• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

The Golden Secret

Icepeak

Főkertész
Nem ez az első akváriumom , de ezt már meg merem mutatni a társadalomnak:) Egy barátomnál láttam először növényes akváriumot és nagyon megtetszett. Sokadik próbálkozás után itt járok:) Több mint 1 hónapos már az akvárium és napról napra szebb! Enjoy!!!


Akvárium mérete: 420*228*270 [mm]

Aljzat: Tropica táptalaj , Őrölt fehér kvarchomok

Világítás: 21db 1w power led

Szűrők:
1.Eheim Classic 2013 matrix krumplizsákban és perlon vatta (390l) (nincs bekapcsolva a motor csak a szűrőtöltet miatt van bekötve:)
2. Tetratec ex 700 1réteg gyári szivacs + mátrix + perlon vatta (700l)
(600l/h a hivatalos forgatás sorba kötve)

Tápozás: Nagynyomású co2 , TPN vízcserekor 2ml + Házi :)

Vízcsere : 3naponta 6Liter 1/3 csap és 2/3 ozmóvízzel!

Indítás: 2012.05.11


pro3q.jpg


pro2sm.jpg


pro1s.jpg
 
Hali!

Gratula! (y)

Jó kis akvárium lesz majd ebből! Egyedül a homok szúrja a szemem, a szőnyeg nem tudom mennyire tud majd terjeszkedni. Majd egy profi megmondja. :)

Sok sikert hozzá!
 
Szia!

Köszönöm:) Eddig a homokkal annyi problémám volt , hogy az indítás utáni barna algásodás a homokot is megfogta. Semmi más problémát nem látok eddig. A cuba gyönyörűen megkapaszkodik benne:)

Köszönöm mégegyszer!:)
 
Elég erősnek tűnik ez a led a cuba imádni fogja ahogy a tobbi novény is. A cabomba viszont sztem nem való növényesbe túl gyorsan nő, oldalgyökeret növeszt és nem is fogható küllemben a pogostemon erectushoz pl.
De ez az én véleményem sok sikert a lavorhoz!
 
Én is gondolkodtam már azon ,hogy a cabomba kikerül. Ez attól függ ,hogy hogy fogja bírni a toppolást! Ha nem bírja kikerül csak nem tudom mi lesz helyette :confused:
 
Nagyon hangulatos az akid, grat hozzá! (y)
Korábban nekem is volt cabombám, de folyamatosan leszakadó levéldarabkák úszkáltak a vízben és ettől idegrohamot kaptam. Kivágtam a kerti tavamba, ott 3szor akkora leveleket hozott és gyönyörűen fejlődik :D
 
Nállam még nem volt ilyen ,hogy eldobálta volna a leveleit. Remélem nem is fogja :) Nekem meg barátnőmnek is nagyon tetszik:LOL:

Örülök ,hogy tetszik:)
 
A mai nap folyamán kikerült az akváriumból a Cabomba. A letoppoltak elkezdtek szétfoszlani meghalni ígyhát mennie kellet :( Viszont jött helyette más!;) Dipilis Diandra az új jövevény! Gyönyörű! Már alig Várom ,hogy magához térjen és az alga eltünjön róla:D

Egy kis cuba is kikerült az akváriumból.(jobb oldal kövek előtt) Ennek több oka is van!
1. Elkészült az első tálam amiben nagy szerepet játszik , de erről majd máskor!
2. A helyére bekerült egy kis Staurogyne!

Remélhetőleg minden megy tovább a megszokott módon :) Képek vasárnap lesznek! :)
 
Nekem is nagyon tetszik! Nagyon jól néz ki a fehér homok (korábbi low technen én is próbálkoztam hasonlóval, de nekem nem jött be. Alga, mulm, minden megmarad rajta, és takarítani sem tudtam, mert ugye könnyű, apró szemű, és amint közrledik a szívócső, már megy is kifele az egész)! Kíváncsi vagyok rá hogy fogsz vele boldogulni. Én úgy tapasztaltam növényesben nem nagyon használnak ilyen homokot! Sok sikert! Széééép! :)


---
I am here: http://tapatalk.com/map.php?3dfohl
Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Örülök neki ,hogy tetszik neked is;) Láttam már elég sok kvarc homokból épült akváriumot ami gyönyörű volt , így megpróbálkoztam vele énis. Eddig semmi féle rossz tapasztalatom nincs vele. Minden gyönyörűen és gyorsan nő , nagy vastag erős gyökérzettel rendelkezik minden növény! Cuba szépen megkapaszkodik benne! Emiatt aggódtam főleg de kár volt :) Mulm egyáltalán nincs a homokon , bár ezt tudjuk be annak ,hogy kb 30-40Piros cseresznye él benne + 1 amano és nincs benne hal!​
Még1szer köszönöm ;)
 
Tudom késve , de itt vannak a mostani állapotról a képek! Világítás indítása után 1órával készültek. Algát direkt nem távolítottam el ,hogy lássátok azt is , mert ebben is van:D Enjoy! :)



Összkép
pro004.jpg




Dipilis Diandra egyszerűen imádom!!!
pro005.jpg





Pogostemon Erectus a büszkeségem , az akvárium szépe!
pro006.jpg




Kicsit megdőlve mintha részeg lenne a rotala:D
pro007.jpg





Magasból
pro008.jpg





Sztem nem kell sok és összefüggő cuba gyepem lesz!:)
pro009.jpg




Staurogyne kis aranyos. Még nem tértek magukhoz :(
pro010.jpg




Erectus Erectus Erectus !!!!:ROFLMAO:
pro011.jpg
 
Remélem a Staurogyne is észhez kap és behozza a lemaradást a cubához képest! A rotaláknak kell még egy kicsit nőni utánna formára vágás és jöhet a profi fotózkodás:) Én szerintem ez 1-2hónap múlva bekövetkezik:)
 
Back
Oldal tetejére