nem elég.
Sok sikert az akvához! Töltsél föl képet is, az alapján könnyebb véleményt mondani.
 
Tudok neked adni ingyen Taxiphyllum barbieri mohát. Bp. I. ker.
A parvulához szerintem biztosan kelleni fog a CO2, easy carbo nem elég.
Sok sikert az akvához! Töltsél föl képet is, az alapján könnyebb véleményt mondani.
CO2 élesztós lessz egyenlőre de én elvagyok vele nem baj ha figyelni kell rá :)
Köszönöm! élnék a lehetőséggel :) privátban irjak ? vagy hogy tudjuk lebonyolítani ?
 
Valaki erről a moháról tud valamit ?
11422867126_1f1e3d0728_o.jpg
Nem tudom biztosan megállapítani ebből a képből, de talán jávai moha lehet. Majd az okosok megmondják :) Viszont én a helyedben vigyáznék vele, mert ha kevered a Parvulával a talajon, az nem lesz szép látvány, nekem is sikerült véletlenül vegyítenem, és most szedegetem szálanként... Szerintem ne tedd, mert később, ha a Parvula besűrűsödik, ez a moha közzé ragad, és az életben nem szeded ki.
A másik meg ha jól látom a nagy Lándzsás vizipáfrány: Nem nanoba való növény. Ez mindent le fog árnyékolni, ráadásul elburjánzik, és az egész akit átszövi a gyökerével. Ezt én még most kivenném.
Próbálj kifejezetten nano-ba való apróbb növényeket szerezni.
 
Nem tudom biztosan megállapítani ebből a képből, de talán jávai moha lehet. Majd az okosok megmondják Viszont én a helyedben vigyáznék vele, mert ha kevered a Parvulával a talajon, az nem lesz szép látvány, nekem is sikerült véletlenül vegyítenem, és most szedegetem szálanként... Szerintem ne tedd, mert később, ha a Parvula besűrűsödik, ez a moha közzé ragad, és az életben nem szeded ki.
A másik meg ha jól látom a nagy Lándzsás vizipáfrány: Nem nanoba való növény. Ez mindent le fog árnyékolni, ráadásul elburjánzik, és az egész akit átszövi a gyökerével. Ezt én még most kivenném.
Próbálj kifejezetten nano-ba való apróbb növényeket szerezni.
Vigyázok! át helyezen még ma :) és a lándzsás vizipáfrányt is kiveszem ugyis szétvan szegény sajnos sokat ált víz nélkül nem az én hibám miatt.. :( probálok probálok azért ha van valami ötleted ne tartsd vissza :D s
 
SEGÍTSÉG! Ez meg mi a fene lehet? a fából jön.. mindenhol jön belőle szinte.. ahol vettem SEMMIT nem mondtak róla hogy kell e áztatni vagy hasonló.. ártalmas lehet e valamire? :/

UPDATE: elvileg normláis és elmúlik... :) remélem igaz de ha valaki tud valami okosat bátran írja!
11435762365_ebddbcb497_k.jpg
 
Utoljára módosított:
Tisztelt @ozzy :D Kikérhetném véleményed szerény akváriumomról ? jól esne egy kis kritika

Üdv! Köszönöm, megtisztelsz, de áruld el légyszíves, mekkora is ez bödön, lehet hogy szerepel valahol, csak nem figyeltem... közben segítenék esetleg növény és setup ügyben -- ezt intézzük priviben.

Addig nem savazok... :cigar:
 
Üdv! Köszönöm, megtisztelsz, de áruld el légyszíves, mekkora is ez bödön, lehet hogy szerepel valahol, csak nem figyeltem... közben segítenék esetleg növény és setup ügyben -- ezt intézzük priviben.
Addig nem savazok...
Ugyan :D én köszönöm!! :)Sz:45cm M:25,5cm Mélység:18cm
 
Növények: Parvula mini, Hygrophila difformis, Bacopa caroliniana,anubias a másik nevét nem tudom sajnos
parvula had nőjön
hol a doffimis?
bacopából vágd ki a kopasz szárakat és a maradékot ültesd újra valahogy egy kupacba
anubias az barteri- Tiszta alga lesz ott ahol most van, ő nem igényli a full fényt
A Microsorum pedig nem szereti, ha beültetjük a talajba, de amúgy is bazi nagy ebbe medencébe.
 
parvula had nőjön
hol a doffimis?
bacopából vágd ki a kopasz szárakat és a maradékot ültesd újra valahogy egy kupacba
anubias az barteri- Tiszta alga lesz ott ahol most van, ő nem igényli a full fényt
A Microsorum pedig nem szereti, ha beültetjük a talajba, de amúgy is bazi nagy ebbe medencébe.

Hygrophila difformis eltünt :D :( szomorú de valamiért olyan állapotba került még beültetlés előtt hogy amikor be raktam már teljsen szét jött az egész nagyon könyen tört stb de öcsém akváriumában sem valami fényes nagyon sok tönkre ment talán kevés neki a fény ? :(

bacopát lehet vágni ? mert van aminek a vége már anyira sérült vagy is ilyen barnás hogy nem hiszem hogy meg gyógyulna :( sajnos ugyna az volt vele is mint az előbbivel..

Cryptocoryne aponogetifolia - ki is veszem mert valami penész szerü de lehet alga van rajta.. és igen nagyon nagy ide :(

húú lessz itt munka amíg rendbe rakom :)
 
Inkább itt válaszolok,hogy ne offoljuk szét a másik topicot.Szóval szerintem alaposan elkapkodtad ezt az akvárium indítást.javaslom,hogy inkább olvass és szerezz információt a fórumon.Nekem mondjuk alap lenne,hogy legalább beütöm a jobb felső sarokban lévő keresőbe a növény nevét amit ültetni akarok.És akkor te időt spórolnál,meg egy csomó pénzt,mert a parvuládból se lesz sok minden jó eséllyel.meg a neked válaszolók idejével is spórolnál,mikor ilyen alap kérdések le vannak írva a fórumon vagy 100 helyen,hogy miért is nem él meg a HC ennyi fénynél és co2 nélkül.
Javaslom,hogy lassíts kicsit.Az a fa elég érdekes,lehetne mit kezdeni ezzel az akváriummal.csak átgondoltabban.remélem érzed,hogy jó szándékkal mondom ezeket.ez a hobbi nagy kitartást és odafigyelést igényel,leginkább az elején.ha itt sok kudarc ér már most,esetleg elmegy a kedved tőle.ezt meg senki se szeretné:)
 
Inkább itt válaszolok,hogy ne offoljuk szét a másik topicot.Szóval szerintem alaposan elkapkodtad ezt az akvárium indítást.javaslom,hogy inkább olvass és szerezz információt a fórumon.Nekem mondjuk alap lenne,hogy legalább beütöm a jobb felső sarokban lévő keresőbe a növény nevét amit ültetni akarok.És akkor te időt spórolnál,meg egy csomó pénzt,mert a parvuládból se lesz sok minden jó eséllyel.meg a neked válaszolók idejével is spórolnál,mikor ilyen alap kérdések le vannak írva a fórumon vagy 100 helyen,hogy miért is nem él meg a HC ennyi fénynél és co2 nélkül.
Javaslom,hogy lassíts kicsit.Az a fa elég érdekes,lehetne mit kezdeni ezzel az akváriummal.csak átgondoltabban.remélem érzed,hogy jó szándékkal mondom ezeket.ez a hobbi nagy kitartást és odafigyelést igényel,leginkább az elején.ha itt sok kudarc ér már most,esetleg elmegy a kedved tőle.ezt meg senki se szeretné

Persze! köszönöm és maximálisan értékelem a hozzászolásod :) Igazábol be vallom őszintén növények terén le vagyok maradva nem mintha más tekintetben jobb lennék de tényleg alap dolog hiányoznak még és teljesen az elejétől azért nehéz mindent öszeszedni. És igazábol terveztem én olvasagattam is viszonylag sokat de bevallom amikor megjöttek a növények és hozzá kellet kezdeni és persze amikor "kész" lett akkor döbent rá hogy mekkora munka és tudás ez az egész valójában és hogy én ahoz képest hogy menyit olvastam semmit nem tudok.. láttam hogy nem érzik jól magukat a növények hogy elszámoltam a talajt hogy a co2 fontos lenne már a kezdetektől stb.. és persze hogy a dekor vagyis ez a fa sem valami jó de az a helyzet hogy nagyon messze van tőlem a GA és anyagilag is.. és lényegében nem egy normális vas fán akarok vagy akartam én spórolni hanem mindent meg kell venni leg először és mivel fiatal és sajnos munka nélküli vagyok nem volt könyű így sem ösze hozni azt a pénzt amibe jelnelg ez az egész van és most nem akarom meg magyarázni ezzel az egészet csak sajnos ahol tudok vagy tudtam sporolnom kellet és már rá jöttem hogy van úgy hogy nem lehet spórolni és tanultam rengeteg dolgot az elején ebből.
 
Spórolni úgy lehet, ha az elején sokat olvasol és utána a megfelelő ismeretekkel válogatod össze a dolgokat és ajánlom olvasgatni a DIY szekciót, ha tudsz barkácsolni akkor jó dolgokat fogsz találni.
 
Back
Oldal tetejére