• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

El Natural Trió (virágföld teszt)

Biorgmix virágföld: N1.5; P0.7; K0.5
Garri virágföld gyógy és fűszernövényekhez: N0.3; P0.1; K0.1
Bioland B virágföld: N0.3; P0.1; K0.1

Növények még mennek bele.

View attachment 159336
Nagyon klassz, amit csinálsz! Gratulálok! 👍
Csak zárójelben kérdezem: van ezzekkel a mérésekkel valami konkrét célod, vagy csak a kíváncsiság hajt, hogy a különböző virágföldek mennyire használhatók akváriumban?
 
A bioland vezet. A garnélák betelepítése boríthatta az egyensúlyt, mert az üveget ellepte a pontalga. Magától elmúlt. A myriophyllum mattogrossense mindenhol rosszul néz ki, de itt a kihalás szélén van. A többi növény viszont itt a legszebb.
A biorgmix stabil második. Egyedül a pogostemon erectus itt a leghitványabb.
A garri is borult a garnéláktól. Először ködös volt a víz, utána zöld. Vizipáfrányt és érdes tócsagazt raktam bele. Idővel kitisztult. Az üveg kissé algásodik, egyébként nem néz ki rosszul.

IMG_20220306_161619.jpg
 
Ez a forduló is a végéhez ért. A bioland leeresztett, újra elkezdett algásodni az üveg és láttam némi nyomorult hajtást. A garri feljavult, mig a biorgmix stabilan középszer. Ha választanom kéne, akkor egyik sem.

Most vizinövény virágföldet sikerült kapnom.
Ubbink: Az agyag összetevő nagy csombékokban van benne. Így nem sok értelme van. Munkaigényes volt homogenizálni. Szurkolok a bukásának.
Compo: A textúrája kitűnő, vannak benne apró rögök amik gyapjúpamacsokká bomlik szét. Nagyon nehéz a zsák, biztos a kvarchomoktól. Másnapra ködös és barna lett a víz, ezért majdnem teljes vízcserét kapott. Most tiszta, de már barnul megint.
Garri: Ez már volt, és nem rajongtam érte. Mintha most másmilyen lenne. A textúrája ennek is kiváló.

IMG_20220523_181738.jpg
 
Ez a forduló most kész katasztrófa. Az alga fajtája és mennyisége kivételével nagyon hasonló a három akvárium.
Alulról felkopaszodó növények, a tripartita egy centit nem nőtt, egyedül a hygrophila corymbosa dwarf mini ami egészségesnek tűnik.
Most egy kicsit el is ment a kedvem. Lehet nekilátok rezsit csökkenteni. Pedig van még bőven elképzelésem.

View attachment 168516
Víz hőmérséklete mennyi volt?
 
Elindítottam a következő fordulót.
Nem kész virágföldet, hanem saját keveréket használok.
Van meliorit mint titkos varázsszer, bolti komposzt, többféle tőzeg, marhatrágya. Egy darabig el leszek vele.

A mostani három versenyző:
- 20% meliorit, 80% komposzt
- 20% meliorit, 40% komposzt, 40% tőzeg
- 20% meliorit, 30% komposzt, 30% tőzeg, 20% marhatrágya

Tesztelésre kerül még a növények csigamentesítése is. Az elvárás nyilván az életbenmaradt növények és a döglött csigapeték.
Beültetés előtt négy órát áztak timsó oldatban.
Szűrő most nem lesz.

IMG_20220910_022241.jpg
 
Ritkán használok. Mikor igen, leggtöbször megbánom.
Most azzal próbálkozok, hogy járatom növények és világítás nélkül egy darabig. Nagy számú tapasztalat még nincs, de úgy néz ki, hogy sokkal simábban indul. Ezek is áztak vagy két hétig legalább. Ültetés előtt nagyarányú vízcserét tettem.
 
Back
Oldal tetejére