• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Volcano Land 100x40x40

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. Ötödik hetes a scape. Szeretném színesíteni a rotalákat.

- Érdemes már nyírni őket?
- Simán nyírjam, vagy toppoljam?
- Kb. milyen magasságban metszem?
- Nyírás után egyből kezdjem adagolni a vasat? (ADA táp rendszer)

View attachment 164859
@Burney -t olvasva ez egy kicsit más lesz. Én nem ADA rendszerű vagyok, csak az azt másoló APT Zero-t használom. Topolni szoktam. Mindig. Utána 1 hétig a legpirosabbak a fejek. A vágás, ha már elérte a kívánt tőszámot, akkor már lehet teljesen talajszinten is. 3-4 topolási ciklus után a szárakat is ki szoktam szedni, de ezt azért, mert nekem nagyon összeáll a Manado(nem aktív talajt használok) a sok gyökértől.(nehéz beleszúrni ültetéskor) Ami nem hajt ki, az hasznosul a többinek a talajban. Mindezt csak azért írtam le, hogy lásd: több út is lehet, mindenkinek a vérmérséklete szerint egy kicsit különbözik a nyírás stílusa. 😉Persze mi nem veszünk ezen össze úgy, mint 2 kertész a szőlő metszésén🤭
 
@Burney -t olvasva ez egy kicsit más lesz. Én nem ADA rendszerű vagyok, csak az azt másoló APT Zero-t használom. Topolni szoktam. Mindig. Utána 1 hétig a legpirosabbak a fejek. A vágás, ha már elérte a kívánt tőszámot, akkor már lehet teljesen talajszinten is. 3-4 topolási ciklus után a szárakat is ki szoktam szedni, de ezt azért, mert nekem nagyon összeáll a Manado(nem aktív talajt használok) a sok gyökértől.(nehéz beleszúrni ültetéskor) Ami nem hajt ki, az hasznosul a többinek a talajban. Mindezt csak azért írtam le, hogy lásd: több út is lehet, mindenkinek a vérmérséklete szerint egy kicsit különbözik a nyírás stílusa. 😉Persze mi nem veszünk ezen össze úgy, mint 2 kertész a szőlő metszésén🤭
Köszönöm! Egy biztos, ma előkerül az olló :D
 
Hello! Ismét itt. Megvolt ma az első nagyobb vagdalózás, a kapott tanácsokat figyelembe véve. Köszi a tippeket @Burney , @Zsoltiabéka . Remélem a Rotalával nem bántam el nagyon, és pár nap alatt összeszedi magát. Az Aleternanthera-ról csak a 'rossz' leveleket csípkedtem le, illetve próbálkoztam a toppolással, de egyelőre az mélyvíznek tűnik számomra. A Stau telepekhez nem nyúltam, az Anubiasról 1-2 törött/sérült levelet levágtam. A Hydrocotyle verticillata-nál érdekes dolgot vettem észre. Egy hete volt már 'fűnyírás', amikor is a nyurgult szálakat levágtam, majd visszaültettem. Néhány napja elkezdtek barnulni egy picit, most meg a múlt héten visszadugott szálak simán kicsúszta, semmi gyökér fejlődés. Ezek szerint őkelme nem toppolható. Végezetül a vízalatti fűnyíró beindult, mire összeszedtem az elocharis meg monte carlo leveleket a felszínről, a derekam is belefájdult, pedig Skimmer Úr is segített. :D Alább néhány kép. Előtte-utána, néhány részlet utána állapotban, valamint egy full akva fotó (utána). :)

51945021165_c8ae87fe26_k.jpg

51944407436_8a32657f1b_k.jpg

51944731044_4980058407_b.jpg

51944407776_8fca51fa77_k.jpg

51944407716_d201af20fd_b.jpg

51943429497_023160c512_b.jpg

51945020960_de54b62da6_b.jpg
 
Hoztam egy kis helyzetjelentést.

- Ma történt egy kis upgrade. Kapott a szett egy kis hűtést, készülök a nyárra. :) Jól működik a cucc, de hangja az van rendesen, a család majd csak megszokja. :D Most még csak napi 3-4 alkalomra kapcsol be kb. fél órára. 23 fokra van beállítva, a termosztáton ehhez 24-re kell tekerni. :)
- A Rotalák kezdenek színt hozni. :)

51955672810_dd5d8028e0_k.jpg
51954091602_dfef082038_b.jpg
51954092357_1dc797cfbe_b.jpg
51954093082_8a64e22092_b.jpg
 
Sziasztok!

2 hónapos lett a szett. Úgy gondolom, szépen muzsikál a technika, és az ADA rendszer is működik. Eddig problémamentes. A frontüveg mentén a gyepen mostanában felüti a fejét egy kis cyano, azt folyamatosan kezelem. (Mechanikus eltávolítás, és carbo fecskendezés a talajba).

Illetve amit furcsának találok, hogy az amano-kat nem igazán látom. Igaz, nagyon picik voltak, amikor elhoztam őket, az oto-kal együtt kerültek be az akvába, amikor 3 hetes volt. Rá néhány napra 2 db tetemet szedtem ki, de a többit azóta sem látom. Létezik, hogy még több, mint egy hónappal a bekerülés után is bújkálnak, vagy valami nem volt ok nekik a környezettel, és mind odalettek? Amano-val így még nem jártam korábbi összeállításoknál. Olyan volt, hogy az első 1-2 hétben elszökött néhány, de elhullást még nem tapasztaltam.

Hoztam néhány képet, a scape mostani állapotáról, illetve egészben, a technikával együtt. :)

51996092450_d21c640f58_k.jpg

51994544682_45a2ca4cd6_z.jpg

51995610158_2745f7a114_b.jpg
 
Sziasztok!
Hoztam egy karbantartás előtte utána képet a 11 hetesről, valamint egy kis tanácsot szeretnék kérni. Hova, milyen növényt lehetne elrakni a üvegbe szerintetek, ami kicsit adna a látványhoz. Én nagyon szeretem a pinatifida-t, szerintetek hova kellene elrakni, ahol mutatna? Esetleg más javaslatot is szívesen olvasnék, akár előtérbe, vagy bárhova. :)

album-72177720297545500
52037970775_0b3454b276_k.jpg

album-72177720297545500
album-72177720297545500
52037447151_1ca6894b0f_k.jpg
 
Sziasztok!
Hoztam egy karbantartás előtte utána képet a 11 hetesről, valamint egy kis tanácsot szeretnék kérni. Hova, milyen növényt lehetne elrakni a üvegbe szerintetek, ami kicsit adna a látványhoz. Én nagyon szeretem a pinatifida-t, szerintetek hova kellene elrakni, ahol mutatna? Esetleg más javaslatot is szívesen olvasnék, akár előtérbe, vagy bárhova. :)
Pinnatifidat? Egy másik üvegbe. 🙃
Ebbe már nem gazt beletenni, hanem inkább kivenni kellene. A bal 1/3-nál a kövek közti hasadékot ki kellene hangsúlyozni. Ott a jobb oldalán a Pogostemon helferi rossz helyen van, mert takarja. Illetve a rotalát is a hátlapnál ugyanott metszeni kéne. Legyen hasadék, amire megakadt a szemünk. Akár ösvényesre is módosíthatod. 😉
 
Pinnatifidat? Egy másik üvegbe. 🙃
Ebbe már nem gazt beletenni, hanem inkább kivenni kellene. A bal 1/3-nál a kövek közti hasadékot ki kellene hangsúlyozni. Ott a jobb oldalán a Pogostemon helferi rossz helyen van, mert takarja. Illetve a rotalát is a hátlapnál ugyanott metszeni kéne. Legyen hasadék, amire megakadt a szemünk. Akár ösvényesre is módosíthatod. 😉
Szia! Köszi! Jelöltem pirosal a 2 lehetséges hasadékot. A pogo egyiknél sem takar, mert annyi látszik üresen is belőlük, mint amit a "V" mutat (ha jól emlékszem :) ). A kettő közül a jobb, vagy a bal oldali hasadékot kellene "kitakarítanom szerinted (ha jól gondolom, a vékonyabbra gondoltál)?
52037668293_93cbe8b721_h.jpg
 
Back
Oldal tetejére