• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos [2013. Nov 11 ] HAC 2013 Akvakertész verseny (Green Aqua)

Sziasztok!

Idén is felkérést kaptam a Green Aqua-tól zsűrizni a 2013-as HAC versenyt, ennek megfelelően a HAC oldalon is fel vagyok tüntetve a zsűriben. Bár rendkívül megtisztelő volt a felkérés, és örömmel el is vállaltam, sajnálatos módon azonban idén így év végén már nem fért bele az időmbe, a család és a munka mellett. Ezúton is elnézést kérek mindenkitől. Szerettem volna részt venni a zsűriben, hiszen az eddigi alkalmak során mindig nagy kihívást, ugyanakkor nagy élményt jelentett a bíráskodás, de végül nem fért bele az időmbe, én pedig nem akartam elkapkodni a dolgot és összecsapni a pontozást, mert a beküldött munkáitok többet érdemelnek ennél. Mert ha nem is pontoztam le az akváriumokat, de odáig eljutottam, hogy végignéztem a versenymunkákat, és azt kell mondanom, rendkívül dinamikus fejlődést látok, nagyszerű akváriumokat. Az utóbbi időben az élet úgy hozta, hogy ritkábban, és akkor is inkább passzív szemlélőként voltam/vagyok jelen a növényezés terén, így még szembeötlőbb az a változás, amely végbement az elmúlt néhány évben. Ha ez így folytatódik - és miért ne folytatódna így - ugyancsak fel kell majd kötnöm a gatyámat, ha egyszer én is újra aktívan alkotni és versenyezni szeretnék. :) Márpedig szeretnék... :)

Üdv,
Hunor
 
Sziasztok!

Idén is felkérést kaptam a Green Aqua-tól zsűrizni a 2013-as HAC versenyt, ennek megfelelően a HAC oldalon is fel vagyok tüntetve a zsűriben. Bár rendkívül megtisztelő volt a felkérés, és örömmel el is vállaltam, sajnálatos módon azonban idén így év végén már nem fért bele az időmbe, a család és a munka mellett. Ezúton is elnézést kérek mindenkitől. Szerettem volna részt venni a zsűriben, hiszen az eddigi alkalmak során mindig nagy kihívást, ugyanakkor nagy élményt jelentett a bíráskodás, de végül nem fért bele az időmbe, én pedig nem akartam elkapkodni a dolgot és összecsapni a pontozást, mert a beküldött munkáitok többet érdemelnek ennél. Mert ha nem is pontoztam le az akváriumokat, de odáig eljutottam, hogy végignéztem a versenymunkákat, és azt kell mondanom, rendkívül dinamikus fejlődést látok, nagyszerű akváriumokat. Az utóbbi időben az élet úgy hozta, hogy ritkábban, és akkor is inkább passzív szemlélőként voltam/vagyok jelen a növényezés terén, így még szembeötlőbb az a változás, amely végbement az elmúlt néhány évben. Ha ez így folytatódik - és miért ne folytatódna így - ugyancsak fel kell majd kötnöm a gatyámat, ha egyszer én is újra aktívan alkotni és versenyezni szeretnék. :) Márpedig szeretnék... :)

Üdv,
Hunor

Az atadora sem jössz akkor? :(
 
Sziasztok!

Idén is felkérést kaptam a Green Aqua-tól zsűrizni a 2013-as HAC versenyt, ennek megfelelően a HAC oldalon is fel vagyok tüntetve a zsűriben. Bár rendkívül megtisztelő volt a felkérés, és örömmel el is vállaltam, sajnálatos módon azonban idén így év végén már nem fért bele az időmbe, a család és a munka mellett. Ezúton is elnézést kérek mindenkitől. Szerettem volna részt venni a zsűriben, hiszen az eddigi alkalmak során mindig nagy kihívást, ugyanakkor nagy élményt jelentett a bíráskodás, de végül nem fért bele az időmbe, én pedig nem akartam elkapkodni a dolgot és összecsapni a pontozást, mert a beküldött munkáitok többet érdemelnek ennél. Mert ha nem is pontoztam le az akváriumokat, de odáig eljutottam, hogy végignéztem a versenymunkákat, és azt kell mondanom, rendkívül dinamikus fejlődést látok, nagyszerű akváriumokat. Az utóbbi időben az élet úgy hozta, hogy ritkábban, és akkor is inkább passzív szemlélőként voltam/vagyok jelen a növényezés terén, így még szembeötlőbb az a változás, amely végbement az elmúlt néhány évben. Ha ez így folytatódik - és miért ne folytatódna így - ugyancsak fel kell majd kötnöm a gatyámat, ha egyszer én is újra aktívan alkotni és versenyezni szeretnék. :) Márpedig szeretnék... :)

Üdv,
Hunor
Sajnálattal olvasom, hogy az időd nem engedi, hogy az idei zsűriben részt vegyél, pedig szerintem jó páran, én is nagyon kíváncsi lettem volna az építő kritikádra, mert egy akvakertész versenyben én eszt érzem a legfontosabbnak, a kritikát, kommentet, hozzászólást. Viszont tudom, gondolom hogy most minden időd le van kötve, hogy meg van a pici, szóval megértem.:)
A versenyzésről, meg csak annyit, hogy jó lenne ha visszajönnél, jó volna még egy TOP 100-as helyet elhozni az IAPLC-n.(y):D

Amúgy , lesz valaki aki helyettesíti Hunor kollégát a versenyen vagy így eggyel kevesebb zsűri tag lesz?
 
Sajnálattal olvasom, hogy az időd nem engedi, hogy az idei zsűriben részt vegyél, pedig szerintem jó páran, én is nagyon kíváncsi lettem volna az építő kritikádra, mert egy akvakertész versenyben én ezt érzem a legfontosabbnak, a kritikát, kommentet, hozzászólást. Viszont tudom, gondolom hogy most minden időd le van kötve, hogy meg van a pici, szóval megértem.:)

Köszönöm, egyetértek abban, hogy a komment az egyik legfontosabb, abből lehet igazán tanulni, így én is mindig igyekeztem építő jellegű kritikát megfogalmazni, az azonban szintén időigényes, és jelenleg pont az időből áll a legkevesebb rendelkezésemre...

A versenyzésről, meg csak annyit, hogy jó lenne ha visszajönnél, jó volna még egy TOP 100-as helyet elhozni az IAPLC-n.(y):D
Fejben megvannak már a tervek, és az elhatározással sincs gond. Ha minden jól halad, talán tavasszal már új akváriumot építhetek. Aztán meglátjuk, mit sikerül kihozni belőle... :)
 
Sziasztok!

Idén is felkérést kaptam a Green Aqua-tól zsűrizni a 2013-as HAC versenyt, ennek megfelelően a HAC oldalon is fel vagyok tüntetve a zsűriben. Bár rendkívül megtisztelő volt a felkérés, és örömmel el is vállaltam, sajnálatos módon azonban idén így év végén már nem fért bele az időmbe, a család és a munka mellett. Ezúton is elnézést kérek mindenkitől. Szerettem volna részt venni a zsűriben, hiszen az eddigi alkalmak során mindig nagy kihívást, ugyanakkor nagy élményt jelentett a bíráskodás, de végül nem fért bele az időmbe, én pedig nem akartam elkapkodni a dolgot és összecsapni a pontozást, mert a beküldött munkáitok többet érdemelnek ennél. Mert ha nem is pontoztam le az akváriumokat, de odáig eljutottam, hogy végignéztem a versenymunkákat, és azt kell mondanom, rendkívül dinamikus fejlődést látok, nagyszerű akváriumokat. Az utóbbi időben az élet úgy hozta, hogy ritkábban, és akkor is inkább passzív szemlélőként voltam/vagyok jelen a növényezés terén, így még szembeötlőbb az a változás, amely végbement az elmúlt néhány évben. Ha ez így folytatódik - és miért ne folytatódna így - ugyancsak fel kell majd kötnöm a gatyámat, ha egyszer én is újra aktívan alkotni és versenyezni szeretnék. :) Márpedig szeretnék... :)

Üdv,
Hunor

Sajnáljuk, hogy idén így alakult. Pici gyerek mellett tényleg nem egyszerű az élet. Valahol ezért is szoktunk inkább több bírát hívni, hogy ha bármi közbejön azért még ne boruljon a rendszer.
Jó lett volna találkozni a díjátadón, de majd jövőre!

--

Hunort így levettem a zsűri listáról, a pont összesítést a meglévő 5 pontozólapból megtettük. A végleges sorrend megvan. Mivel nevek és azonosítók nélkül mentek a pontozások a bírák max az ismerős akváriumokat tudhatták.
Ez azt is jelenti, hogy még az összesítés után is csak kódszámokat látunk. Ami a beérkezett akváriumok azonosítója. Ebből fejtettük vissza ma este a dobogósokat és az első néhány akváriumot.
A végleges sorrendet mi is csak a weben látjuk majd, mert lehetetlen összepárosítani ennyi azonosítót az akváriumok képével és gazdájukkal.
A webes galéria építése már félig megvan. Ilyenkor a sorrend alapján a webes szaki (aki most hála az égek nem én vagyok :) ) összeállítja a galériát. Beírja a végleges pontokat az akváriumok adatlapjára és felviszi a kommenteket a pontozólapokról.

Mivel én sem tudtam mi a sorrend, most megnéztem ki lett az első 10 pl normálban. WOW :) vasárnap ti is meglátjátok :)
 
Mivel versenyakit nem "gyártottam":oops: és ezért ugye nem is neveztem, annyira nem megy fel a pulzusom a várva várt vasárnaptól, mint a nevezőknek. Viszont szerettem volna kimenni a Like-ba, mert az eddigi összes Workshop nekem munkanapra esett, mint ez is :( és persze kiváncsi vagyok az eddig nem látott munkákra (ugye @toderik ? amit te is csak a garázsban rejtegettél:rolleyes: és mennyi lehet még ilyen...) Jó szórakozást nektek! ;) Majd monitoron követem :confused::D:nailbiting:
 
Kb.14.50 körül érek a Koszt.Dezsőre a buszhoz.Ha van akivel együtt késhetek:) akkor még jelezhet..
 
Pontozással kapcsolatban néhány gondolat.

Az hogy megosztottam a pontozó lapot teljes egészében nem jellemző semmilyen versenyre. A többeket nem kérdeztem meg róla, talán kicsit lustaságból is inkább feltettem úgy ahogy van. Partizánakció :)
Az eredmények nincsenek kozmetikázva, így bárhogy lehet csűrni csavarni az xls filet és millió összefüggést keresni, de:
  • A zsűri legtöbb esetben kevesebb ideig nézi a pontozólapot összességében mint ti a megosztott xlst.
  • Nekünk nincs mód és lehetőség, de leginkább idő, hogy logika alapon hozzunk döntéseket utólag az xls-ből.
  • 100 akvárium pontozása hogy ne essen nagyon szét a mezőny nem egyszerű, aki próbálta tudja. Pláne úgy, hogy ezt a legtöbben meló után este, hétvégén stb csináljuk. Akváriumonként 5 szempont és a komment azért nem kevés munkát ad
  • Nincs megbeszélt eredmény, nincs közös nyertes, nincs utólagos finomítás. Vállaljuk ami kijön akár jó akár kellemetlen akármi. Ez a pontozólap eredménye, mondhatni ezt dobja a gép, nem lenne fair felülbírálni bármilyen szempont vagy akár üzleti érdek, szponzori akarat, szimpátia/un szimpátia szerint.
  • A bírák egy szabályrendszer alapján pontoznak. Ami nincs leírva azt szabad, és ilyenkor jönnek a félreértések. Pl most az emers kérdés, ami tök jogos. Én pl le mertem volna fogadni hogy ezt már régen leírtuk. Beszélni beszéltünk róla korábban azt tudom.
  • Mi nem látjuk a teljes eredményt. Egyedül a webfejlesztés lépcsőben látszik a sorrend. Nektek már könnyebb, mert kész galériát láttok egymás mellé pakolt akváriumokkal és egy jól szűrhető listázható xls-el.
  • A döntés már többször is elhangzott teljesen szubjektív. 5-6 bíra van teljesen más ízlésvilággal és véleménnyel. Nem akarunk egymásra hatni, nem szólunk bele egymás munkájába. Tudjuk mit kell csinálni és megbízunk az elvégzett feladat minőségében.
    Ha egy harcedzett kertész zsűri nem ad pontot egy gyenge akváriumra, azt is el kell fogadni. Nem kérdőjelezzük meg mi jön be a másiknak. Lehet más dolgokat is nézett mint mi. Vagy elsiklottunk valami felett éppen. Az IAPLC verseny top 100-as listájában is nagy szórásokat lehet látni nem véletlen.
  • A verseny célja, hogy folyamatosan egyre szebb és jobb akváriumok szülessenek, az akváriumok pedig másoknak állítsanak példát, hogy mi mindent lehet megvalósítani manapság. Ezért próbálunk következetesen szigorúak lenni azokkal az akváriumokkal, ami nem elég fejlett, átgondolt, vagy növényes szempontból nem jól értékelhető.
  • A szigorúság két élű fegyver ezért néhány zsűri nem meri nyomatékosítani a problémát. Mert esetleg elveszi a kedvét az illetőnek a későbbi versengéstől. Én viszont azt vallom, hogy ha nem beszélünk nyíltan róla, hogy valami nem elég jó, az sokkal nagyobb baj. Kár áltatni a beküldőt és ezzel az ő fejlődését sem segítjük. Aztán ha jön egy nagyobb megmérettetés akkor jön a pofon egyből, hogy háromezeregyszázhetvenkettedik pedig a HAC-on benne volt a legjobb 10-ben :) Szóval legyen inkább kemény és igazságos és mutassa meg mi a hiba, hogy jövőre javítani lehessen rajta, ha ez lenne a szándék.
A pontozólapokat kérlek ennek tükrében nézzétek. Lehet logikát keresni, de nem minden logikus alapon épül fel. Emberi döntések, vélemények és véleménykülönbségek vannak a háttérben.
Ti most több információval rendelkeztek mint a zsűri amikor dolgozott. Ők nem látták a sorrendet, nem látták mit ad a másik, nem láttak semmilyen logikát. Pontoztak zsigerből határozottan és gyorsan :)
 
Semmilyen logikat nem kerestem. :)
Erdekes amit irsz amugy. Kicsit olyan hogy sajat magatokat szpatjatok vele. Egy vetelkedos musorban is ki tudnak valasztani 12 embert kulonbozo szuresekkel tobb ezer emberbol. Teny hogy nem egy hetvege lenne, de akar egymast is meggyozhetnetek bizonyos esetekben. Illetve hatha te valami felett elsiklottal es sok pontot adtal valamire. ( pl photoshop halak, mű hatter stb. )
Ti ezt mar regota csinaljatok es regota benne vagytok. Az biztos hogy én nem igy csinalnam. Ez csak az elso lepcso lenne amit csinaltatok :). Aztan jon az xls es egyutt meg lehet vitatni ki miert adott annyi pontot. Jaaa hogy az ott full algas...akkor tenyleg nem adok 190et . Stb.
Ebben persze alap hogy izlesek es pofonok kulonboznek es szep kis vitak kerekedhetnek.
Nem fikazom a rendszert egyszeruen arrol van szo hogy pontosabb eredmenyek helyezesek szuletnenek. Pont :)
 
Semmilyen logikat nem kerestem. :)
Erdekes amit irsz amugy. Kicsit olyan hogy sajat magatokat szpatjatok vele. Egy vetelkedos musorban is ki tudnak valasztani 12 embert kulonbozo szuresekkel tobb ezer emberbol. Teny hogy nem egy hetvege lenne, de akar egymast is meggyozhetnetek bizonyos esetekben. Illetve hatha te valami felett elsiklottal es sok pontot adtal valamire. ( pl photoshop halak, mű hatter stb. )
Ti ezt mar regota csinaljatok es regota benne vagytok. Az biztos hogy én nem igy csinalnam. Ez csak az elso lepcso lenne amit csinaltatok :). Aztan jon az xls es egyutt meg lehet vitatni ki miert adott annyi pontot. Jaaa hogy az ott full algas...akkor tenyleg nem adok 190et . Stb.
Ebben persze alap hogy izlesek es pofonok kulonboznek es szep kis vitak kerekedhetnek.
Nem fikazom a rendszert egyszeruen arrol van szo hogy pontosabb eredmenyek helyezesek szuletnenek. Pont :)
hát szerintem meg ez így normális. Vagy pedig fizesd meg az X-Factor gázsiját a zsüritagoknak, meg intézz nekik egy kis fizetés nélküli szabadságot a vállalkozásaikból :D
 
Back
Oldal tetejére