• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Twinstar [Törölve]

Status
Not open for further replies.
A gyártó szerint sokkal látványosabb a hatása ha akvárium indításnál teszitek be. Nincs diatom, barna alga stb. Minden amitől fejreállunk a startnál az első 2 hónapban.

Ezzel azt is mondja, hogy ha nincsen alga az akváriumban, akkor "látványosabb a hatása", mintha azért tesszük be, hogy eltüntessük. Ez nem vigasztalja azokat, akik keményen küzdenek hétről hétre az algákkal az biztos.
 
Ezzel azt is mondja, hogy ha nincsen alga az akváriumban, akkor "látványosabb a hatása", mintha azért tesszük be, hogy eltüntessük. Ez nem vigasztalja azokat, akik keményen küzdenek hétről hétre az algákkal az biztos.

Nem ezt mondja. Azt mondja hogy a gyep növények közül is nem minden indul könnyen. Pl Glosso tápanyag igényes ott diatom nem lesz. De HC gyepnél sok fény CO2 és tápanyagdús aljzat mellett 99% hogy beköszön pl ez az alga.
Ilyenkre tök jó.

Megpróbálom később betolni az infókat vagy feltesszük a shopba ha felkerülnek a termékek.
 
Mikortol värhato??Itt Nemetbe nem is hallotak rola!Majd nälatok lehet majd rendelni?

Hallottak csak még nem forgalmazza senki. Előbb utóbb megjelenik ott is, mert néhányan már rá vannak pörögve.
Andi (svájci ada) is kérdezgette. Jörg német ADA is. Szóval csak idő kérdése.

2-3 héten belül érkezhet meg az első szállítmány. A héten pontosan meg tudom majd mondani.
 
Andi (svájci ada)
Igen beszeltünk rola a Karlsruhei väsäron rola!Kerdezte is,hogy älltok a tesztelessel?Jörggel is megismerkedtem a hetvegen!Ja a väsäron volt a GALPC dijkiosztoja.Utolag is köszönjük a biräskodäst.Mondhatni,hogy amikor bemutattäk a zsürit en tapsoltam a legjobban!Na nem akartam nyalizni,bocs az off-ert.Engem felirnäl az elsö megrendelök köze?
 
Igen beszeltünk rola a Karlsruhei väsäron rola!Kerdezte is,hogy älltok a tesztelessel?Jörggel is megismerkedtem a hetvegen!Ja a väsäron volt a GALPC dijkiosztoja.Utolag is köszönjük a biräskodäst.Mondhatni,hogy amikor bemutattäk a zsürit en tapsoltam a legjobban!Na nem akartam nyalizni,bocs az off-ert.Engem felirnäl az elsö megrendelök köze?

Persze, mindenképp hahózunk ha megjött a cucc.

Biztosan szuper lehetett az esemény. Láttam néhány fotót. Tök jó volt hogy kinyomtatták az akváriumokat. A gravírozott akril tabló is szép lett a dobogósoknak.
Azért a németeket elkenték a franciák a versenyen :)
 
Hät elegge meglepödtem en is.Erdekes,hogy volt egy ötletes aki 2 szintes megoldässal,a viz alatti es a viz feletti egy akiban!Erre Oliver Knott megjegyezte,hogy ö is csinält egy hasonlot sajna nem talälom melyik volt.de az öve nem nagyon volt ütös.közben megtalältam:sztem erre gondolt IAPLC 1208.De lehet,hogy nem erre gondolt!
 
Hät elegge meglepödtem en is.Erdekes,hogy volt egy ötletes aki 2 szintes megoldässal,a viz alatti es a viz feletti egy akiban!Erre Oliver Knott megjegyezte,hogy ö is csinält egy hasonlot sajna nem talälom melyik volt.de az öve nem nagyon volt ütös.közben megtalältam:sztem erre gondolt IAPLC 1208.De lehet,hogy nem erre gondolt!

Jaja Swee a francia gyerek akváriuma
 
Ezt a kétszintes akváriumot kiszúrtam én is. Csodálkoztam is, hogy nem lett téma. (ha egyről beszélünk)
Na de visszatérve a twinstarra. Volt egy jó teszt az oldalon, ahol 2 ugyan olyan akváriumot, ugyan olyan növényekkel és ugyan úgy ültettek be és indítottak el egyszerre. Egyiket twinstarral a másikat anélkül. Szerintem ez egy nagyon jó teszt lehetne. Nem gondoltok egy hasonlóra? Vagy felesleges? Látványosnak látványos lenne az biztos.
 
Üdv! elnézést kérvén előre mindenkitől, akit megsértek v. megbántok ezzel, működjön bárhogy a cucc, nekem olyan mint a ránézős kézmosó a kölkeknek...
nincs bakter, tartsd alá a kezed, pucevál mindent, s milyen vicces :cool:

azt hiszem és gondolom, hogy minden akvárium egy külön, megismételhetetlen BIO rendszer, kis(?) mecha rásegítéssel, ám b@szom nagy odafigyeléssel és törődéssel...

ha valakinek ez külön algázógép nélkül nem megy, vagy nem akarja enélkül, az ne csinálja. má' szerintem. bocs
 
ha valakinek ez külön algázógép nélkül nem megy, vagy nem akarja enélkül, az ne csinálja. má' szerintem. bocs

Percekkel ezelőtt végeztem az UKAPS-on ennek a kütyünek a topikjával. Szerintem is időt kell neki adni. Egyrészt senkinek lila gőze sincs hogyan működik. Akik használják, azokat egyébként nem is érdekli. A gyártó titokként kezeli, ami azért a többséget aggasztja. De szerintem csak idő kérdése, hogy kiderüljön. A legpontosabb válasz az volt, hogy 5 féle technológián alapul. Hogy ez most igaz vagy sem, nem tudni, senki sem azzal foglalkozik, hogy bevizsgáltassa. A gyártó is maga induló akváriumukhoz ajánlja, vagy legalábbis algamenteshez. Viktor is írja, hogy kezdőknek jól jöhet, hogy ne vegye el a kedvüket az első két hónapban az alágokkal vívott harcban, mert tuti, hogy lesz algája, csak kérdés mennyi.

Nem hiszem, hogy fejest kell bele ugrani, mert vizet cserélni kell, karbantartani ugyan úgy kell és algaevők is kellenek az akváriumban, ezt még maga a gyártó is mondja. Arról nem is beszélve, hogy azért egyébként minden másnak kb. ideálisnak kell lenni, pl. jó szűrés és áramlás, jó és precíz karbantarások, állandó vízparaméterek és tápozás, stb. Szóval mindennek klappolni kell, mint egyébként is. Ez sem egy hülyebiztos kütyü, csak azt akarom mondani. Amatőrökből ez sem csinál profit az tuti :)

Szóval eggyel több dolog, amivel lehet csinálni ezt a hobbit, de kiváltani nem fog semmit. Legalábbis a fogkefét/algakaparót senki se dobja ki miután ezt megvette.
 
Utoljára módosított:
Percekkel ezelőtt végeztem az UKAPS-on ennek a kütyünek a topikjával. Szerintem is időt kell neki adni. Egyrészt senkinek lila gőze sincs hogyan működik. Akik használják, azokat egyébként nem is érdekli. A gyártó titokként kezeli, ami azért a többséget aggasztja. De szerintem csak idő kérdése, hogy kiderüljön. A legpontosabb válasz az volt, hogy 5 féle technológián alapul. Hogy ez most igaz vagy sem, nem tudni, senki sem azzal foglalkozik, hogy bevizsgáltassa. A gyártó is maga induló akváriumukhoz ajánlja, vagy legalábbis algamenteshez. Viktor is írja, hogy kezdőknek jól jöhet, hogy ne vegye el a kedvüket az első két hónapban az alágokkal vívott harcban, mert tuti, hogy lesz algája, csak kérdés mennyi

Nem hiszem, hogy fejest kell bele ugrani, mert vizet cserélni kell, karbantartani ugyan úgy kell és algaevők is kellenek az akváriumban, ezt még maga a gyártó is mondja. Arról nem is beszélve, hogy azért egyébként minden másnak kb. ideálisnak kell lenni, pl. jó szűrés és áramlás, jó és precíz karbantarások, állandó vízparaméterek és tápozás, stb. Szóval mindennek klappolni kell, mint egyébként is. Ez sem egy hülyebiztos kütyü, csak azt akarom mondani. Amatőrökből ez sem csinál profit az tuti :)

Szóval eggyel több dolog, amivel lehet csinálni ezt a hobbit, de kiváltani nem fog semmit. Legalábbis a fogkefét/algakaparót senki se dobja ki miután ezt megvette.

Lassan indul a 4. akváriumom.munkám miatt egyre kevesebb szabadidőm van,gondolom ez nem csak velem van így.Ha ez a szerkezet segít kitolni a karbantartások közötti időket(nem a heti vízcserére gondolok) akkor szerintem nem csak kezdőknek,lustáknak és hülyéknek lehet hasznos....
 
Ha ez a szerkezet segít kitolni a karbantartások közötti időket(nem a heti vízcserére gondolok) akkor szerintem nem csak kezdőknek,lustáknak és hülyéknek lehet hasznos....

Pont azt akartam mondani, hogy nem "kezdők" tesztelik és véleményezik. Feltételezve, hogy a vizsgált akváriumra egyébként is oda van figyelve, van mögötte szellemi tőke is, azért ez nem elhanyagolható. Ebben látom az ellentmondást. Ha valaki már átélt egy két kellemtenséget, azt is tudja, hogy mi volt a gond és hogyan oldotta meg, annak ez lehet akár egy plusz segítség az "állandó harcban". Teljesen kezdőként vagy legalábbis kevés ismerettel/gyakorlattal a háta mögött vagy nagyon problémás akváriumnál már egy másik kérdés. A gyártó nem véletnül fogalmaz úgy, hogy új és/vagy algamentes akváriumba ajánlja.
 
Akkor ez nem számít csalásnak? :D

Csak várd ki a végét. Pár hét és jönnek az ezzel indított akváriumok naplói. Majd kiderül, hogy mi lesz ott. Aztán majd jön a tavasz, a nyár, a nyaralások, stb. Van még mit tesztelni a kütyün kishazánkban mielőtt határozottan véleményeznénk :)
 
Ok szóval anélkül hogy bárkit bármire rábeszélnék - és nem is hiszem hogy minden háztartásban ennek kell lennie, de...!
  • Hiába takarítod az akit ha zöld vized van. Erre van UV beteszed 4 nap és kész.
  • Van amikor mindened klappol karbantartod az akváriumot és tele van algaevőkkel mégis szívás van. Akkor mi van? :)
  • Mondjuk a 90-es akváriumba a dragont pucolni nem egy jó móka. Porlik szétesik, a gödrök örökké algásak lesznek. Ezt pl tök jó hogy kiváltja. Itt a fórumon is sokan súrolgatják a köveket serényen. Ha segít ebben a dologban az azért jó nem?
  • Az alga ami a 90-es fűben és a tenellusban volt brutál volt annak ellenére hogy tele van karbantartó személyzettel. Tök jó hogy a levelekről visszavonult az alga kevesebb mint 1 hét alatt. Anélkül hogy carbo, h2o2 vagy bármi más történt volna, vagy drasztikusan le kellett volna nyírni több hónap eredményét.

Azért örülök, hogy működő akváriumon próbáltuk ki mert a Twinstar úgy tudott eredményt elérni hogy közben egy percre sem csökkentettük a fényt. Sőtt, toltuk ezerrel, ahogy szoktuk, nem ment carbo és nem takarítottunk semmit.

A mai szemle után azt mondom hogy a működő akvárium tesztet megugrotta a termék. Most majd egy strarter teszt jön.

Összehasonlítást azért nem fogok csinálni, mert a gyártó oldalán is sok ilyen minta van. Nem lenne újdonság.
Az elmúlt évek tapasztalatai alapján azt tudom mondani hogy algára hatásos (szerintem jobban mint bármilyen algaölő amit eddig próbáltunk), vizet tisztítja, növények jobban fejlődnek benne. Ez ebben a rövid időben is remekül látható volt.

Nem olcsó termék. Tudom hogy nehéz benne hinni, de elég sok olyan dolog van amiről soha az életben nem hallottunk mégis van és működik.

A saját példánk azt mutatta, hogy hiába a technikai felszereltség alga időnként jön kezdeni kell vele valamit.

Tudom mindenki kardal előre rohan algát irtani, de higgyétek el borzalmasan kényelmes ha bedobsz egy kütyüt és napról napra látod a változást anélkül hogy agyadra menne a takarítás.
Mert azt senki se mondja, hogy élvezettel algátlanít ahelyett hogy a növényeivel foglalkozna :)

Napközben nem volt lehetőségem bővebben írni, de biztosan több akváriumban is menni fog bemutató jelleggel a termék. Így aki felénk jár megnézheti milyen egy ilyen.
 
Akkor ez nem számít csalásnak? :D

Ezt most nem értem :)

A saját példán had mutassam be mire hasznos ez a kütyü.

Volt egy gyönyörű HCs iwagumink. 240 literben. 2*1250lph szűrés, co2 reaktor, légkondi lágyvíz minden amit kell. Amazonia aljzat 40-50 cserép növény.
A gyepet 2 hét alatt betámadta a diatom. Fojtogatta a növényeket így amíg rajta volt nem tudott fejlődni.
Legalább 1.5-2 hétig küzdöttünk nap mint nap hogy leszedjük ezt az átkot. A végén megjöttek az amanok. 50 darab. Ezek segítettek.
50 ezer forint értékű garnéla (kifejlett példányok darabja 1000 ft)

Ha ott lett volna ez a cucc és valóban hatásos akkor ez az alga meg sem jelent volna. Elég lett volna 10 garnéla. Nem kellett volna 2 hétig küzdeni.
Azt hiszem ebben az esetben jó vételnek számít.
 
nadenade

pl tök érdekes, hogy az üveg falára ilyen baktériumos cucc tapadt az elmúlt pár napban. Az üvegen találtam egy kevés zöld algát, de a vízcserével egyszerűen lemostam szivaccsal.

Most 12 napja megy a Twinstar. Csak példaként ilyen volt ilyen lett.

Indulás. Brutál alga. 12 napja!!!! Nem fél éve!


Twinstar Nano
by viktorlantos, on Flickr

Gyepet és tennellust nézni! Bal oldalon Cyano. Kövek zöld algásak!!!!!


Twinstar Nano
by viktorlantos, on Flickr

1 hét múlva. Tisztább víz, kövek tiszták, alga nagy része elvonult a gyepről és a tennelusról. Nézzétek a stemeket és a HC sűrűségét!


Twinstar after 1st week
by viktorlantos, on Flickr


Twinstar after 1st week
by viktorlantos, on Flickr

és ma... 12 nap után. gyepet nézzétek, tenellust. köveket és a hátsó stem sort.


Twinstar after 12 days of operation.
by viktorlantos, on Flickr
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére