• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Wabi Kusa szárnypróbálgatás

killer

Főkertész
Üdv!

Ősszel még úgy volt hogy minimalizálom az akváriumokra fordított időt a második pici érkezése miatt. Hála isten hamar beállt a napi rutin úgyhogy az asszony támogatásával folyamatosan fejlesztgetem az aksikat és még egy wabira is rábólintott.

Amazonia, aquabasis plus van itthon, apró lávakövek is pici dekornak. Növényt a két tankból tudok ki szedni bőségesen és elég nagy emers részeim is vannak.

Az üveg meg van. 18 cm magas és 20 cm a legszélesebb részen.
IMG_20180104_130332.jpg

Még egy dizájnosabb lámpa beszerzése van hátra.

Ötleteket, tippeket szívesen fogadok.

Köszönöm hogy benéztél.
 
Kukkants be ide: ;) A két Whiskys Wabi Gömbvázáztam korábban és nagyon mutatós volt a kicsike :)
Megnéztem, remélem megközelítőt tudok csinálni.

Ha már idetévedt egy wabi szakért, a nano mellett lesz a helye és ennyi fényt kap tőle:
IMG_20180104_183318.jpg

Elég így a wabi fölé kb. 600 lumen vagy az kevés még így is? Az van itthon, így megúsznám a lámpa vételt is.
 
Utoljára módosított:
Megnéztem, remélem megközelítőt tudok csinálni.

Ha már idetévedt egy wabi szakért, a nano mellett lesz a hrlye és ennyi fényt kap tőle:
View attachment 46505

Elég így a wabi fölé kb. 600 lumen vagy az kevés még így is? Az van itthon, így megúsznám a lámpa vételt is.
Elégnek elég a fény, de nagy sprintet ne várj tőle majd :)
 
Ha van egy karos E27-es asztali lámpád az is megteszi. csak egy jó kompaktizzó kell és kész is ;)
Azt akarok venni:)Ez egy low budget project. Vagy kínából egy led, csak a felcsíptetést kell valahogy megoldanom.
G23 van itthon abba meg max 570 lumenest tudnék venni.
 
Azt akarok venni:)Ez egy low budget project. Vagy kínából egy led, csak a felcsíptetést kell valahogy megoldanom.
G23 van itthon abba meg max 570 lumenest tudnék venni.
sem a G25 sem a kínai led nem elég hozzá. Én a Phillips tornado 6500 Ks kompaktjára esküszöm
 
Megvan a lámpa is, már csak a @Dukenukem ajnlotta tornado izzót várom. Pár lávakő megy bele dekornak, más nem.
Növényeket monte carlot, bacopat, palustrist gondoltam kis riccardiaval a kövön. Staun, blyxan, anubias petit-n gondolkodtam még de ezek nem tudom működnek-e wabiban. Talán a blyxat olvastam hogy nem.

A spriccelő vízbe mennyi tápot érdemes rakni? Mic-mac van itthon.
 
Sziasztok!

Megvan a lámpa is, már csak a @Dukenukem ajnlotta tornado izzót várom. Pár lávakő megy bele dekornak, más nem.
Növényeket monte carlot, bacopat, palustrist gondoltam kis riccardiaval a kövön. Staun, blyxan, anubias petit-n gondolkodtam még de ezek nem tudom működnek-e wabiban. Talán a blyxat olvastam hogy nem.

A spriccelő vízbe mennyi tápot érdemes rakni? Mic-mac van itthon.
A Blyxa tényleg nem marad meg szárazon. Hasonló kinézetű növénynek Eriocaulonnal próbálkozhatsz, az emersen is tartható, a többi jó lesz.
Inkább az alján keletkező vizet tápozd, mert a spriccelés nyomait nehéz belülről eltávolítani főleg egy ilyen alakú edényben (legjobb ozmóval, deszt vízzel mert az hátrahagyott sók nélkül párolog)!

A.ttila
 
Sziasztok!


A Blyxa tényleg nem marad meg szárazon. Hasonló kinézetű növénynek Eriocaulonnal próbálkozhatsz, az emersen is tartható, a többi jó lesz.
Inkább az alján keletkező vizet tápozd, mert a spriccelés nyomait nehéz belülről eltávolítani főleg egy ilyen alakú edényben (legjobb ozmóval, deszt vízzel mert az hátrahagyott sók nélkül párolog)!

A.ttila
Köszi a segítséget. Akváriumvízzel lesz töltve abban meg van táp. Akkor sima ozmóval spriccelem. Eriocaulont megpróbálom amint jobb idők lesznek rendelek.
 
Megtörtént az ültetés.
Került bele:
riccardia
anubias petit
Pinnatifidia
Monte carlo
Crenata
Palustris
Bacopa
Stau

Világítás egyelőre 9 óra, napi 15 perc szellőztetés, 2x spriccelés ozmóval(mindegy mikor spriccelek? Világítás előtt, alatt?)

IMG_20180116_170244.jpg
IMG_20180116_170226.jpg
Asszony féle diy fényterelő:
IMG_20180116_170252.jpg
 
Ropogós. :)
A Bacopa szerintem túl nagy ide. Lecserélném, mondjuk Ammania Bonsai-ra, vagy valami más Rotalá-ra. :)
 
Back
Oldal tetejére