• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Zöld-vörös, első akvárium, 125l

Napló lett a javából.(y) Szép hangulatos akva kerekedett belölle. Jó táp a profito de szerintem kell mellé valami macro táp is mert ez csak micro.
 
Szóval küzdök az algákkal. Sikerül megoldást találni az egyikre, jön valami más. Most a frontüvegnél van az aljzaton alga. Nagyon csúnya már, de nem tudok vele mit kezdeni. A probléma forrására nitráthiányt írtak, és koszos aljzatot. Hát ezzel a növénymennyiséggel csak részlegesen tudok talaj-porszívózni... A nitrátom az 0-10 mg/l. Az jó? Vagy a tápozáson kéne módosítanom? Próbáltam részleges black out-tal próbálkozni, de nem jött be. Kívülről eltakartam az aljzatrésznél az akváriumot, de a pokróc (az volt a célszerszám), és az aljzat között levő üvegen így is simán bejutott fény, tehát nem működött...
 
A nitrát az jó ha 10-15mg kb. és a macro tápokban van egy kis foszfát és kálium. Az easy lifénél ezek külön tápok de pl.Ga macroban minden benne van.
 
Hát, úgy látszik a ProFito és a Green Aqua Macro együtt nem jön be. :( Szerintem már túl sok a kálium. A növényeknek erősödtek a színeik, viszont elkezdett kicsit minden algásodni, és a növények levelein eddig is voltak lyukak, de csak egy-kettő, mostmeg egy fél hét alatt, olyanok lettek, mint a zuhanyrózsa. :banghead: Úgyhogy holnaptól csak Nitro-zok. Talán később el kell kezdenem Fosfot is adagolni, de amíg nem találok rá különösebb okot, addig nem kezdem el.
 
Kicsit változtattam tápozásban:
Easycarbo: 3,2ml, ProFito: 3ml, Nitro: 3m, Fosfo: 3ml
A ProFiton lehet, hogy fogok emelni 3,5-re, de most várok egy kicsit.
Egyelőre úgy néz ki, hogy a papagájvirágok egy része stagnál. Megálltak a lyukadások. A másik fele, viszont elég jól néz ki, és mind a két csoport hozott új hajtásokat. A mohák is jól érzik magukat, bár mikor nem? :) Az indiai vizízicsillag is, mintha jobban nézne ki, és egy hét alatt vagy 10 cm-t nőtt az a csoport, ami erősebb fény alatt van.
Van egy vörös növény, amit nem tudok beazonosítani. A medencébe kerülés óta stagnál. Most viszont hirtelen hatalmas szárat növesztett, de levelek még mindig sehol...??? Kevés a fény (2x24W, tükörfóliázva), vagy a vas???) A kákám egy ideje egyre csúnyább... bár mintha most hozna egy-egy új hajtást, de nem szembetűnő. Egyszer megnyírtam. Lehet, hogy nem kellett volna? Most pár napja megtudtam, hogy valamelyik eleocharis fajt nem szabad nyírni. De nem tudom, hogy ez -e az. Nem tudom pontosan beazonosítani. És van még egy kis kereklevelű növényke az előtérben, amit szintén nem tudom, hogy mi:shy:, de elég csúnyácska kezdett lenni az utóbbi időben, és most van egy csomó új kis hajtása, aminek nagyon örülök.
Szóval van egy csomó pozitív dolog, és egy csomó kérdőjel.
Az aljzatnál a frontüvegen volt kék alga, de egyszerűen nem akart múlni, idegesített, és egyre csúnyább lett. Egy ideig Carbot fecskendeztem reggelente oda, injekcióstűvel, hogy bele tudjam fecskendezni az algához az aljzatszint alá. Minden nap a rendes tápozásnál használt mennyiséget szépen szétosztottam, persze kihúztam akkor egy kis időre a szűrőt. Ami rendben is volt, de nem történt semmi. Aztán fogtam magam vízcserénél rátekertem egy törlőpapír darabkát a csipeszemre, és szépen körkörös mozdulatokkal kitöröltem, vigyázva, hogy ne karcoljam az üveget. Az aljzatot egy kicsit szétbarmoltam ott, de most nincs kék algám.
1hQ1T66bbiaRvmy6K1WG13h_H3J1Zx__2RYqwKB_GG4F628hm-cM5uO20kYs?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg
 
Régi hajtások, és sok kis új!
Sajnos telefonos képeket tudok felrakni, és a telefonom közelre nem csinál túl jó képet...
Azd2REVJhna3w68bih3qBzp4zun6MgIvaKQEn5uvAt6aVyQ7RtNlRX5i3Hy4?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg
 
Szép színei vannak a növényeidnek és a mohák is szépek.

Hát, eddig csak telefonos képeket töltöttem fel, egy kicsit csal a telefonom kamerája, főleg színekben, de így is elég jól tudok vele dokumentálni. Egy pár hetet várok az új tápozás után, hátha szépül a dolog, és megpróbálok rendes fényképezőgéppel csinálni képeket. Akváriumot még úgy sem fotóztam. Egyszer ezt is el kell kezdeni.:LOL:
 
Kíváncsiságból lenne egy kérdésem, ha szabad. :) Mikor arra jutottál, hogy a Profito+Green Aqua Macro nem jó kombó, miért a macro-t cserélted 2 külön tápra, és miért nem a Profito-t Green Aqua Micro-ra? :)
Az akvarisztikához semmi köze... Az EL termékeket sokkal egyszerűbb beszereznem, mint a GA termékeket. Házhoz szállítással is rendelhetném Törökbálintról, de a munkámból adódóan mindig máshol vagyok napközben, soha nem tudom, hogy hova kéne épp rendelnem. Na, jó. Volt egy kivétel, amikor megrendeltem a Macro tápot... :) Mindenesetre egyszerűen csak kényelmesebb vásárlási szempontból. A Macro tápot, meg lehet, hogy eladom... alig használtam belőle.
 
Az akvarisztikához semmi köze... Az EL termékeket sokkal egyszerűbb beszereznem, mint a GA termékeket. Házhoz szállítással is rendelhetném Törökbálintról, de a munkámból adódóan mindig máshol vagyok napközben, soha nem tudom, hogy hova kéne épp rendelnem. Na, jó. Volt egy kivétel, amikor megrendeltem a Macro tápot... :) Mindenesetre egyszerűen csak kényelmesebb vásárlási szempontból. A Macro tápot, meg lehet, hogy eladom... alig használtam belőle.

Értem az álláspontodat, végülis ez is valóban egy -lényeges- szempont. :)
 
A növényeimnek még mindig nem sikerült összekapniuk magukat. De legalább nem romlik az állapotuk. Tegnap növeltem egy picit a ProFito adagon, úgy látszik tetszik nekik. Úgyhogy várok. Volt egy kis metszés is, hátha segít a megújulásban.
Hétvégén egy kicsit melegebb volt a víz az átlagosnál az akiban, úgyhogy rendeltem egy aki ventilátort, jövőhéten meg is kapom. Gondolni kell a meleg napokra.
Ma megpróbálkoztam a sony fényképezőmmel fotókat készíteni. Hát...:hilarious: Akváriumot még nem fotóztam. Arányaiban elég kevés, egyáltalán éles kép készült. Még próbálgatni kell.
Itt egy pár kép az élővilágról.
És valaki tudja, hogy az első képen mért csinálja azt a hal? Olyan, mintha ásítana, vagy nem tudom. Egyszer csak kifeszíti az uszonyait, és hatalmasra nyitja a száját. Csak egy pillanatig tart. Totális véletlen, hogy elkaptam. Leginkább a kalászhalaim szokták ezt csinálni, de a rózsalazacoktól is láttam már. Nem hiszem, hogy valami betegség lenne, de mégis, mi ezDSC02399.jpg DSC02355.jpg DSC02396.jpg DSC02376.jpg
 
Back
Oldal tetejére