• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa We Are The World

A virágokat ledobta a bonsai vagy sikerült áttelepiteni ahogy volt? :)
Amikor beültettem a növényeket, akkor még látszódott pár erősebb növényen a virág, de nem túl jó állapotban.
Pár nap múlva már sehol sem láttam virágot:(
Sebaj, úgy tervezem, hogy emelek még kicsit a fény mennyiségén, így már csak ki kell várni:cool:
 
Kiváncsi leszek mennyit dob majd rajta a plusz fény.Nálam kb.10-15cm távolságra volt a 4*24W-hoz. :)
 
Karácsonyra megérkezett a várva várt TMC LED lámpa a Wabi tálam fölé:)
Ma délután meg is próbáltam felszerelni. Nem volt könnyű menet, mert mindkét fúrásnál vasat fogtam 1 centi után, de megoldottam:D
A. Kavicsos kolléga jóvoltából a tál ismét sűrűsödött egy nagy adag Rotala macrandaval - Innen is Köszönöm még egyszer;) Rémélem megmaradnak:nailbiting:
A LED lámpának elég brutál fénye van, így azon biztos nem fog múlni.

New Light by eMZé, on Flickr
 
Ez azért eléggé túl van lőve fénnyel, de szerintem brutál dzsungeled lesz! :D Én a helyedben csinálnék állványról/fix helyről fotókat hetente, ugyanakkor és ilyen slideshow-ban végignézni, hogy alakul a wabi növekedése. Mindig is imádtam az ilyen dolgokat! (y)
 
Like es szuper!

Jah irni is kellene valamit ;) tok jo lett a lampa. Mar most is szep suru a tal kivancsi leszek mennyire tudod majd hosszabb tavon megtartani a format. Es hogy megmaradnak ezek a gyonyoru szinek
 
Ez azért eléggé túl van lőve fénnyel, de szerintem brutál dzsungeled lesz! :D Én a helyedben csinálnék állványról/fix helyről fotókat hetente, ugyanakkor és ilyen slideshow-ban végignézni, hogy alakul a wabi növekedése. Mindig is imádtam az ilyen dolgokat! (y)
Nincs túllőve, a fény csak egy picivel több mint a két izzóval volt. Viszont homogénebb és kevesebbe kerül egy picivel. Na és nem mellesleg jobban is néz ki.
Ez a slideshow jó ötlet, már csak azt nem tudom, hogy lehetne kivitelezni. A szekrény az előszobában van, így ott nem hagyhatom a fényképezőt. Ha meg mindig szétszedem az állványt, akkor az életbe nem tudom ugyan abba a pozícióba összerakni. Még akkor sem, ha megjelölöm a talpak helyét a padlón. De majd agyalok rajta:)
 
Szerintem egy WAbi tálnál nem is lehet túl lőni a fényen... itt nem lesz algásodás a levegőben :D Csak vigyázni kell ,hogy ne aszalodjanak a növények ,de egy ilyen lámpánál nem jelent gondot úgy hogy csak burjánzani fognak :D
 
Ha slideshow nem is, azért pár képet készítettem a legfrissebb állapotokról. A karácsonyi és újévi 4-4 napos kimozdulást sikeresen átvészelte a tál.
Kicsit hülyének néztek, ugyanis vittem magammal a tálat mind a két helyre:cool: Ennyi időre semmiképpen nem akartam otthon hagyni, mert nagyon gyorsan párolog és nem tudom kire bízni az utántöltést. Már gondolkozom egyébként egy automata megoldáson.
Az utazásokat mindössze 4 szál Bonsai nem élte túl, azok valószínű megfázhattak. A tál egyébként végre nem szenved a bogarak támadásaitól és végre megfelelő kondícióban van, sőt igazából már megérett egy nyírásra.


13.01 by eMZé, on Flickr

landscape by eMZé, on Flickr

forest by eMZé, on Flickr
A Macranda folyamatosan virágzik:)

Macranda flower by eMZé, on Flickr
Végre virágzik a Bonsai

Bonsai flower by eMZé, on Flickr
 
Ha slideshow nem is, azért pár képet készítettem a legfrissebb állapotokról. A karácsonyi és újévi 4-4 napos kimozdulást sikeresen átvészelte a tál.
Kicsit hülyének néztek, ugyanis vittem magammal a tálat mind a két helyre:cool: Ennyi időre semmiképpen nem akartam otthon hagyni, mert nagyon gyorsan párolog és nem tudom kire bízni az utántöltést. Már gondolkozom egyébként egy automata megoldáson.
Az utazásokat mindössze 4 szál Bonsai nem élte túl, azok valószínű megfázhattak. A tál egyébként végre nem szenved a bogarak támadásaitól és végre megfelelő kondícióban van, sőt igazából már megérett egy nyírásra.


13.01 by eMZé, on Flickr

landscape by eMZé, on Flickr

forest by eMZé, on Flickr
A Macranda folyamatosan virágzik:)

Macranda flower by eMZé, on Flickr
Végre virágzik a Bonsai

Bonsai flower by eMZé, on Flickr
Ez nagyon szép (y)!
Igazán üde hangulata van.
Kicsit lehetek irigy ;)?
 
Back
Oldal tetejére