• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Wabimádat

Gergo

Kertész szaki
IMG_20140429_195427_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Sziasztok!

Az előző tálamon felbuzdulva, amivel sok tennivalóm most nincs, csináltam ma egy újabb tálat.

Az üveg adott volt, szintén itthon találtam. Valami mécsestartó lehetett, de már egész más célt szolgál.:D
Sajnos megint nincs lehetőségem táptalajjal indítani, mivel a helyi kereskedésben nem kapható semmilyen táptalaj, csak táptabletta... Jobb hiányában most egy Sera Florenette táptablettát törtem darabokra, remélem valami hatása azért lesz.. Elvileg 20 literre írnak egy tablettát akváriumokban.. A semminél taláb jobb lesz. Az általános aljzat ADA Malaya.

Egyet kivéve a növények az akváriumból valók, úgyhogy fóliás indítás lesz.. Világítani mindenképp fogok valamivel, de még számomra sem világos, hogy mivel. Valószínű ezt is valamiféle olvasólámpa fogja világítani napi pár órában.

Növénylista:
HC Cuba (zselés)
Pogostemon rectus
Limnophila sessiliflora
Ranunculus indicatus
Alternanthera reineckii mini
Rotala macrandra

Kíváncsi leszek a fejlődésükre és remélem szép tál lesz ez is..:)

Szerk: Nálam valamiért a kép helyén egy nagy fehér semmi van, úgyhogy itt a link, ha nálatok sem látszik semmi.
http://kepfeltoltes.hu/140429/IMG_20140429_195427_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Utoljára módosított:
Itt látszik az eredeti kép is! :)
Írtad, nincs táptalaj, csak Florenette; az általános talaj micsoda?
 
Sziasztok!

Tegnap kapott egy új világítást a wabi. Philips tornado e14, 12w, 705 lumen, 6500K.
Sajnos a macrandra elszáradt, raktam be helyette hotonia-t és myriophyllumot. Illetve az előtérbe egy kis fissidenst. Van erről valakinek tapasztalata? Emersen mennyire képes létezni?
ahenevu7.jpg
 
6a5u3uzy.jpg

Jelenlegi állapot.

Ranunculus és myro magára talált. Pogostemon erectus és sessilflora még szenvednek. Althernanthera is egész szép lett.
A másik tálban van egy kis bonsai mini, abból akarok tenni ebbe is.
 
Újabb hét telt el. HC kezd szépen összenőni, meg remélem minden szépen megindul.
peqehy7e.jpg

Ez a HC-ból kinövő lándzsahegy levelű nővény nem tudom mi lehet.. Ötlet? Víz alatt vöröses volt.
4y4ajeju.jpg

Bekerült pár Bonsai és a Ranunculus is jól érzi magát:
ymabupe2.jpg

Egyedül a Pogostemon erectus amiből lehet nem marad semmi.. Nem látok rajta túl sok változást, de bízom benne még.. Víz alatt se egy sprinter..
juqaha3a.jpg
 
Back
Oldal tetejére