• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 128liter ,fás, köves

21737187_df1cbfbab0b7f26f5d85467d3fe99bfb_l.jpg
 
Bízzunk benne ,hogy @tibicuk -nak most lesz ideje naplózni ;)

Egyáltalán az akira lesz-e időm?Minden napom be van "táblázva,sőt a hétvége is.
De remélem azért levezetésnek ott lesz az aki.
Igyekszem majd naplózni is.Most elég bizarr képet mutat,mert a fák nem egyforma színűek,a hátsó növények kb. 2 centisek.
Én marha zselés Didiplis Diandra-t kértem,de most már mindegy.Ha egy kicsit megindul az állomány,akkor rakok fel teljes képet.
A co2-t ma fogom beüzemelni a reaktorral együtt.
Nemsokára összeszedem,hogy mik a paraméterek.Nagy változás nincs,csak annyi hogy a ledes pilácsra rátettem
még hátra egy 39W-os fénycsövet , hogy Didiplis színesedjen.Ez a fotózásnál is jól jön majd.
 
Akvárium
80x40x40, 8-as üvegből
128l

Világítás
DIY 20x3W CREE XR-E 7090 Q5 HP LED+1db 39W-os 6500K-es fénycső

Szűrés
Eheim 2073-az szűrő 2075-ös fejjel
Eheim Substat Pro,Eheim Biomech,Siporax,S Matrix,perlon

Co2 felszerelés
DIY reaktor,2kg-os palack,Camozzi mágnesszelep,lengyel reduktor

Tápozás
Ei módszer saját keverés.
K2So4,KNo3,Kh2Po4,CaCl2,MgSo4,nyomelemek

Vízcsere
Heti 50% ,csapvíz- RO fifti-fifti

Talaj
JBL Aqua Basis Plusz,Ada Penac W,ADA Africana,dekorhomok

Kövek,dekor
Megkövesedett fa,dekorfák

Növények
Parvula Mini
Micranthemum Sp. Monte Carlo
Frissidens fontanus
Taxiphyllum sp. 'Flame'
Microsorum Pteropus Trident
Pogostemon helferi
Hygrophila sp. Araguaia
Didiplis Diandra
Proserpinaca palustris
Anubias barteri v. nana Petite
Staurogyne repens

Halak
Lángvörös pontylazac
(Hyphessobrycon flammeus)
garnélák
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sok sikert kívánok az akváriumodhoz!
Ha nem gond szeretnék kérdezni a tápozásoddal kapcsolatban. Én is gondolkodtam saját keverésen, mert nagyobb akváriumban elég drága Pl GA tápokkal tápozni. Amennyire tudom a porok csak a tápozás egyik felét oldják meg,vagyis a porok csak a Macro elemek a tápozásban, de Micro elemekhez mit használsz amit nyomelemkét írsz a leírásodban, esetleg Green Aqua Micro-t ?
Másik kérdésem a vízcserével kapcsolatos. Gondolkodtam én is ezen a fele RO fele csapvíz kombinációján, de így hogyan lehet határértéken belül tartani a ppm értéket, mert párolgáskor csak a víz párolog el az akváriumból az oldott anyagok nem. Garnis akváriumomban, mindig csak csapvizet töltöttem utána és mikor meglett a műszerem amivel tudtam mérni az oldott anyag tartalmat kiderült, hogy dupla annyi volt az akváriumban mint a csapból folyó vízben. Nagy akváriumban ezt persze már nem akartam csinálni, vakarni az vízkövet,(opti akváriumon :confused:) de a régi 240-esemben szerintem a neonhalaim is a túl kemény vizet sínylették meg. Így most nem merek csap vizezni inkább full RO-t és por(GH+) a terv. Csak induláskor volt kevert vízzel feltöltve.
 
Utoljára módosított:
Köszi a kérdést!
A mikro tápot angol nyomelem táppal(por) oldom meg,amit onnan rendeltem. TNC trace (The Nutrient Company)
Jó áron van és sokáig elég.

A vízcserével kapcsolatban rosszul írtam.Nem fele-fele,hanem 1:3 az arány papíron.
Hogy pontosan mennyi,ez már gyakorlat kérdése,hogy az én akimban ehhez meddig kell a vizet leengedni,majdan
milyen arányban feltölteni,hogy 120-140 legyen a TDS. A párolgásra eddig nem kellett számolnom, mert a
ledek abszolút nem melegítenek,legalábbis az idei nyáron nem kellett ventizni.A téli fűtés kapcsolásával szinte semmit sem kellett
utána tölteni.Fűtéssel pedig pont annyi párolgott,hogy a következő vízcseréig nem kellett foglalkozni vele.
Most biztosan több lesz a párolgás a + fénycső miatt.

Csináltam régen,hogy full RO-val cseréltem.Ehhez vissza kell sózni.Én saját módon oldottam ezt meg,nem vettem külön
erre alkalmas visszasózó port.Én kevergettem a megfelelő arányt.Ez elég macerás ,- vizet forralni,bele tenni a porokat,visszahűteni,
majd be az akiba - ezért erről az új akinál letettem,mert sokkal kevesebb időm lesz.Az előző akiban is már csapvíz-Ro víz kombo ment,
nekem ez bevált.De lehet egyszer tényleg veszek SaltyShrimp Mineral-t,ezzel tényleg egyszerű a visszasózás.
 
Köszi az infót!
Meg is találtam az oldalt (azt hiszem :) volt egy tápozási kalkulátor , ott nekem átugrott a fluidsensoronlinecom-ra , itt találtam TNC trace elements néven port ami Micro összetevőket tartalmaz.
 
Köszi az infót!
Meg is találtam az oldalt (azt hiszem :) volt egy tápozási kalkulátor , ott nekem átugrott a fluidsensoronlinecom-ra , itt találtam TNC trace elements néven port ami Micro összetevőket tartalmaz.
Igen,van ott egy kalkulátor.Jó kis táp ez,én nem láttam kárát.Úgy tudom,az angolok sokan használják.

Jelenleg már nincs is cserepes változat Tropica-nál legalábbis. A kényes növényeket lassan átvezetik kizárólag zselésre.
Apró méretű, de annál szebb lesz később.
Remélem szépen fognak nőni.Főleg hogy hátra betettem még egy pilácsot.
 
Igen,van ott egy kalkulátor.Jó kis táp ez,én nem láttam kárát.Úgy tudom,az angolok sokan használják.

.
Had kérdezzem még meg, hogy a makroelemeket is az ottani kalkulátor alapján kevered össze, mert itt 5 fajta összetevőt soroltál fel, viszont az angol oldalon csak 3-at használnak a kalkulátorban. Van ugyan egy másik táblázat is, de annak használata egyenlőre magas nekem.
Makro táp házilag | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community

Most látom, hogy te ennek szakértője vagy :)
 
Igazából egy itteni akvarista barátommal kiszámoltuk,hogy 17g-ot kell fél liter Ro vízbe tenni(illetve előbb kiméred a 17 grammot,bele teszed az üvegbe,előtte megjelölöd,hogy mennyi a fél liter és csak addig töltöd,lévén,hogy a por kiszorít valamennyi vizet.Porral együtt legyen 500ml)
Ebből adagolok 1ml-t 20 liter vízhez.
Azt hiszem a vas és az egyéb összetevő alapján jutott erre.Igazából az akvarista kolléga számolta,Ő jobban ért hozzá.
A cél az volt főleg,hogy hasonlóan kelljen adagolni,mint a GA tápokat,az EI táblázatot is így állítom be. Csupán csak azért,hogy egyszerű legyen,
mind a kettőt ugyan annyi ml/víz kelljen adagolni.Be lehet állítani bárhogy , de ez egy jó kiinduló pont,1ml/20l .

A makro elem táblázatról írtam annak idején egy másik fórumon egy szájbarágós szösszenetet,hogy hogyan kell a táblázatot kitölteni.
Sokan kérdezősködtek itt is ott is,úgy gondoltam akkoriban,hogy ezt leírom,legalább nem kell magát ezt az iromány újra és újra leírni.
Így is kell még néha pár kört futni,mert van,aki még ennek ellenére sem érti.Úgyhogy bátran kérdezz,ha nem érted,DE CSAK PÜ.-ben.
Akvarisztika info fórum • Téma megtekintése - Növények Tápozása

Egyébként nem csak én vagyok "szakértő",vannak többen,akik poroznak,csak nem írják le,vagy csak azt írják EI szerint.Ha megnézed a " Milyen növénytápozást használsz az akváriumban"című topikot,ott van egy szavazás féle,ott 31 személy jelölte be,hogy EI alapján tápoz.:)Valószínű van lemorzsolódás,de ma is igaz,hogy
sokan tápoznak EI szerint.
Viszont vannak sokan,akik nem pancsolnak,hanem használják a kiváló Green Aqua tápokat,mert egyszerűbb nekik....és persze használják a többi tápokat.

Én soha nem is tápoztam máshogy , a kezdet kezdetén anno ez bevált,működött,működik ma is.
Másnak más vált be,csinálja azt,nincs kőbe vésve semmi.
 
Így is kell még néha pár kört futni,mert van,aki még ennek ellenére sem érti.
Ezzel én is megkínlódtam,de hála @tibicuk segítségének,ma már sikeresen tudok kotyvasztani:).Én sem voltam könnyű eset ,de magamtól rá kellett jönnöm a dolgokra,mert csak apró dolgokat árult el Marika ,csakis azért hogy a későbbiekben egyedül is menjen a keverés.Én ezúton is köszönöm mégegyszer :notworthy:;)
De hogy ne offoljak tovább ,egy kérdésem is lenne:a fenti fotó egész akváriumos,full totál,vagy vágott???Megnéznék róla egy messzebbről készültet is.:)
 
Back
Oldal tetejére