• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Növényraktár

Szia!
Jók lettek a képek a csöppségekről, bár kétszer is közelebb kellett húzódnom, hogy lássam őket. Ez mondjuk betudható a nem éppen sas szememnek. :pompous: Azóta születtek? Fotózz egy közelebbit róluk, ha ők is akarják! Annyira jópofák. Még a végén újra veszek magamnak fekete Mollyt. Bár épp az akvárium növényes indítása előtt ajándékoztam el mindet. Én már képtelen voltam kordában tartani a szaporulatot és bántani meg nem tudtam őket. Az a baj, hogy idővel ugyanaz lenne, úgyhogy meggondolandó részemről még ez a kijelentés. Vajon van még rajtuk kívül fekete hal az akvarisztikában, akik nem elevenszülők? Utánanézek.
Azt hiszem létezik fekete paradicsomhal. Valami gyönyörű jószág, venni még nem vettem soha. Más fajt nem ismerek, ami fekete lenne.
Bocs az off-ért @Szella.
 
Szió!
Először is, a géb valami eszméletlen szép, az Anci meg nagyon pufi. :) Másodszor, még a csipesz is jól áll az akváriumodnak. Harmadszor pedig, hogy csinálod azt, hogy a Palustris olyan szép marad, ekkora fény alatt? Én a második tövet porlasztom el.. Nem értem. Azét sem, mert az akva méret és a fény is stimmel nálam.
 
Szió!
Először is, a géb valami eszméletlen szép, az Anci meg nagyon pufi. :) Másodszor, még a csipesz is jól áll az akváriumodnak. Harmadszor pedig, hogy csinálod azt, hogy a Palustris olyan szép marad, ekkora fény alatt? Én a második tövet porlasztom el.. Nem értem. Azét sem, mert az akva méret és a fény is stimmel nálam.
Ja, végre le tudtam kapni az Anci pöttyös pociját és a csókos száját.:D
A levelet végül eltettem máshová hogy jobban hozzá tudjanak férni a garnélák.

A Palustrissal trükköztem. Ami eredetileg benne volt az eléggé satnya volt, ránőtt egy másik növény így nem kapott elég fényt, tönkrement. Az A.reinickii amit kiszedtem az menthetetlen volt. A Palustrist a Májusiból, az A. reinickii-t a Garnélásból pótoltam. Olyan helyre ültettem, ahol a legtöbb fényt kapják. Nem is értem mi történt, mert sokáig szép volt mindkettő. Lehet, hogy a rendszertelen tápozás miatt (párszor kimaradt).o_O Algásodás is volt. Majd meglátom megmarad-e.
 
Szűrő és rotor takarítással, vízcserével egybekötött gazolást végeztem ma. A Microsorumról leszedtem a régi, lyukas leveleket és a leveleken hozott hajtásokat. A képeken nem látszik, de az a bokor tulajdonképpen 2 db fából áll össze.A Mollyk nagyon rendesek, nem egyszerre fialtak le, hanem 3 turnusban, ma láttam a legújabb 3.generációs 1cm-es kicsiket. Az ifjoncok szép kövérek, akár az anyukájuk. Nemsokára írhatok az ingyenesen vihető topicba. Szellős, világos lett az akvárium. Pár előtte-utána kép.

eu1.jpg
eu2.jpg
eu3.jpg
 
Kicsit át akartam rendezni az akváriumot. A terv az volt, hogy homokot teszek bele, de az aljzatot átmosom, nem cserélem. Viszont amikor kiszedtem az akváriumból a 3 fát, amire az Anubiasok lettek ragasztva,kis idő után nagyon sok Planáriát láttam a lavorban. Ezek után nem volt gusztusom :wtf: átmosni a talajt. Vasárnap viszont csak JBL Manadot tudtam venni, pedig megfogadtam, hogy többet nem. Ültetéskor eszembe is jutott miért. Ja nem, arra már a mosásnál rájöttem.

Most először használtam homokot akváriumban, röviden eddigi tapasztalataim:
-túl finom homokot vettem, a szűrő által keltett áramlat szépen sodorta elfele a homokot, ezért a szűrő ágait a jobb oldalra tettem.
-a víz feltöltésnél a Manado átsodródott a homokra. Látom szomorú sorsomat.
-valamelyik állat nagyon szereti, másnap délutánra 2 fa alatt szép kis krátert találtam.
-a Helenák szépen ássák bele magukat.

Az áttelepítéskor az Algázó géb úgy döntött, neki nem jó a többiekkel-kapitulált. Nem vettem észre mikor ugrott ki szegény.
Kicsit aggódtam az Anci miatt, mert visszahelyezéskor beleakadt a hálóba a kopoltyúfedője, de ma láttam, semmi baja.

Még aznap visszatettem a halakat. Adagoltam Seachem Stabilityt, Pristinet és ma még vettem az Easy-Life Voogle termékét.

Ma még átraktam a szűrő csöveket a végleges helyükre, tegnap már nem volt rá energiám-volt mit elpakolni.
 
Utoljára módosított:

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére