• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

10L iwagumi (kezdő növényes)

A helyzet nem valami jó.. most jöttem haza egy 10napos útról, úgy terveztem, hogy most kerül feltöltésre, és beültetésre az aki, eddig szárazon állt, benne a szárazon behelyezett táptalaj, rá az o. knott talaj és a kövek.. viszont lámpa alatt a köveken ilyen kis pihe szerű valami jelent meg(ecsettel mint a por lejön, de szerintem nem csak por), és elég penész szaga van az egésznek, sőt találtam is benne egy nagyon keveset ahogy mozgattam a talajt.. Mit javasoltok, teljes szétszedést/átmosást, vagy jöhetnek a növények és a feltöltés?
 
Szia Tomi!


Mit javasoltok


Tölts föl félig vízzel (ha tudod akkor friss ozmóval), majd kicsit mozgasd meg a talaj felszínt mindenhol, szívd le a vizet, majd mehet az ültetés!
Gondolom, halat, garnélát 3-4 hétig úgy sem teszel bele!
Addigra jó lesz!

A.ttila
 
Szia Tomi!





Tölts föl félig vízzel (ha tudod akkor friss ozmóval), majd kicsit mozgasd meg a talaj felszínt mindenhol, szívd le a vizet, majd mehet az ültetés!
Gondolom, halat, garnélát 3-4 hétig úgy sem teszel bele!
Addigra jó lesz!

A.ttila

Köszi a segítséget:) Hozok bele ozmót. Eléggé megijedtem, most tényleg jól állnak a kövek, és nem szívesen szedtem volna szét.. főleg hogy a táptalaj is bent van. Remélem semmi nem fog bezavarni a víz egyensúlyába.
 
Na emberek, 3hónap alatt megjártam Dél-Franciaországot, átestem egy komolyabb betegségen és ma jött el a napja, hogy belevágtam az egészbe. 4 és fél óra munka után végre elkészültem.:D A képek töltődnek flickr-re és hamarosan megosztom őket :)!
 
8704437045_88290c53f6_c.jpg


8704437847_324ecbe084_b.jpg


8704435941_1382382e86_c.jpg
 
Elnézést a minőségér, telefonos képek, ha holnap kitisztul a víz lövök normálisat a tükörreflexes géppel :)
Egyenlőre 2bubi/5mp-n megy a co.
 
Egy kis up: Sokat küzdök a reduktorral, elég nehéz ezt a kínai cuccot jól beállítani :( így hol ment hol nem ment eddig, most 2 órája már egyenletesnek tűnik remélem így marad :D. A LED lámpa valószínűleg eladásra kerül, le akarom cserélni egy csöves lámpára.. nem mintha gondom lenne vele, de ki akarom próbálni hogy viselkednek a növények más alatt :).
 
Szia Tamás!
Gratulálok az akváriumhoz. Én is egy ilyennel kísérletezgetek.
Olvastam, h van egy eladó külső szűrőd. Esetleg megvan még mert az enyém most pusztult el.
 
Na, ha már úgy is postoltam ide, leírom mi a jelenlegi helyzet.. A kis 10L-es jó pár hónapja megszűnt.. pontosabban, most egy nagyon szép piros/fehér betta lakja. 10L-ben a növényezéshez HATALMAS türelem kell, ami sajnos nálam hiánycikk :D. Kicsit több mint 1 hónapja indítottam egy 20L-es kockát, ez azért már jóval kényelmesebb számomra... Technikailag teljesen High-Tech, 24W PC, Nagynyomású CO2(Sera nyomáscsökkentő, Sera palack) Hydor PRO350 külső szűrő. Növényileg HC és Blyxa jelenleg.. de ezek szépen fejlődnek. Alga sajnos van, nem is kevés.. ha javult a helyzet, teszek fel képeket!
 
Back
Oldal tetejére