• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Zöldkereszt

Szerintem vagy a világítás topikban tedd fel a kérdést, vagy írja emilt a GA-nak (Green Aqua email).
Remélem, mielőbb sikerül kideríteni a lámpa titkát. :)
Sikerült kideríteni titkot, sima inverteres. Csak nem egyszerű szétszedni a lámpát[emoji5]. Már csak azt kell kideríteni miért van égett elektromos szaga [emoji54]. Még jó, hogy Komlón senki sem forgalmaz előtétet[emoji36].
 
Pécsett vett az egyik ismerősöm. 2x39w 'inverteres' (ő mondta) ez való bele, a gyártót per pillanat nem tudom. Közben én meg építettem 1 ada solart :) na jó majdnem úgy néz ki. A hangsúly a majdnem-en van ;)
 
7524575246

Így nézett ki ültetés közben, majd feltöltve vízzel:7524875249

Sajnos azóta benőtte a az alga, ami nyúlós, hosszú szálú és zöld színű. Három dologra gyanakszom vele kapcsolatban:
  1. sok a fény
  2. nagyon lefojtottam a szűrőt a reaktorral
3 szórakozik a dózispumpa még pluszban (jebao dp4-es ha megmozdul a talpa megáll az idő és nem adagol /nem tudom miért csinálja/) vágatok alá majd polcot

a takarító brigád 7 oto (4 még beköltözik) és 32 sakura (már ducira hízott)

jelenleg öt órára csökkentettem a világítást és feljebb emeltem a lámpát. A reaktorból is kiszedem holnap a szúnyoghálót, ha nem változik a helyzet 1 héten belül akkor black out és a reaktor helyett berakok egy diffuzort.
 

Attachments

  • 54516447_269420930651278_64867586856189952_n.jpg
    54516447_269420930651278_64867586856189952_n.jpg
    241.4 KB · Megtekintések: 34
Ettől is féltem, de 'csak' egy OASE Biomaster 600as van maradjon
így a kettő egyenlőre?
A két szűrő együtt már bőven elég lenne véleményem szerint.
Ha nekem kellene csinálnom, én az alábbi ábrán látható módon osztanám el az egyes szűrő be és kifolyókat az akváriumban. A skimmer teljesítményét pedig letekerném fél állásba-ha jól emlékszem, lehet állítani azon, hogy mennyire kergesse a vizet.
75287

ui: sárga vagyok az irigységtől a rozsdamentes cuccok miatt! :)
 
A két szűrő együtt már bőven elég lenne véleményem szerint.
Ha nekem kellene csinálnom, én az alábbi ábrán látható módon osztanám el az egyes szűrő be és kifolyókat az akváriumban. A skimmer teljesítményét pedig letekerném fél állásba-ha jól emlékszem, lehet állítani azon, hogy mennyire kergesse a vizet.
View attachment 75287

ui: sárga vagyok az irigységtől a rozsdamentes cuccok miatt! :)
Köszi a választ, a rozsdamentesek kínából jöttek, ha jól emlékszem kb 36 euro volt
 
A lámpa megemelése és a világítási idő csökkentése, valamint a reaktorból kiszedett nagy mennyiségű szúnyogháló meghozta a hatását mind az alga, mind az áramlás tekintetében. Pár nap alatt értsd 2 látványosan csökkent az alga mennyisége, már csak azt nem tudom, hogy a pussila és a többi növény közül hogy szedjem ki, de legalább alakul, mint púpos gyerek a prés alatt :). Persze lefényképezni elfelejtettem mikor ott voltam és erre már a hétfőig nem is nagyon van lehetőségem. Ettől függetlenül mikor bekerülnek a lakók a reaktor repül és diffi kerül be helyette, vmint a OASE Biomaster 600 mellé visszakerül a megszerelt 2075ös is.
 
Érdekelne a véleményetek, lenne-e értelme 1 vagy két csövet kicserélni ATI Purple Plusra vagy vmi hasonló csőre?
Szia! :)
Szerintem nem sok.
Nigro blogján a napokban olvastam újra a világításról szóló cikkek egy jó részét és az egyikben találtam erről egy jó gondolatot. Idézem tőle:
"A saját tapasztalatom az, hogy akvárium megvilágítására az 5000-6500 K színhőmérsékletű fényforrások alkalmasak. Minél magasabb Lumen értékkel rendelkeznek, annál jobb. Tehát a boltban a „Daylight” felirattal ellátott csöveket keressük. A világítás technika természetesen már ráugrott a bogaras akvaristákra és legyártott rengeteg féle, az akváriumhoz használható fénycsövet, de tapasztalataim szerint, a növényes neoncsőtől nem nő jobban a növény, viszont a cső sokkal drágább.
Ez az utolsó állításom némi magyarázatra szorul. Azért gondolom és tapasztaltam ezt, mert magas w/liter mennyiséget használok az akváriumoknál. Szerintem az akvarisztikai cégek ezeket a csöveket a “hagyományos” megvilágítási értékekre fejlesztették. Itt valóban számítanak, hiszen abban a tartományban sugároznak erősebben ahol a növényeknek szüksége van rá."

Szerintem már a te világításod is megugorja ezt a "magas w/liter mennyiséget". Ezek alapján és mert én magam is használtam ilyen csövet szerintem nincs értelme beruházni rájuk.
 
A fenti képek a mostani állapotról készültek, amivel érthető okokból nem igazán vagyok elégedett. A kékes-zöld dörzsismosogató szivacs tapintású alga nem volt mielőtt nem raktam be két szűrőt, lehet az hogy ez miatt jött ki? A fekete ecset csak nem akar múlani az anubiasról. A fűben mintha barna alga lenne, és valami zöld rövid szál algát kell borotválnom az akvárium üvegről, valamint előjött a pont alga is. Van-e valakinek Jebao/ATI dózis pumpája? Nála is előfordul, hogy működik a dózis pumpa, majd gondol egyet és megáll?
 
Úgy értem, hogy maga az óra része és így a tápokat sem adagolja. Lehet ennek a hibája az ilyen mértékű algásodás? Mit tudok most kezdeni az akváriummal? Csak a black out maradt? Az, hogy a Seachem Purigen kikerült regenerálás miatt a szűrőből, mennyit játszik bele ebbe az állapotba? vegyem ki újra az egyik szűrőt két különböző fajta alga a második szűrő megjelenése után lett. Mondjuk a halak is előttük települtek be. A garnélák meg szaporodnak mint a nyulak.
 
A fenti képek a mostani állapotról készültek, amivel érthető okokból nem igazán vagyok elégedett. A kékes-zöld dörzsismosogató szivacs tapintású alga nem volt mielőtt nem raktam be két szűrőt, lehet az hogy ez miatt jött ki? A fekete ecset csak nem akar múlani az anubiasról. A fűben mintha barna alga lenne, és valami zöld rövid szál algát kell borotválnom az akvárium üvegről, valamint előjött a pont alga is. Van-e valakinek Jebao/ATI dózis pumpája? Nála is előfordul, hogy működik a dózis pumpa, majd gondol egyet és megáll?
Úgy gondolom, hogy mind a tápozás, mint a másik szűrő beállítása közrejátszott az alga-bummba.
 
Back
Oldal tetejére