• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Növényraktár

A viselkedésük miatt vagyok 100%-ig biztos az állításomban.
A két hím lehet nem egy faj, bár a domináns fenyíti amikor "kell" a másik fickót (aki egyébként nagyobb, de később érkezett).
 
Sikerült végre megszabadulnom a vödrös vízcserétől. HURRÁ :LOL:
Vettem egy 60 literes hordót, amit a fürdőben helyeztem el az RO gép és a WC közelében. Ilyen vízpumpát vettem: Atman At-105. A pumpa szívó oldalára 3/4, a nyomó oldalra 1/2 menetes csatlakozó kellett, erre rá a 1/2-es slag. Végül is a szívó oldalra nem kellett volna megvennem, de már mindegy. Hogy a pumpa ne szívjon be garnélát, a csonkra harisnyát guzmiztam, nem is volt semmi gond.
Élmény volt csak figyelni a víz szintjét, nem pedig cipekedni. :DA 2 akváriumra elég volt ennyi víz, még a hordóban annyi maradt, amennyi a pumpát éppen elfedte. Sokkal kevesebb időm ment el erre, mint amikor még vödröztem. A használt vizet a szobai és a kerti növények öntözésére használom.
Még annyi, hogy a pumpa szépen le tudta küzdeni azt a kb. 14-15 métert, meglepően erősen jött belőle a víz. Szóval elégedett vagyok, kb. 100-120 liter víz cipelésétől kíméltem meg magam(50-60 liter oda-vissza).
 
A viselkedésük miatt vagyok 100%-ig biztos az állításomban.
A két hím lehet nem egy faj, bár a domináns fenyíti amikor "kell" a másik fickót (aki egyébként nagyobb, de később érkezett).
Vásárláskor érdemes odafigyelni a nemek kiválasztására, mert a hímek territoriálisak, védik a helyüket. Nagyon jópofa, érdekes halak.
 
Szia!
De ezek ki is fognak kelni? Továbbá megragadnám az alkalmat, hogy megkérdezzem, hogy a fenti Géb korábban is ilyen szépséges volt, vagy eleinte más volt a színezete? Azért érdekel, mert a nekem lévő két kicsi géb között látok különbséget annyiban, hogy az egyik jóval világosabb a másiknál, viszont ilyen szép színe egyiknek sincs. Ez később kialakulhat valamelyiknél vagy sanszos, hogy mindkettő lány és olyan marad amilyen. Gondolom a hím a színesebb. Lehet, hogy nekem két csajszim van? De akkor meg minek dörgölőznek? Ejjnye..
Lehet hogy pár db kikel, de valószínűbb,hogy a többi hal megeszi az ikrákat. Írták,hogy a páncélosok ikrázási kedve megjön ha nagyobb mennyiségű kicsit hűvösebb vizet kapnak vízcserekor. Ez most be is jött,sikerült a kedvükre tennem.
 
Végre kezd a háttér besűrűsödni. A Rotalát nem nyírom meg, hagyom a víz felszínén elfeküdni, kíváncsi vagyok mikor ér át a másik oldalra. Az Alternanthera reineckii rossz állapotban van, még nem szedem ki,mert a múlt héten kapott gyökértápot. Ha nem javul,akkor kiszedem és a használható részeket visszaültetem.
Kicseréltem az egyik csövet növényesre próbaképpen mire mennek a növények. A Vízcsere project megvalósulása után jöhet a következő, mégpedig a Lámpa project. Ez a 2*24 w lámpa csak 60 cm széles, az akvárium pedig 80 cm. Kinéztem egy lámpát, ami 80 cm széles és 5040 lument tud.

Most megint nagyon tettszik az akváriumom. :D

DSC_3421_241.JPG DSC_3420_240.JPG DSC_3418_238.JPG
 
Szépen bebokrosodott az a Microsorum. :)
Nem gondoltál még arra, hogy kicsit hátrébb tolod? Mondjuk úgy középtájra, és esetleg mögé valami stem növényt?
 
Sikerült végre megszabadulnom a vödrös vízcserétől. HURRÁ :LOL:
Vettem egy 60 literes hordót, amit a fürdőben helyeztem el az RO gép és a WC közelében. Ilyen vízpumpát vettem: Atman At-105
Ezt jó volt olvasni. Hasznos. Tényleg minden gond nélkül, kellő vízsugárral feltolta a pumpa a vizet az aki magasságába, olyan távolságról? Akkor mégsem kell 20k-s fullos pumpákat vásárolni, ez tök jó.
 
Majd holnap. Kb. 1 centisek, bújkálnak, mondjuk van hol.:) Fotóztam, naná!
A Májusiban pedig az Amano petés, de az itteniek is kergetőztek.
 
Nagyon vagány rucijuk van ezeknek a kis garniknak, tetszenek :), különösen a kék pöttyös. Pirosakat, kékeket közös medencében tartod?
 
@evavigh Volt egy túlélő Black rili garnélám,amit hely hiányában csak a pirosakhoz tudtam tenni. Ezért a színkavalkád.
Ezért nem szabad egy medencében tartani 2 színt, mert nem marad az állomány egységes. De nekem így tetszik, mindig találok különleges mintázatú garnélát. De a másikban a sárgákkal majd vigyázni fogok, ha ott lesz vadas színű, megpróbálom kiszedni.

Red rili azóta van, hogy a black rili bekerült. A fekete adta a rili tulajdonságot, a piros pedig a színt. Tavaly októberben került be a fekete és még csak most születtek ilyenek újra. Mindezt 1 db más színű garnéla váltotta ki.
 
Utoljára módosított:

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére