• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Uj akvarium.

Ha nem haragszol ez valóban nem egy jó kép.Igen látszik, kicsit hogy a kopoltyúi elállnak, de ez lehet sima alaphelyzet is. Egyébként ez így nekem ránézésre talán rendben van. Én inkább megforgatnám a dolgot ha nem haragszol, és itt van két cím, ahol képekkel megnézheted kb milyen lehet egy egy betegség
Identifying and curing fish diseases - JBL

Tropical Fish Disease Identification with pictures and cures.
Hátha ezek segítenek.
üdv kac

Haszno oldal, csak kezdo szemmel eleg nehez megmondani :/ probalok mindjart egy csak kezdokent en nem tudom eldonteni. (Amugy eleg durva dolgokat el tudnak kapni ahogy nezem o_O )
Probalok jobb kepet csinalni, de nem egyszeru, foleg, hogy lejjebb mentek a viz kozepso szintjere /betudom annak, hogy talan jobban erzik magukat/, viszont a kisebbiknek fekete pottyos a szaja, amit ismetelten nem tudok, hogy eredetileg is ilyen volt-e. Az uj halaknal biztos jol megnezem es kepeket is csinalok, hogy tudjam hogy neznek ki egeszsegesen. Ez abszolult nem konnyu kezdokent o_O
 
PErsze értem én, hogy nem könnyű kezdőként, emlékszem még én is rá természetesen milyen az. Fekete pöttyről nem hallottam csak fehérről (az darakór), úgyhogy az valószínű nem probléma. Most már nyugodj meg, szerintem tán nincs nagy bajuk...ha eddig kibírták. Küldd a bacikultúrát az akvavízbe, szerintem nyugodtan cserélj naponta vízelőkészítős vízzel és lassan pakold be őket akváriumba. Hogy mikor azt nem tudom...fene tudja hogy hol rosszabb most nekik.
 
A biokulturat kapja az aki, bar vizcsere meg nem volt (gondoltam minek, de akkor ma keszitek elo nekik egy adagot).
A tegnap behelyezett siporaxtol a viz eroteljesen bekemenyedett de mara helyrealt. Ahogy olvasgattam jo lenne ha mielobb nekiallnek a kulso bioszuro elkeszitesenek mert ezek a belsoszurok nem sokat ernek (bar igy hogy kivettem az aktiv szenet befer megegy siporax csomag, csak nincs itthon :( )

Na de egy fekete pont keletkezett a masik hasanal (csak 1 db). Nagyon szelektiv lenne a szemem? Bosszanto, raadasul sehova nem tudok normalis kepet feltenni -.- talan instagramm proba szerencse o_O
 
Jelentes:
A 2 tulelo ma visszakerult az akvariumba. A szinuk kb 20 perc alatt erosodott, szebb lett, a "vodorben" mar csipkelodtek, viszont itt szepen bekesen elvannak (bar a nagyobbik meg neha megkergeti a kicsit). Kapnak egy fiucskat is, hogy teljes legyen a kep, illetve gondoltam 2 harcsafelere a takaritashoz.
Ha jol olvastam korabban, akkor a javasolt betelepites 3 halankent kezdetben.

A terv: 4 db harcsafele (kisebbek), 3guppi, 3 molly, illetve 6-10 voros neon, es utoljara egy sziami harcos (baratnom megbolondul erte ;) ) a harcost mindenfelekepp utoljara tervezem, mivel olvastam, hogy akkor agresszivebbek ha a tobbi hal elott kerul az aksiba. Kiegeszitenetek meg, vagy eleg mar igy, esetleg sok?
Velemeny?
 
Nos rendbeszedtem az akváriumot, lettek is kicsi fekete mollyk, akiket be is engedtem az aksiba de a kedves anyuka fel akarja oket allandoan falni -.- persze ez nem nagyon job ossze neki mivel gyorsabbak a picik, csak nem ertem, hogy a miert csak o akarja megenni (vagy nem tudom mit csinalni) oket?
(Nem akartam uj topikot nyitni ezert)
 
Nos rendbeszedtem az akváriumot, lettek is kicsi fekete mollyk, akiket be is engedtem az aksiba de a kedves anyuka fel akarja oket allandoan falni -.- persze ez nem nagyon job ossze neki mivel gyorsabbak a picik, csak nem ertem, hogy a miert csak o akarja megenni (vagy nem tudom mit csinalni) oket?
(Nem akartam uj topikot nyitni ezert)
"A nagy hal megeszi a kicsit!" Ismerős? Ez szinte minden halra igaz, fajon belül, saját utódra is. Én láttam guppit szélsebesen körbeforogni ellés közben, 10 utódból 8 azonnal kajaként végezte... Persze vannak fajok, amik kivételek, sőt, kimondottan gondos, jó szülők is akadnak, és a halak habitusa is eltér egymástól valamennyire fajon belül.
 
Na jo de a tobbi nem ehes? :) Tenyleg nem ertem, az osszes beken haggya (guppyk is es a mollyk is) csak a "kedves" anyuka nem haggya oket :/ kajakent talan nem vegzik mar 3 hetesek kb, vagy nem tudom, gyorsan telik az ido,szerencsere sokkal gyorsabbak es el is bujnak. Alakitottam ki nekik olyan kicsi helyeket ahova mas biztos nem fernek be.
 
Nem feltétlenül az éhség az ami vezérli ilyenkor, tényleg a kishal nagyhal effektus, és nagyban függ az egyed habitusától ahogy a kolléga mondta. Pl nekem is vannak endler guppyk akik híresek az utód szelektálásról, nálam egyet sem ettek meg, először 1x-2x kergették de semmi. Még a bettáim sem nyúltak a kicsikhez, pedig bőven belefért volna a szájukba az a fél centis hal :D
 
Ertem. Nem aggodok rajta tulzottan, sokkal gyorsabbak a picik :)
Egyre batrabban elo is jonnek, korabban 1 szer lattam oket elojonni naponta most mar elojonnek es csipegetik a szurot, meg az aljzatot stb. Akkor mennek csak vissza a szuro ala, ha jon az anyuci :)

Viszont masik gondom, kezd algasodni az akvárium -.-
60 liter megvilagitasom 4x900lumen powerled, 1x900lumen ledcső, +3 db 1w kb100lumen led. Elmeletben ez lehet a gond, zold szinu algak az uvegen, novenyen es az aljzaton latszik :/ Mi a leghatasosabb modszer ellenuk? Co2 megy ejjel nappal, mert maceeas ujra beallitani (citromsavas rendszer) tapozas heti 1x valami eheim plant care + sera florena.
sajna a mollyk nem esznek meg ennyi algat.
Van 1darab csigam (azonositasom szerint algaevo) o migor vegigszalad az akvariumon szepen latszik is hogy leszedte az uvegen pl de hat egyedul o sem eszik meg sokat :/ amugy ot nem tudom honnan jott :)
 
Ertem. Nem aggodok rajta tulzottan, sokkal gyorsabbak a picik :)
Egyre batrabban elo is jonnek, korabban 1 szer lattam oket elojonni naponta most mar elojonnek es csipegetik a szurot, meg az aljzatot stb. Akkor mennek csak vissza a szuro ala, ha jon az anyuci :)

Viszont masik gondom, kezd algasodni az akvárium -.-
60 liter megvilagitasom 4x900lumen powerled, 1x900lumen ledcső, +3 db 1w kb100lumen led. Elmeletben ez lehet a gond, zold szinu algak az uvegen, novenyen es az aljzaton latszik :/ Mi a leghatasosabb modszer ellenuk? Co2 megy ejjel nappal, mert maceeas ujra beallitani (citromsavas rendszer) tapozas heti 1x valami eheim plant care + sera florena.
sajna a mollyk nem esznek meg ennyi algat.
Van 1darab csigam (azonositasom szerint algaevo) o migor vegigszalad az akvariumon szepen latszik is hogy leszedte az uvegen pl de hat egyedul o sem eszik meg sokat :/ amugy ot nem tudom honnan jott :)
Lehet, hogy alacsony a foszfát szinted, vagy magas a nitrát. Ha van teszted, ezeket mérd meg.
Ennyi fénnyel szerintem napi 7-8 óránál semmiképp sem kéne többet világítanod. Mennyit világítasz most? A ledek 6500K körül vannak?
 
A ledek 6500k-sak az osszes. Mivel az akváriumot sok feny nem eri igy olyan 10 orat van vilagitva, de akkor csoklentem.
A nitrat nem hiszem hogy magas mert 2 napja volt vizcsere, a foszfatot sajna nem tudom merni :(
 
Utoljára módosított:
Tegnap bekerultek az utolso lakok az aksiba 3 amano garnela tegnap szepen elvoltak, bejartak az akvariumot szepen, mara viszont ugy elbujtak, hogy azt hidtem reggeli lett beloluk. Korulbelul 1.5 ora kereses utan vettem eszre oket (a leg lehetetlenebb helyeken).
Ez normalisnak szamit az elso idokben, vagy kezdjek aggodni ertuk?
A viz 26 fok stabilan mar tobb hete, kh 10, gh 16, ph 7.6
A tarsak 4 molly, 5 guppy, 2 darab l15 harcsa
Aggodtam, mert irtak tobben, hogy a guppyk szeretnek kotekedni veluk stb, de nalam meg csak rajuk sem neztek. Kezdeti stressz lesz,vagy betegeskednek? :(
 
Szerintem nem lesz bajuk, ha nem tettszene valami már rég kiugrottak volna, amire amúgy is vigyázni kell mert szökőművészek. Nálam 4 lett oda mire feladtam, nyitott akvába nem való, 30 literbe legalábbis nem.
A guppikat meg simán lepofozzák, anno a törpegurámim kiváncsiskodott, túl közel ment s szó szerint kapott egy pofont, na utána tartotta a távolságot. :D
 
Rendben :) az egyikuk elojon neha, ot eleg sokszor latom, az egy himet lattam ma meg de csak egyszer a harmadikat ma meg nem lattam :) ha jol sejtem bent lesz a kore szerelt javai mohat tarto racs alatt (onnan jar ki be a masik is).
A szabadulomuveszetre rajottem meg az uzletben ahol vettem :) az eladotol 4x szokott meg egymas utan :D
Az aksin van teto, annyi lyuk van, ahol a tetobe szerelt venti van, de nem hinnem, hogy azt elerik az uvegrol eleg messze van.
Ma etetek, szoval kiderul hogy minden rendben van-e :)


Szerk.:
Hat ettek volna, csak a pofatlan halak feleszik eloluk a tabit o_O Annyit elertem, hogy a kajara elojottek, de meg mindig felenkek.

Ha mar ennyit segitettetek dobok fel egy kepet, hogy milyen is lett. Mar nem tervezek valtoztatni. Nem tokeletes, nem is profi, de elsore jo :) a novenyeken van meg mit dolgozni, viszont mar csak 3darab tereptargy "mű" minden mas "eredeti" benne. Amikor inditottam se taptalaj nem volt, 1 darab noveny a tobbi mű. Tegnap meg bubiztak is kicsit, de meg mindig nem a legszebbek.

Kep link

(Sajnos beilleszteni nem enged.)
 
Utoljára módosított:
Elsőre nem rossz, kicsit fura ez a kék aljzat, de ha neked tettszik, nekem anno narancssárga volt, mielőtt növényezésre váltottam. :D
Nem látok külön levegőztetőt, azért figyelj oda ha pipálnak,mert ha meleg lesz lehet kevés majd ami a szűrőbefolyónál van.
Meg szerintem ne "csikozz ennyit", elég vízcserénél, csak elfogy a teszt :) ez van nekem is de sokra nem megy vele az ember, úgyhogy csak ritkán teszem bele.
Szépek ezek a mohák bal oldalt. :)
 
A keket a baratnom akarta, en inkabb feketet, vagy valami normalis talajt, de hat a nok.... :)
Nos a levegozteto a kovetkezokepp van megoldva:
Kep link

Mint latszik a szuro visszajovo aga kapott egy hasonlo szerkezetet mint ahogy a belsoszuroknel szokott lenni, minimalisan mindig megy, kevesnek nem hiszem, hogy keves meg sosem volt ebbol gond, a vizem pedig 35fokban is 26 fok (venti es peltier elem kombinaciojaval) igy elvileg nem all fent a veszely hogy a meleg viz keves oxigent kot meg. Jelenleg a co2 is ezen megy be mert szetment a diffuzorom a masik meg meg nem jott meg :(
A csikozni heti 1x szoktam, csak lagyitgattam a cserevizet es itt kotottek ki a csikok :D
Igen a ricciak szepen nolnek, eleinte csak 1 "bokor" volt, azota mar 3-ba tudtam szedni, + a 25 literesbe is jutott egy bokor amit 4-be szedtem. Sajnos a hatso javai moha nem nagyon akar megindulni, ellenben valami egeszen mas noveny elkezdett bujni rajta o_O egy kis szár a tetejen 2 levellel. Fura, de megvarom mi lesz beloluk.

A tapozast most easy life profitoval es easy carboval probalom kielegiten, de beszereztem mar a ga microt es macrot is, csak postara var. Meglatjuk milyen lesz.

Tervezek egy nagyobb akváriumot is, 120 literre gondoltam, de ott mar nem lesz kek a talaj :) nem engedek az asszonynak :D
 
Ahha így már értem :) a jávai nekem sem nőtt inkább kipurcant. A mic-mac-ot én is most próbálom carboval.
Nem akarom a saját nemem ellen beszélni de ebben ne engedj :D
 
A javaival varok meg hatha megindul, ha nem akkor kitakaritom a racsokat es telerakom ricciaval. Talan meg szebb is :)
A garnelak etetesen meg gondolkozom, mert a mollik az osszeset megettek eloluk, kesobb meg szerencsetlenek kutattak a talajt kaja utan, de sok jot nem talaltak szerintem...
Az a gond, hogy valoban a mollik valoban pofatlanul ehenkoraszak, mar latszik rajta, hogy majd szetdurran de meg kutatja a kajat, es ha talal megverekszik erte :cautious:
Gondoltam ra, hogy a moha ala beteszek egy tabit, de ott csak az egy him tanyazik, a masik 2 nosteny olyan helyen van allandoan ahol konnyen hozzafernek a halak is. Ugyan ez a gond volt a harcsak kajajaval is, de azt annyival megoldottam hogy 1 oraval lampaoltas utan dobom be nekik.

A garniknal viszont ki kell talalnom valamit :) Otlet? :rolleyes:
 
Back
Oldal tetejére