• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

The Golden Secret

Az android marketet bongeszve ratalaltam egy kis hasznos alkalmazasra. A neve beecam lightmeter. A nevebol kiderul , hogy ez egy feny mero. Lux-ban adja meg az eredmenyt. A fe y meresere a beepitett fenymerot hasznalja. Ebbol addoan mas mas keszuleknel mas mas eredmenyt is fogunk kapni. Probaljatok ki mert hasznos lehet. :)

Küldve az én SmartTab7-emről Tapatalk használatával.
 
Rég írtam ide a naplómba. Pedig lenne mit. Van egy kis alga problémám. Próbálom visszaszorítani kisebb nagyobb sikerrel. Van 3db ecset algám:D:D , zöld pont alga az üvegen (kezd visszaszorulni) és egy számomra új ismeretlen alga...:( Sajnos nem tudom megmondani ,hogy mi is lehet ez. A levelekre telepszik rá, fekete kis szálak amik lassan beterítik az egész levelet. Furcsa mert csak a blyxán a Staurogynén és a Dipilis Diandrát kedveli. A cubahoz a pogohoz a kövekhez sőt még a rotalához se nyúl hozzá. Sajnos nagyon elszaporodott rajtuk az alga így hát kikerült 1-2 növény :( Névszerint Dipilis Diandra és a Staurogyne. Most üres tér tátong a Diandra helyén , de nemsoká jön a vágás és megy oda is rotala. :D

Az algán kívül minden más is gyönyörűen nő. Kénytelen voltam a cubát megnyesni már nagyon magas volt és elkezdett alul berohadni. Nagyon fájt a szivem miatta , és nem is olyan szép nyírás után mint előtte:( Blyxa mint a bolond gomba! 3tővel kezdtem. Most van benne kb 8-10. Ma szedtem szét őket és kerültek be az új helyükre. Remélem minél hamarabb birtokba veszik a helyüket és bedúsulnak!!!;) Ha elvárásaimnak megfelelően fog nőni akkor nagyon jól fog kinézni:LOL: Rotaláról szót se ejtek. Tudja mindenki milyen amikor kap bőven mindent:D Pogo kinőtte az akváriumot . Kénytelen voltam megválni a hosszú"ágaktól". A kis oldalhajtások lecsipkedése és visszaültetése nem okozott problémát se nekem se a növénynek és még mindig szép:)

Heti 1* 20l ozmót kap az akvárium. Vízcserekor 5-5ml TP + házi katyvasz:) Mióta megemeltem a tápozást ,drasztikusan visszacsökkent a zöld pont alga , és jobban nő minden!


Akkor néhány kép:) Sajnos tablettel készült képek. Látszik is rajtuk:(



img20120710181224.jpg


Pillanatnyilag az akvárium szebbik oldala. Remélhetőleg a másik is lesz ilyen szép:)
img20120710180718.jpg




Egy bentlakó. A képen sajnos nem látszik megfelelően ,de a kis drága éppen bebujt az árnyékba. Lehet sok nekik a fény? :O A legjobb ,hogy kb 10nőstény és 1db hím PirosCserkóm van. 1anyucit láttam a napokban , de ma még nem láttam. Sajnos még nem petélt le 1sem. Lehet öreg már a hím:(
img20120710180637.jpg
 
Back
Oldal tetejére