• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

10L iwagumi (kezdő növényes)

Oliver Knott talajból lehet szerencsésebb lett volna a powder-t venni. Az kb negyede szemcseméretben. Egy ilyen pici nanóban jobban mutatna. De az esztétikán túl praktikus oldala is van. Sokkal jobban fejlődnek benne az apró gyökerű növények, ami nagy valószínűséggel ebben az akváriumban is lesz. Még nincs késő, ha tudsz lehet éredemes lenne egy 0.5-1 cm vastagságban felhordani a talajra. Hátha van valakinek elfekvő fél liter.
 
Oliver Knott talajból lehet szerencsésebb lett volna a powder-t venni. Az kb negyede szemcseméretben. Egy ilyen pici nanóban jobban mutatna. De az esztétikán túl praktikus oldala is van. Sokkal jobban fejlődnek benne az apró gyökerű növények, ami nagy valószínűséggel ebben az akváriumban is lesz. Még nincs késő, ha tudsz lehet éredemes lenne egy 0.5-1 cm vastagságban felhordani a talajra. Hátha van valakinek elfekvő fél liter.
Köszi a tanácsot! Itt Debrecenben ha jól tudom van kimérős, kedden megyek a növényekért, akkor hozok 0,5 - 1 L-t :) Amúgy az gond lehet ha csak úgy áll fedetlenül a talaj az akváriumban? Se víz semmi nem érte.. vagy rakjam bele egy zacskóba?
 
Ma előkészítettem a szűrő-t is (haqos flex 200)
A tartályt amennyire tudtam feltöltöttem mátrix-al
8501026192_325ed91e7c_z.jpg


Az akasztó részre ablak szigetelő gumit ragasztottam, így kb 80%-al halkabb :D
8501024702_60959af499_z.jpg
 
Szia thomas!



Valamilyen hátteret azért tervezel?

A.ttila
Szia!
Igen, csak nem tudom még milyet kellene, fekete vagy tejüveg fólia(nem tudom hogy pontosan ez e a neve :D) amiben gondolkodok. Bár ez attól is függ, hogy feltöltve beültetve milyen lesz az összkép :) Most próbáltam ki egy pohárban a talajt, jóval világosabb barna színt ad vízben, hasonló az africana-hoz. A kövek szintén pirosasabb, rozsdás színt mutatnak.
 
Elkészült a végleges layout, nagyon remélem hogy ez mindennek megfelel, és tetszik a többségnek is:) mivel nekem bejön.

8505330426_216f2fc5f7_z.jpg


8505333178_6cd621b6eb_z.jpg


8505329300_d82655a3c4_z.jpg
 
Köszi!:) Nem is gondoltam volna, ha először berakom a köveket, és utána öntöm rá a talajt, mennyit el lehet rejteni az amúgy hatalmas sziklákból :D és a kép nem is adja olyan jól vissza..
 
Mik a növénytervek?
Amit biztosra tudok, hogy gyepnek parvula mini vagy hc, a köveknek a nagyobb repedésébe, tövébe pedig pogostemon helferi, hátulra még nincs ötlet. Azon is gondolkodtam hogy minimális mennyiségű flame mohát teszek valamelyik kőre, de ez majd az összképtől függ.
 
Szia thomas!

Tetszik!
Egyedül a jobb hátsó sarokban lévő kicsi követ vehetnéd az előtérbe, mert úgy többet mutat mint ott hátul!

A.ttila
Köszi! Ki fogok találni valamit, mivel az valóban nekem sem tetszett annyira ott fent :)

Más: Ha kész lesz az aki, és minden beáll, egy bettát nagyon nagy kínzás lenne belerakni?(Anno nekem, 15L-ben hasonlóan teletöltve, csak kvarc homokkal+ fára kötözött anubiassal a bettám közel 3évet élt..nemhiszem hogy nagyon szenvedett:D) Vagy betta vagy garnélák, de inkább afelé állok hogy valami egyedi türkizes zöld bettát beszerezni, és egyedüli lakónak betenni.

Punkdraco
Nyugodan mondjátok a véleményeket, csak örülök neki, ilyen sokáig még nem nagyon húztam ki a telepítését egy akváriumnak, és örülök hogy bírom türelemmel :D így mindenképp a legjobbat szeretném kihozni.
 
Punk, Attila! Köszi ezt a hatalmas ötletet! Előre raktam a kis kavicsot, és nem is tudom mit mondjak.. 1000x jobb az összkép! :D Mondjuk így lehet hogy nagyon ketté van osztva a terep, de egyenlőre első helyen áll. Egy nagy feladat lesz még, ezt kiszedni, és bepakolni a substrat -ot alá.. :D:banghead:
8504400695_1d696f4cd3_z.jpg
 
Itt van még egy utolsó kép szemből, a többi szöget már nem töltöm fel, remélem sikerülni fog ugyan ezt elérni, mivel kicsit kevesebb talajt akarok rátenni; Viktor tanácsa alapján a felső réteget a kis szemű oliver knott powder-el fogom fedni.
8504465287_7cc01849f0_z.jpg
 
Kissé kavarodva, de bekerült a powder :) Érdekes, olyan mintha megnőtt volna a tér.. Sajnos még mindig nem kezdhetek bele az ültetésbe, mivel a mérhetetlenül elfoglalt esztergályos koma csak csütörtökön hajlandó belefogni a co2 közdarab legyártásába :D :meh:
ui.: Szerintetek ott jó lesz a diffúzor? Úgy tervezem, hogy a szűrő "vízesése" bemossa majd a bubikat.
8510084579_c4a7491f01_z.jpg
 
Back
Oldal tetejére