• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

10L iwagumi (kezdő növényes)

thomas95

Kertész szaki
Sziasztok! Néhány szóban bemutatkoznék, Veres Tamásnak hívnak, 17 éves debreceni lakos vagyok. Az akvarisztikával való ismerkedésemet inkább szakaszokra bontanám, mivel többször is belekezdtem már, viszont mindig volt egy kis szünet.. A múltról nem sokat mondanék, főleg a többség hibájába estem(tapasztalatlanság, túltelepítés, mindenféle kavics, tengeri csigaházzal való telepakolás :confused: és társai..)

A mostani ötlet onnan jött, hogy karácsony környékén megtaláltam a régi halas könyvemet, és elhatároztam hogy összerakok valami apró kis akváriumot a hálóba kis költségvetéssel:)hilarious:) , így fogtam magam, elmentem és vettem egy 10L-es kocka akváriumot, ez szinte teljesen megegyezik a dennerle és hasonló cégek által forgalmazottakkal; első két él lekerekítve.. úgy gondoltam hogy belerakok egy vasfát, rá egy anubiast mellé 2 gömbalga és egy szép betta majd elúszkál benne.. mikor ezeket elkezdtem tervezgetni, akkor akadtam erre a fórumra, még nem regisztráltam, de legalább 20naplót teljesen elolvastam, és ledöbbentem mennyi dologgal nem voltam előtte tisztában.. Így telt el 1 hónap, tanulmányozgatással; semmit nem akartam elsietni..

Most ott tartok, hogy 3 hete összevásároltam egy adag ricciát, egy doboz parvula mini-t, és összeraktam egy nano bonsai stílusú low-tech akit.
8482148840_e9bde8843b_z.jpg


Erről nem is szándékozom többet írni, mivel a mostani célom ennek a szétszedése lenne(ok:Elhamarkodott döntés/összeállítás volt, a fa sokat kitakar az így is gyengécske világításból, a talajt nem találom megfelelőnek, mivel a kép készítése óta bekerült néhány rc is, akik gyönyörűen összetúrták a kvarchomokot és a palákból kb semmi nem látszik ...), és egy teljesen letisztult, minimál iwagumi layout kialakítása a 10L-ben. Ebben kérném a segítségeteket.. Tudom, hogy elég furcsa vállalkozás, mivel iwagumit nem igazán 10L cube- formára szoktak készíteni, viszont szerintem ebben is el lehetne helyezni ötletesen néhány seiryu követ és szépen meg lehetne csinálni.

Ami adott lenne:
-10L 20x20x25cm akvárium
-Aquatic Nature RGB led36 (Sajnos elhamarkodott vásárlás volt, lehet cserélve lesz)
-Haquos Flex - 200 + egy jó adag mátrix szűrőanyagal a gyári aktívszén szűrő helyett
-Co2: jelenleg úton van az Up Aqua A148 reduktorom Hong Kongbol, amit szódagépbe való patronnal használnék, elvileg DIN477-es átalakítót is adnak hozzá.
-Haqos micro heater(fix 25°C)
-Táptalajnak tropica substrat, rá JBL manado-t gondoltam

-Növények: Parvula mini + ?(jöhet bármilyen ötlet)
-Dekoráció: Seiryu kövek

Egy távoli kép a mostani setup-ról:
8481038721_3c80b47e5c_z.jpg





Egyenlőre ennyit tudok írni, bármilyen ötletet, tanácsot szívesen fogadok, ha minden jól megy, jövőhéten bele is kezdek az átalakításba, és rakom fel a képeket :)!
 
Persze, bocsi arról nem is írtam: Sera florena heti 2.5ml, Liqui carbo 0.2ml/nap, macro 0.5ml/nap
Aminek örülök, hogy lassan több mint 3hetes az aki, és semmilyen alga nem jelentkezett.. Kár lesz szétszedni, de ez a talaj nem maradhat ..:( és mint írtam túl kemény dió még ez a bonasi-os téma nekem, ráadásul a riccia se a legjobb lombnak ..:D
 
Szia, tudom, a képeket a mostani állapotról tettem fel szemléltetés képp, ami teljesen szét lesz szedve, és a helyére fogom felépíteni az iwagumi-t, azért nyitottam ilyen hamar témát neki, mivel nem sok ötletem van hogyan helyezzem ilyen kis akváriumba a köveket, és az interneten sem találtam sok 10L-es cube iwagumi-t, reméltem ebben tudtok segíteni; kövek mérete, típusa stb
 
Szia, tudom, a képeket a mostani állapotról tettem fel szemléltetés képp, ami teljesen szét lesz szedve, és a helyére fogom felépíteni az iwagumi-t, azért nyitottam ilyen hamar témát neki, mivel nem sok ötletem van hogyan helyezzem ilyen kis akváriumba a köveket, és az interneten sem találtam sok 10L-es cube iwagumi-t, reméltem ebben tudtok segíteni; kövek mérete, típusa stb
Üdv a fórumon :giggle: Nem kekeckedni szeretnék, de egészen biztos vagy benne, hogy 10 l-es kocka akváriumban megépíthető egy olyan setup, ami megfelel az iwagumi stílus szellemiségének, arányainak?
Szerintem összedobhatnál egy pofás layoutot ezzel a fadekorral is, én simán fejjel lefelé fordítanám, be a jobb v. bal hátsó sarokba, az ágak rögvest gyökerek lennének, s vidáman lehetne közéjük ültetni, meg kötözni rájuk mohát ;)
Hangsúlyozom ez csak 1 vélemény... kíváncsi vagyok a fejleményekre...

üdv, Ozz
 
Üdv a fórumon :giggle: Nem kekeckedni szeretnék, de egészen biztos vagy benne, hogy 10 l-es kocka akváriumban megépíthető egy olyan setup, ami megfelel az iwagumi stílus szellemiségének, arányainak?
Szerintem összedobhatnál egy pofás layoutot ezzel a fadekorral is, én simán fejjel lefelé fordítanám, be a jobb v. bal hátsó sarokba, az ágak rögvest gyökerek lennének, s vidáman lehetne közéjük ültetni, meg kötözni rájuk mohát ;)
Hangsúlyozom ez csak 1 vélemény... kíváncsi vagyok a fejleményekre...

üdv, Ozz

szia! Teljesen igazad van, mint írtam is sokat gondolkozom rajta, nyilván neten is azért találtam csekély info-t mert nem szoktak kockába iwagumit csinálni, de egyenlőre jövőhéten beszerzem a köveket, és ki szeretném próbálni hogy mutatna benne. Mostani ötleteim alapján a talaj elég meredek lenne, és a kövek a középpontba kerülnének hasonlóan mint itt:
DSCN3272cropped.jpg

Sajnos amíg nincsenek meg, nehéz találgatni, legvégső esetben, ha nem találok normális megoldást beszerzek egy téglalap akváriumot. De a minimal iwagumi köves stílusnál mindenképp maradni szeretnék. :)
 
Szia Tomi!

Nagy fába vágtad a fejszédet!

Ha emelkedőt szeretnél akkor a Manadót felejtsd el!
Vegyél inkább valami jobb aljzatot (3l elég lesz bőven), ezen nem érdemes ilyen kis mennyiségnél spórolni!

Milyen növényeket tervezel?

A.ttila
 
Szia Tomi!

Nagy fába vágtad a fejszédet!

Ha emelkedőt szeretnél akkor a Manadót felejtsd el!
Vegyél inkább valami jobb aljzatot (3l elég lesz bőven), ezen nem érdemes ilyen kis mennyiségnél spórolni!

Milyen növényeket tervezel?

A.ttila

Szia!

Köszi a tanácsot, milyen talajt ajánlasz helyette? 3L-en gondolkoztam én is, mivel a mostani az 2x 1L kvarchomok, 3-ból már kényelmesen lehet gazdálkodni.

Növényeknek előtérbe parvula mini vagy hc cuba, háttérbe sima parvula vagy valami hosszabb fű szerű. 1-2 nagyobb kőre vagy a tövébe raknék néhány tő Pogostemon helferi-t. Egyenlőre ennyire gondoltam, nem szeretnék túl sok fajtát belerakni, mint írtam minimálra tervezem :). A világításról valami vélemény? elég lesz 10L nek ez a ledes fény vagy cserélni kellene?
 
Egy kis update: Megvannak a kövek, diffúzor, oliver knott talaj, tropica substrat, Up aqua a148 reduktor.. hálistennek nemjó a menet a spar-os 425g-os Linde palackhoz, így mehetek az esztergályoshoz is.. :D
dif_www.kepfeltoltes.hu_.png


asd1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Képminőségért bocsi, gyorsba lőttem őket :D
 
Ha jól látom ez egy sodastream palack vagy annak valami klónja. Ha kicsit visszaolvasol a nagypatronos toicban, láthatod, hogy sokszor leírtuk, hogy ehhez mindenképpen közdarabot kell csináltatni egy esztergályossal.
 
Nekem azért tetszett az első verzio is. Kár hogy kikerül az a szép kis "fa"-Nem eladó? :)
Köszi! És igen, eladó:) pont ma gondolkodtam rajta, hogy mivel én leteszek egyenlőre a fás/gyökeres stílusról, eladom.. :D pm ben megbeszélhetjük
 
Up: Elkészültek az első képek a layoutról!
8498815732_981b5642f1_c.jpg

8497715651_36d51d2fd6_c.jpg

8497709197_63efcc7978_c.jpg


Holnap kezdem el ültetni a növényeket, de addig még sokat fog alakulni. Bármilyen tanácsot, hozzászólást, kritikát szívesen fogadok! :)
Talaj: Oliver Knott
Kövek: Light pagoda
20x20x25 10L Cube
(Még semmilyen substrat nincs benne, ez csak egy hardscape próba :D)
 
Szia
Ne haragudj, hogy ezt mondom, de nekem ez most csak egy kőrakás hatását kelti..
Dolgozz még rajta szerintem
 
Szia
Ne haragudj, hogy ezt mondom, de nekem ez most csak egy kőrakás hatását kelti..
Dolgozz még rajta szerintem

Na igen igazad van, de mivel nincs túl nagy tér sokat nem lehet variálni. Talán kisebb kövekkel menne. Nehéz lesz de én drukkolok...;)
 
Na igen igazad van, de mivel nincs túl nagy tér sokat nem lehet variálni. Talán kisebb kövekkel menne. Nehéz lesz de én drukkolok...;)
Köszi:D, mivel ez 2 db kő volt, csak egy csavarhúzóval + kalapáccsal szépen ketté törtem megpróbálkozom az egyiket még kisebbre törni, viszont kíváncsi lennék miből van ez a pagoda kő, mivel hihetetlen nehéz szét pattintani.. nagyobb szerszámmal meg nem merem, mert félek hogy csúnya lesz
 
Back
Oldal tetejére