• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Volcano Land 100x40x40

KjaniN

Kertész segéd
Sziasztok!

2021. szeptemberében történt bontás után, szerettem volna egy hightech, de egyszerűen fenntartható akváriumot. Sok próbálkozás után arra jutottam, hogy ideje lesz kipróbálni az ADA táp- és talajrendszert. Az előző összeállítás után az egyszerű karbantarthatóság és "szelíd" hardscape volt a cél, ezért eldöntöttem, hogy csak lávakövet fogok használni az új layout összeállításakor. Adott volt a CO2 rendszer, a szekrény, üveg ki- és befolyók és a világítás. A többi cuccot eladtam. Az üveg 2021. december eleje óta úton volt, 100x40x40 opti white.

2022.12.23.: Megérkezett a szállítmány a GA-ból: OASE Biomaster 600, 30ppm előszűrők, átlátszó cső, 2 liter Matrix, Dooa olló és csipesz s-es, Seachem Purigen.

2022.01.03.: Miután papírra vetettem a terveket, megindultam Debrecenből Pestre a GA-hoz, hogy beszerezzem a köveket, talajt, ADA tápokat, meg szétnézni a galériában, és beszélgetni az ADA rendszer működéséről. Amazonia ver2 lett volna a terv, nem volt készleten, így úgy voltam vele, várok, így csak 6l Ada Powe Sand M-et, valamint az adalékokat vittem haza a köveken és folyékony tápokon (Brighty K, Brighty Mineral) kívül.

https://kepkuldes.com/image/L3b0JH[IMG]

2022.01.30.: Megérkezett az üveg.

2022.02.02-04.: Hardscape elkészült.

[CODE]https://kepkuldes.com/image/L3ZFEf[/CODE]

2022.02.10.: Megérkeztek a növények.

[IMG]https://kepkuldes.com/image/L3befl[IMG]

[IMG]https://kepkuldes.com/image/L3b3Vu[IMG]

[IMG]https://kepkuldes.com/image/L3bZe7[IMG]
 
Utoljára módosított:
Mekkora az akvárium? A leírásban 100cm a front, a címben 140.

A képeket nem engedi megnyitni, nem jó a link.
100x40x40, a leírás a jó a cím nem, csak béna vagyok, nem tudom, hogyan kell módosítani. Valamint nálam megnyitja a linket, de nem tudom azt sem, hogy lehete beilleszteni a képet, nem pedig linkelni. :(
 
100x40x40, a leírás a jó a cím nem, csak béna vagyok, nem tudom, hogyan kell módosítani. Valamint nálam megnyitja a linket, de nem tudom azt sem, hogy lehete beilleszteni a képet, nem pedig linkelni. :(
Megkérek egy admint, @inadsz ,@viktorlantos , @Nigro ,valaki javítsa át a napló címében szereplő számokat 100x40x40-re.Köszönöm.🙂
@KjaniN a közvetlen fényképbeillesztés 2hét tagság és 25hozzászólás után mükszik a fórum szabályzat szerint. Használhatsz Imgur, Flikr, Googledrive, meg ilyesmi képmegosztó megoldást. Ha jól csináltad a megosztást és nem megy, akkor @viktorlantos rá fog nézni, mi a gond. 🙂
 
@KjaniN , szerkeszteni tudod az üzit. Nekem csak úgy műkszik, ha a kapcsoszárójelek közti parancs nincs körülötte. https://kepkuldes.com/image/L3befl
Ezt te raktad fel, így látszik, hogy link.
Közvetlen illeszd be ezeket és rögtön jó lesz. A szerkesztősávban nem minden úgy működik, ahogy gondoljuk, főleg a tagság elején, amikor még korlátozottabb a hozzáférés.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! Az előzmények után alább az összeállítás, az indulás és a gondozás leírása:

Akvárium: Opti White üveg 100x40x40 10 mm (br. 160 l), Green Aqua üveg hőmérő, JBL 100x40 aquapad

-----------------------------------------------------------------------

Szűrés: OASE Biomaster 600 (Szűrőanyag 1x gyári szivacs, 4 liter Seachem Matrix, 30 ppm Oase előszűrő 6x, fgyári finom szűrő helyett perlon, 100 ml Seachem Purigen.) Green Aqua 22/16 tömlő, 2 x JBL 16/22 duplacsap mindkét ágon, Ista üveg lilly pipe és befolyó.

Skimmer: Eheim Skim 350, Kétszer fél órát megy naponta.

Világítás: Chihirios WRGB 2 - 90 cm, 2 szett 45 cm-es Chihirios shade-el. Világítási idő 8 óra naponta 14:00-22:00 75%-on, 1-1 óra napkeltéverl és napnyugtával együtt, extra 1 óra 22:00-23:00 csak kék LED 3 %-on.

-----------------------------------------------------------------------
 
CO2 rendszer: 2 kg palack, Oxyturbo Major 2 CO2 reduktor tűszeleppel, ADA visszacsapó 2x, Milwaukee mágnes szelep, Aquario NEO M diffúzor, Green Aqua CO2 cső. Green Aqua drop checker indikátorral. Üzemel: 12:00-22:00, kb. 100 bubi/perc
-----------------------------------------------------------------------
Talaj rendszer: ADA Powersand Advance M 6l, ADA Bacter 100, ADA Clear Super, ADA Aquasoil Amazonia 9l x3
-----------------------------------------------------------------------
Hardscape: kb. 20 kg Black lava kő
-----------------------------------------------------------------------
Növények: Rotala H’ra’ x6, Rotala Rotundifolia x5, Blyxa japonica x2, Pogostemon helferi x2, Cryptocoryne lutea Hobbit x3, Cryptocoryne parva x1, Hydrocotyle verticillata x1, Monte Carlo x5, Elocharis acicularis mini x14, Alternanthera reinickii mini x3, Anubias nana Bonsai x3, Bucephalandra Kedagang x2, Bucephalandra Ulysses x1, Staurogyne repens x3.
------------------------------------------------------------------------
Állatok: Amano garnéla x20, Otocinclus affinis x10, Clithon corona csiga x8, Sulawesi csiga x4, Petitella bleheri x20, Espei Razbóra x20
-----------------------------------------------------------------------
Gondozás:
Víz: RO víz visszasózva 110 tds-re vízcsere után.
Vízcsere: 50% naponta az első héten, második héten másnaponta, harmadik héten kétszer, negyedik héttől hetente.
Tápozás: ADA Brighty K Mineral, ADA Brighty K 8-8 pumpa naponta, Seachem Excel 1 kupak naponta. Harmadik hónaptól ADA Brighty K Iron adagolás pluszban a terv.
 
Hardscape kész: 2022.02.04.:

dateposted-public


Elindult: 2022.02.12.:

dateposted-public


Egy hetes:

51933262002_f6f331e4c6_k.jpg

Két hetes:

51934566389_9db98ea454_k.jpg


Három hetes, bekerült az algaterminátor csapat :) ):


51934566064_665c82f9d9_k.jpg
 
Bírom ezt az OASE (OASE Biomaster 600) cuccot, még az első összeállításnál használom. Zseniális az előszűrő külön takarítható funkciója. Indulás után 1 hónappal kezdett a teljesítménye csökkenni, bruttó 5 percig tartó takarítás eredménye (ha így marad a dolog, még a pici hangjával is megbékélek :)

51937509222_bff1c3674f_b.jpg

51938817604_586cce0030_b.jpg
 
Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. Ötödik hetes a scape. Szeretném színesíteni a rotalákat.

- Érdemes már nyírni őket?
- Simán nyírjam, vagy toppoljam?
- Kb. milyen magasságban metszem?
- Nyírás után egyből kezdjem adagolni a vasat? (ADA táp rendszer)

51940846057_12cf59629d_k.jpg
 
Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. Ötödik hetes a scape. Szeretném színesíteni a rotalákat.

- Érdemes már nyírni őket?
- Simán nyírjam, vagy toppoljam?
- Kb. milyen magasságban metszem?
- Nyírás után egyből kezdjem adagolni a vasat? (ADA táp rendszer)

View attachment 164859
Stemek nyírása 3.hét.
4.hét újbóli nyírása
5.hét harmadik nyírás, 6.hét trimmelés.
2.hónaptól vas adagolás.
Hogy pirosodjon NO3-nak csökkenie kell.
 
Stemek nyírása 3.hét.
4.hét újbóli nyírása
5.hét harmadik nyírás, 6.hét trimmelés.
2.hónaptól vas adagolás.
Hogy pirosodjon NO3-nak csökkenie kell.
Köszi! Akkor ezek szerint elkéstem. :) ADA Guide szerint egyébként 10 hét az első nyírás, de ebben az ütemben akkorra már a frontüveget súrolnák szerintem, ezért is tettem fel a kérdést.
Mennyire nyírjam vissza? Illetve a levágott szárakat ültessem vissza?
 
Köszi! Akkor ezek szerint elkéstem. :) ADA Guide szerint egyébként 10 hét az első nyírás, de ebben az ütemben akkorra már a frontüveget súrolnák szerintem, ezért is tettem fel a kérdést.
Mennyire nyírjam vissza? Illetve a levágott szárakat ültessem vissza?
Az ada oldalon fent van a nyírás is. Az első elágazás fölött van az első. A szép szárakat vissza lehet ültetni.
 
Back
Oldal tetejére