• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Növényraktár

Szia!
Én meg a kis gébed sajnálom. Nagyon tetszik így az akvád elrendezése, tudom, csak maradna meg a homok is a helyén, meg a manado is. A lily a másik sarokból is így elhordaná a manadot?
 
Szia!
Én meg a kis gébed sajnálom. Nagyon tetszik így az akvád elrendezése, tudom, csak maradna meg a homok is a helyén, meg a manado is. A lily a másik sarokból is így elhordaná a manadot?
Muszáj előre tennem, mert hátul nagyon lengedeznek a magasabb növények.
Most jobb oldalt van elöl. Tesztüzem. A szívó ágat is kicseréltem üvegre, garnélavédő ráccsal.
 
Az aljzat elválasztást elszúrtam, sajnos a Manadoból mindig van a homokon. Ez van. Úgy döntöttem nem fog zavarni. A harcsák nagyon szeretik a homokot, úgy túrják mint a disznók, éppen csak nem röfögnek.:) Néhány növény foszladozott, ezeket kiszedtem. Pár növény felúszott, végül kerámiagyűrűvel súlyoztam le őket.
Az átrendezés után most takarítottam ki a szűrőt és a csöveket is.
Itt van pár kép.
DSC_4172_869.jpg DSC_4133_842.JPG DSC_4109_826.JPG
 
Az aljzat elválasztást elszúrtam, sajnos a Manadoból mindig van a homokon. Ez van.
Esetleg építs közéjük egy falat. Az úgyis divatos dolog manapság. :)
Vagy szedj ki annyi manadót, hogy jóval kevesebb legyen ott elöl amit át tud fújni az áramlat. De igazából csak találgatok.
 
A vasárnapi vízcsere után opálos/homályos lett az akvárium vize. 2 dologra tudok gondolni,mint okra. Az egyik, hogy 2 hete lett újraindítva az akvárium, a másik, hogy eltűnt egy ezüst Molly, nem találtam meg. Mindenesetre adagoltam 2 ml Seachem Prime-ot, hátha segít.

A Rotalát megnyírtam és kiszedtem a mohás köveket, mert mindig rákeveredett a homok.
 
Szia!

Nagyon jok lettek a kepek,marmint nem ezek a homalyosak, hanem az elözöek. Örülök, hogy összedobtal egy egesz jo kis elrendezest, most mar csak sok sikert kivanok az ujraindulashoz.
Milyen homokot vettel az akvaba?
A mollyk nem eszik meg a pici garnelakat nalad?
Ha javasolhatom,a JBL homkjat vedd, en mar többször hasznaltam, szerintem nagyon jo szinekben lehet kapni, ugyanakkor szemcsemeretre is tökeletes.
 
Szia!

Nagyon jok lettek a kepek,marmint nem ezek a homalyosak, hanem az elözöek. Örülök, hogy összedobtal egy egesz jo kis elrendezest, most mar csak sok sikert kivanok az ujraindulashoz.
Milyen homokot vettel az akvaba?
A mollyk nem eszik meg a pici garnelakat nalad?
Ha javasolhatom,a JBL homkjat vedd, en mar többször hasznaltam, szerintem nagyon jo szinekben lehet kapni, ugyanakkor szemcsemeretre is tökeletes.
Szia.
SZAT-os homokot vettem, lehet túl finom szemcsés , máshoz akkor nem jutottam hozzá.
A Zebradánió szokta kergetni a garnélákat néha, Mollytól még nem láttam.
 
A vasárnapi vízcsere után opálos/homályos lett az akvárium vize. 2 dologra tudok gondolni,mint okra. Az egyik, hogy 2 hete lett újraindítva az akvárium, a másik, hogy eltűnt egy ezüst Molly, nem találtam meg. Mindenesetre adagoltam 2 ml Seachem Prime-ot, hátha segít.

A Rotalát megnyírtam és kiszedtem a mohás köveket, mert mindig rákeveredett a homok.
Ma délutánra tiszta lett a víz.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére