• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Twinstar [Törölve]

Status
Not open for further replies.
Igen és közel függőleges helyzetben használjuk

Most rendeltem az új fajtából (a régi msot adta be a kulcsot), azt is függőlegesen állítsam be? Ennél elvileg már nem gyűlik a bubi alatta...

RE: na kb. már elhangzott amit kérdeztem bocsi a duplázásért.
 
Na megjött az új reaktor (köszi srácok), beraktam, oldalt fordítva, ahogy írtátok. Nem szép. :D

Ennek tényleg jóval rövidebb a madzagja, eléggé sakkozni kell hogy értelmesen be tudjam rakni az 50 centi magas tankba...
Ráadásul forog is a tapadókorong körül, szóval ha meghúzom a madzagot valamivel, már állíthatom is be újra.

Viszont gyönyörűen ködöl. :)
 
Sziasztok!
Korábban olvastam, hogy sokan küszködnek a twinstar reaktor korai "elkoszolódásával".
Desztillált (nem ioncserélt) vízzel indított akkummal hasonló problémák léptek fel.
1-2 hónapon keresztül kerestem a hiba okát, miért kell 2-3 naponta vízkőmentesítenem a reaktort egy lágy vizű medencében...
Végső elkeseredésemben és egy technikai hiba végett, újraindítás előtt kimostam, öblítettem az aljzatot (nem használok aktív talajt, csak sima kavicsot) és azóta hónapokig működik a reaktor tisztítás nélkül.
Utólag teljesen egyértelmű a hiba, és elképzelhető, hogy csak én estem abba a hibába, hogy a gyermekkori tapasztalat ellenére hittem a gyártóknak és
öblítés nélkül helyeztem a kavics aljzatot az akváriumba.
 
Srácok ma indítottam akváriumot, mennyit várjak amíg a twinstart berakom? :) anno olvastam, hogy nem túl jó első nap mert nagyon koszolódik.
 
a reaktort hová a legjobb helyezni? a lilly alá? esetleg a lilly-vel szembeni oldalra? mit ajánlanátok? :)
 
Na most már kijelenthetem: ha van twinstar, sokkal jobban meg lehet küldeni a CO2-t.

Sárga DC-vel sincs semmi baja az otoknak és amanoknak.
Vízcsere után elfelejtettem visszakapcsolni szombaton, CO2 pöfögött persze mint állat, és 2 óra után őrült úszkálás... twinstar bekapcs, fél óra múlva béke. :D
 
Sziasztok!
Mr. Balck Friday nevű akvakertész kollégának köszönhetően kb. 3 hete használom én is a Twinstart.
Eljött az idő az első tisztításra.
Ha kiveszem az akvából, akkor ki kell húzni a konnektorból? Nem felejti el akkor, hogy mennyi ideig ment már? Nem kezdi újra a programot?
Csak azért kérdezem, mert pl. azt elfelejti, hogy az 1-es vagy a 2-es módot állítottam be. (M5-öm van.)
Köszi előre is válaszokat!

u.i.: Ha viszont ilyenkor nem kezdi újra a programot, akkor hogyan kell resetelni, ha pl. egy új akváriumba szeretném áttenni? Vagy mégsem változik a gyakoriság / mennyiség az idő múlásával?
 
Van reset rajta, már nem emlékszem hogyan, de lehet resetelni.

Mindenképpen kapcsold ki mikor kiveszed tisztítani.

És NE áztasd sokáig semmibe, ha vízköves, rövid vízkőtlenítés, ha algás, akkor csak töröld át Superge-vel és mehet vissza.
Én úgy nyírtam ki az előző reaktoromat (szerintem), hogy két napra superge oldatban felejtettem.
 
Sziasztok. Végig olvastam a teljes fórumot a Twinstarral kapcsolatban, de nem találtam infót a yotta-ról, yotta plus-ról, illetve hogy az M5, M7, M9-es reaktor miben különbözik egymástól. Nem igazán tudom, miben különbözik pl. a nano s-től vagy a mini s -től. Egy 60L-es halas aksim van, és később tervezem lecserélni egy 100L-esre. Azzal kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni, melyik típust ajánljátok?
 
Mulinator kérdésére a válasz engem is nagyon érdekelne. Kezdő vagyok és tervezem ennek a kütyünek a beszerzését, nagyjából sikerült már utánaolvasni, hogy elvileg hogyan működik, viszont nem találtam sehol infót arról, hogy az egyes modellek működésben miben különböznek egymástól. Ezt tudja valaki?
 
Sziasztok!
Még nincs egy éves twinstarom de a reaktor már nem igazán ereget bubi felhőt. Cserés vagy lehet vele valamit csinálni?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére