• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Új Élet új Akvárium

Elképesztően buja szép a növényzet majd ki csattan az egészségtôl. Nekem is az első kép szemszöge tetszik, gratula nektek!
 
Sziasztok!

Nekünk is a 2. beállítás tetszik, de majd több fénnyel és profi géppel derül ki melyik mutat a legjobban.

Ma kikapáltuk a füveket.
A E. tenellus ment, az E. parvula mini és -sp. maradt.
Igaz nem sok volt a parvulából, mert rendesen el volt nyomva, viszont a kidőlt fától, ha nem raktunk volna vissza semmit, az sem látszódna.
Még a Glossostigma újraültetése, és a meder maradt hátra, amiket a napokban megcsinálunk.

Amennyiben van még ötletetek változtatásra, akkor szívesen vesszük!

Köszönettel!

AmegA
 
Sziasztok!

Glosso újra ültetve.
Mindenhol rengeteg a mulm, érik egy nagyon nagy takarítás, amire mostanában nem volt idő.
A versenyfotó pénteken készül egy igazi Profi által, szurkoljatok!!!
Utána átalakításokat tervezünk, sokkal kevesebb stemmel, több mohával, hogy jobban látszódjanak a kövek, fák.
Már meg van hozzá az alapanyag: beáztatott vasfák, mohák, joghurt.


Most pedig kezdődik az utolsó felvonás, a végső hajrá!

2.! - ja és akkora "like" gombócot hajítottatok rám, hogy ki sem látszom alóla - köszi!
Köszönjük, valószínű a 2. lesz!
Sajnos nem sok időnk van fórumozni, van 10 oldalnyi elmaradásunk a naplók között, csak néha jut idő bele nézni egy-egy a jobbak között számontartott alkotásba!
Nagyon tetszik az akváriumodban a tervezett, de mégsem művi elrendezés, a patyolat tisztaság, a szép rend és a róla készült remek fényképek!
Látszik hogy sok energiát fektettek bele (Családostul)!
Megérdemli a tetszésnyílvánítást a tehetség és a munka párosából születő íly káprázatos alkotás.

AmegA
 
Sziasztok!

Glosso újra ültetve.
Mindenhol rengeteg a mulm, érik egy nagyon nagy takarítás, amire mostanában nem volt idő.
A versenyfotó pénteken készül egy igazi Profi által, szurkoljatok!!!
Utána átalakításokat tervezünk, sokkal kevesebb stemmel, több mohával, hogy jobban látszódjanak a kövek, fák.
Már meg van hozzá az alapanyag: beáztatott vasfák, mohák, joghurt.


Most pedig kezdődik az utolsó felvonás, a végső hajrá!


Köszönjük, valószínű a 2. lesz!
Sajnos nem sok időnk van fórumozni, van 10 oldalnyi elmaradásunk a naplók között, csak néha jut idő bele nézni egy-egy a jobbak között számontartott alkotásba!
Nagyon tetszik az akváriumodban a tervezett, de mégsem művi elrendezés, a patyolat tisztaság, a szép rend és a róla készült remek fényképek!
Látszik hogy sok energiát fektettek bele (Családostul)!
Megérdemli a tetszésnyílvánítást a tehetség és a munka párosából születő íly káprázatos alkotás.

AmegA
Aranyosak vagytok, köszönöm!
 
Sziasztok!

Kész a vízmosás.
Még a nem megfelelő kinézetű, fán ékeskedő növények leveleinek nyesegetése van hátra mára.
Holnap plasztikolás, nagy vízcsere, szűrő pucolás, Seachem Purigen váltás, kiegészítő világítás összedobása és minden rendben a vizuális rögzítéshez.

AmegA
 
Ha csak az eddig beletáplált szeretet és gondoskodás fele tükröződik majd a képen, már nyert ügyetek van!
Hajrá AmegA!(y)
 
Sziasztok!

Kész a kiegészítő világítás, még a háttérhez kell de az már egyszerűbb.

Éjfélig még szöszmötölés zajlik, holnapra minden oké!

A hétvégén megejtjük a nevezést a "A holt sárkány ösvényével" együtt.

Jó éjszakát!

AmegA
 
Könyörgöm, ne szöszmötöljetek túl sokat, nehogy lecsússzátok a nevezést, mint a HAC-on, mert akkor harakirit követünk el!
Mindkét akváriumnak méltán ott a helye az indulók között, szóval húzzatok bele!(y)
Sok sikert!

Csilla
 
Sziasztok!

Véget ért a hajrá!
Tegnap végül éjszaka 2 óráig sikerült csinálni a "szöszmötölést".
Reggel 5.30-ra még azért maradt egy kis moha igazgatás.
Délutánra még a háttérvilágítás, a maszkolás, meg az üveg törölgetés maradt.
Összesen egy hét alatt 24 óra munkát tettünk bele az akvárium felkészítésébe.

eMZé Mester 18.30-ra érkezett kis Családjával.
Nagyon precíz 20 perces gép beállítással indult a művelet.
Addig kikerültek a szűrőrekeszekből az anyagok, meg a víz, végül nem alkalmaztuk a tükrös módszert, így maradt némi hiba a jobb szélen (csíkos stílus).
A világítást sikerült jól eltalálni 6x39W felülről, 1x39W hátulról, rendesen kiégette a képet.
A halakat hiába próbáltuk terelgetni (lámpa, fehér-fekete lap, hajszárító, etetés, stb...) a Galaxyk nem igazán akartak együtt úszni, viszont az Ottocinklusok mindig az előtérben a frontüvegen "lógtak".
Végül sikerült közel 150 képet készíteni.


Pár saját fotó:
IMG_1810.JPG


IMG_1807.JPG


Na még egy-két részletet is kéne csinálni...
IMG_6825.JPG

Meg van...
IMG_6826.JPG


Már csak a nevezés van hátra!

AmegA
 
Utoljára módosított:
Nem is olyan egyszerű a versengés igaz? :)

A boltban mindig látom a picit lenéző arcokat, hogy "jaaah ez egy fotó contest"? ha a verseny szóba kerül. Általában mindig elmondom mekkora meló van benne, ha valaki tisztességesen csinálja és folyamatos felkészüléssel jut el a végső fotóig.
Ez az akvárium már túllépett az ideális formáján, de vissza tudtátok rángatni, hogy a fotóra egyben legyen.

Gratu nektek (y)
 
Most már nagyon fáradt vagyok, így nem szaporítanám a szót. Annyit azért mindenképp, hogy jó móka volt a közös fotózás ismételten:)(y)
Jöjjön néhány nem szokványos kép a fotózás végéről:

_DSC1400 (1) by eMZé, on Flickr
_DSC1408 (1) by eMZé, on Flickr
_DSC1409 (1) by eMZé, on Flickr
_DSC1411 (1) by eMZé, on Flickr

A halakat hiába próbáltuk terelgetni (lámpa, fehér-fekete lap, hajszárító, etetés, stb...) a Galaxyk nem igazán akartak együtt úszni, viszont az Ottocinklusok mindig az előtérben a frontüvegen "lógtak"
Találtam egy nagyon jó képet, amin minden hal úgy áll ahogy kell. A szépséghiba mindössze annyi, hogy a párom újából egy nagyon pici belelóg a vízbe:banghead: 1388 a kép száma.
 
Sziasztok!

A legnagyobb érdem eMZé Mesteré, mégegyszer nagy köszönet a közereműködésért, nélküle ez a munka szinte semmit sem érne.

Pár finomabb képecske Tőle, egyenlőre nyersen bárminemű utómunka nélkül:

_DSC1410.JPG


_DSC1398.JPG


_DSC1401.JPG


Még a legjobb kép kiválasztása sem lesz egyszerű feladat!

Köszönjük Zoli ( @eMZé )!

AmegA
 
Szia Zoli!

Találtam egy nagyon jó képet, amin minden hal úgy áll ahogy kell. A szépséghiba mindössze annyi, hogy a párom újából egy nagyon pici belelóg a vízbe:banghead: 1388 a kép száma.
Ha lehet vágni akkor még pont jó!

AmegA
 
Ez bámulatosan nézhet ki élőben;), mert már a képek is a székbe szögeznek keresni a kis apró részleteket, és a halak meg csak hab a tortán. Nagyén széép!!!!(y)
 
Azt hittem, ez már nem fokozható, de még páran beletették a szívüket-lelküket (ujjukat), és így ér fel végül, reméljük, a csúcsra.
Szép munka volt!

Ja, az otok minden frontüvegen ott lógnak, szerintem nem is az akváriumokat díjazzák, hanem hogy kinél van több és szebb oto!:D

Jött már visszaigazolás a nevezésről? Én csak akkor nyugszom meg, ha azt is látom.

Ügyesek voltatok, hajrá!
Csilla
 
Végig követtem a naplótokat és én megmondom őszintén az elején még egyáltalán nem láttam, hogy hogy fog a scape és a sok féle stem összeérni.
A mostani képek viszont tényleg magukért beszélnek. Látszik, hogy minden apró részlet profi kezek munkája, akik pontosan tudták hogyan válik majd egy, harmónikus egésszé. Le a kalappal tényleg! :)

Zsófi
 
Back
Oldal tetejére