• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

The First

hadam0404

Kertész szaki
Először is Üdvözlök Mindenkit!
Már egy ideje fenn vagyok a fórumon nézegelödök nevelgetek is növényeket az akváriumomban, de ez persze nem épp bemutatásra való inkább amolyan szárnypróbálgatás. Igazából ezt se azért indítom mert már kiokosodtam és majd én megmutatom a világnak, pont ellenkezőleg lesz amilyen lesz de tapasztalatgyűjtésnek szánom. Igaz olvasok sok-sok okosságot de most megpróbálok a saját bőrömön tanulni. Aztán lesz ami lesz. Sok sikert nekem :D
Akkor a felszerelés:
Akvárium: 60x35x35 sima üveg átlátszó ragasztással​
Szűrés: Tetratec EX-700​
Világítás: Egyenlőre DIY 2x24W​
Talaj: 10 L Manado (tudom-tudom de láttam már benne csodákat)​
Táptalaj: JBL AquaBasic Plus​
Tápozás: Egyenlőre Easy Life ProFito és Easy Carbo​
Fűtés: 100W​
Tervezett növények:
- Hemianthus Micranthemoides​
- Parvula​
- Rotala sp. Green​
- Eleocharis Acicularis​
- Hydrocotyle Tripartita Japan​
Egyenlőre ezek a biztosak, de várom a segítséget illetve hogy szerintetek mi lenne a jó. Az aki még nincs kész jelenleg a Manado mosás alatt a kövek áznak. De már legoztam ;), de ebben is mind minden másban várom a segítségeteket.​

DSC_0116[1] by Horváth ádám, on Flickr
Remélem lesznek sikereim :)
 
Köszöntelek! ;) Ezek vörös lávakövek? Az elrendezés szerintem jó, csak alacsony. Legalább egy dominánsabb szikla jót tenne az összképnek. A dorkót szerintem vedd ki, vagy kötözz rá mohát...:)
 
Az álló köveket közelebb rakd egymáshoz, hogy csoportot alkossanak, így azonos távolságban csak sorolva vannak. A hátsó bordót esetleg nem lehet jobban felállítani. Vagy egy teljesen más elrendezésben két csoportot létrehozva: az egyik a mostani főkő köré, a másik a bordók csoportja. Érdeklődve várom Te milyen irányban gondolkodol.
 
köszönöm az észrevételeket.

Ezek vörös lávakövek?
-Igen úgy tudom ezek vörös lávakövek.

Legalább egy dominánsabb szikla jót tenne az összképnek.
-Talaj emelést tervezek és akkor valószínűleg megpróbálom hangsúlyosabbá tenni a főkövet.

Az álló köveket közelebb rakd egymáshoz, hogy csoportot alkossanak, így azonos távolságban csak sorolva vannak. A hátsó bordót esetleg nem lehet jobban felállítani. Vagy egy teljesen más elrendezésben két csoportot létrehozva: az egyik a mostani főkő köré, a másik a bordók csoportja. Érdeklődve várom Te milyen irányban gondolkodol.
- Szeretném megtartani ezt a hármas csoportot, nekem valahogy ez az elképzelés van a fejemben majd igyekszem kicsit közelebb hozni egymáshoz őket és a fő köt jobban kiemelni, majd még mutatok képeket.

A dorkót szerintem vedd ki, vagy kötözz rá mohát...
- Amúgy én anubiust terveztem bele :D
 
Szép kezdés.
Nekem is kicsit alacsony az egész.Valamint dobnék rá még egy kis szűrést.Főleg,ha még tervezel + világítást.
 
Rendben. Ezek szerint emelni mindenképpen fogok.

-Úgy gondoltam hogy a 74 l-hez elég lesz egy 700 lph-ás szűrő ezek szerint mégse?

De elég. Biztonsági tényező =0. Ez egy minimalista iwagumi lesz, akkor lesz mozgás a térben. Dzsungelhez kevés.
 
Rendben. Ezek szerint emelni mindenképpen fogok.

-Úgy gondoltam hogy a 74 l-hez elég lesz egy 700 lph-ás szűrő ezek szerint mégse?

Szerintem is kevés lesz a szűrés, mert a 700 l/h-ból mi lesz, ha megtömöd szűrőanyaggal vagy mikor már egy kicsit tömődik a szűrő? Tartalékod sem lesz.
 
Ahogy csökken az akvárium méret úgy emelkedik a forgatás egy nagy fényű aksinál CO2 mellett. 25-30 liternél így lehet hogy néhányan 15-25x megforgatást használnak, míg egy 200-as esetén ez már kb 8.

Szerintem működhet a szűrő, szűrőanyagokkal még lehet játszani, hogy hatékonyabb legyen a tetra. Ha csökken az áramlás én csak betolnék egy Eheim Skim 350-et vagy egy kis koralliát. Az biztos, hogy többet kell takarítani a csövezéseket stb, hogy ne lassúljon jelentősen a flow.
 
Rendben, köszönöm. Remélem azért akkor elég lesz a szűrés majd próbálok ügyeskedni a szűrőanyagokkal. Szerintem ha teszek bele kiegészítést akkor szerintem az inkább egy Eheim Skim 350 lesz, az legalább nem csak áramlást javít.
 
A
Először is Üdvözlök Mindenkit!
Már egy ideje fenn vagyok a fórumon nézegelödök nevelgetek is növényeket az akváriumomban, de ez persze nem épp bemutatásra való inkább amolyan szárnypróbálgatás. Igazából ezt se azért indítom mert már kiokosodtam és majd én megmutatom a világnak, pont ellenkezőleg lesz amilyen lesz de tapasztalatgyűjtésnek szánom. Igaz olvasok sok-sok okosságot de most megpróbálok a saját bőrömön tanulni. Aztán lesz ami lesz. Sok sikert nekem :D
Akkor a felszerelés:
Akvárium: 60x35x35 sima üveg átlátszó ragasztással​
Szűrés: Tetratec EX-700​
Világítás: Egyenlőre DIY 2x24W​
Talaj: 10 L Manado (tudom-tudom de láttam már benne csodákat)​
Táptalaj: JBL AquaBasic Plus​
Tápozás: Egyenlőre Easy Life ProFito és Easy Carbo​
Fűtés: 100W​
Tervezett növények:
- Hemianthus Micranthemoides​
- Parvula​
- Rotala sp. Green​
- Eleocharis Acicularis​
- Hydrocotyle Tripartita Japan​
Egyenlőre ezek a biztosak, de várom a segítséget illetve hogy szerintetek mi lenne a jó. Az aki még nincs kész jelenleg a Manado mosás alatt a kövek áznak. De már legoztam ;), de ebben is mind minden másban várom a segítségeteket.​

DSC_0116[1] by Horváth ádám, on Flickr
Remélem lesznek sikereim :)
torna iő passzol a képbe, kissé szokatlan, de jó. :)
Amugy tökjó, de valoban egy kicsit lehetne még fokozni, kiemelni!
Zsiir. ;)
 
Halihó!
Végre kiszáradt a Manado :) (ennyit szórakozni vele:confused:, legközelebb amazonia lesz)
Igyekeztem megfogadni egy-két tanácsot. Megemeltem a talajt, közelebb vittem egymáshoz a nagy köveket és a kis köveket is máshogy rendeztem el, még nem tökéletes de mindig amikor ránézzek egy kicsit igazítok rajta :D. Így persze sose lesz kész, muszály lesz kompromisszumot kötni magammal ;).
Na de akkor várom a véleményeteket.

DSC_0125 by Horváth ádám, on Flickr
 
Back
Oldal tetejére