• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Wabi Kusa szárnypróbálgatás

Sajnos úgy néz ki szivat a lámpám. Kiégett a pár hónapos tornado izzóm (legalábbis azt hittem), rendeltem újat. Beüzemelés után két órával az is megadta magát. Gondolom a lámpával lesz valami gond....
Amúgy meg van minden így is már vagy két hete, lehet lámpa se kell:LOL:
IMG_20180523_195013.jpg
 
Nagyon szépek a növényeid, és ez a gömb forma is szépen bent tartja a párát. A pinnatifidád nem értem hogy miért adja fel nálad?
Kíváncsi leszek nálam, mikor leszedem 3 hét múlva a fóliát az ultrahangos párásító elég hatékony lesz e a kokedamán elültetett pinnatifidának és az anubiasoknak.
 
Nagyon szépek a növényeid, és ez a gömb forma is szépen bent tartja a párát. A pinnatifidád nem értem hogy miért adja fel nálad?
Kíváncsi leszek nálam, mikor leszedem 3 hét múlva a fóliát az ultrahangos párásító elég hatékony lesz e a kokedamán elültetett pinnatifidának és az anubiasoknak.
Nekem ő meg a stau a keresztem, se kinn se benn nem az igazi. A pinnatifida itt is ott is hozza a szép új leveleket de alul sárgul és eldobálja. Barna pontok is vannak a sárga levélen így kálium hiányra tippelek de nincs kedvem pancsolni meg méregetni.
Aki bírja marad, aki nem az nem.
 
Na, 3 tornado izzómba és egy garis lámpa cserébe került hogy rájöjjek mi a baj a világítással. Mivel nagyon erős a fénye, raktam a lámpára egy kis takarást és úgy látszik a minimál szellőzést és a ház 24,5 fokra való "melegedését" nem bírták a tornado izzók és pár óra alatt meg főttek.

Most sikerült szereznem egy 6500 kelvines, 1500 lumenes led izzót, ez pár nap után jónak tűnik.

Kiszedtem a bacopát, egyelőre palustris lett besűrítve háttul a helyén. Ha lesz rá keret majd akarok rendelni reineki minit, crypto flamingot és ammania bonsait kipróbálásra.
 
@star67 , Csilla nem tudom akarod-e itt folytatni a wabi naplózását vagy indítasz újat(valahol mindenképpen szeretném azért nyomon követni a sorsát;))?
Kérlek jelezd itt. Ha nem akkor kérem valamelyik moderátort helyezze át a naplót a befejezettek közé.
Köszönöm.
 
Folytatom itt, bár naplózásban nem vagyok túl erős.

Eddig a wabi topikba töltöttem fel róla képet a megérkezésekor, azóta megy a fény, a spricc, a táp.
Őrzöm, ahogy tudom.

Majd hetente fotózom, és tanácsod alapján nyírom, meg karbantartom.;)
 
Szia!

Átesett egy kis frissítésen, Adrián jóvoltából újra került bele pinnatifida és riccardia, képeket a HWA topikba tettem fel róla.
Szombattól a GA-ban személyesen is megtekinthető egy héten át!
 
Back
Oldal tetejére