• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech The first - 45l - low tech

Be lehet vizsgálni, de nem lesz olcsó. Neten biztos találsz róla infot. Fém tartalma miatt lehet akár veszélyes is, ezért be kéne vizsgálni, ha használni akarod. ;) Találtam egy oldalt a neten, de ha beírod a google-ba, te is megtalálod. Még TDS mérés is van benne, plusz pénzért pedig akár foszfát és változó keménységet mérnek.
 
nincs valami egyszerübb teszt, mint pl a csigateszt? vagy lehet, hogy ezek hosszabb távon mérgeznének? erre sokan a háziállatokat is ezzel itatják, ezért gondoltam rá...
 
egy ismerősöm teknöst tart benne gond nélkül, ezért gondoltam rá, hátha nekem is beválna...
az aktív szén nem kapná ki az esetlegesen veszélyes anyagokat?
bár akkor már maradhatok akár a jó öreg csapviznél is...
 
olyat dobott ki a gugli, hogy a talajvízünk kémiai jellege kálcium-magnézium hidrokarbonátos, a keménység 15-20nk között, a szulfátérték magas kb 300mg/l
ezt le tudná fordítani nekem egy szaki? :D
 
Szia!

Sajnos a felszíni vizeink erősen szennyezettek (köszönhető a műtrágyák elásásának, mert bizony a régi földművesek nem nagyon bíztak benne, de a kirótt adagot el kellett tüntetni az "átkosban", csatornázatlanságnak, stb..)!

Be lehet vizsgáltatni jó pár tízezresért, de valószínű jobban jársz a kezelt (klórtalanított) csap vízzel!

A.ttila
 
Szia,

látom, már eldöntötted, hogy a csapvizet választod. :) De azért megerősítelek a döntésedben! Nekem van otthon egy kis kerti tavam, és abba először kútvizet raktam, mert gondoltam az ingyen van, "biológiailag beállt, élő víz", és klórmentes. Miután az első pár aranyhal meghalt rámértem tesztcsíkkal (!) a kút vízre. Mivel a csík azt mondta, hogy rendesen tápos a víz abba is hagytam a kútvizezést. Igaz az aranyhalak nem a kútvíz miatt haltak meg, hanem mert édesanyám mérgező cserepes növényeket (jó tápanyag dús földdel) rakott a sekély vizes részre, amíg nem voltam otthon... A lényeg, hogy ha a műtrágyát, trágyát már a tesztcsík is kimutatja, akkor egészen biztos nem jó az a víz, és tudni sem akarom, hogy mi van még benne...
 
Szia!
Nekem több éve van kerti tavam és akváriumom is. A kerti tavamat csakis a mellette található kútból táplálom évek óta, ráadásul problémamentesen. A növények fejlődnek, a halak köszönik, jól vannak. Az akváriumomba is sokszor teszek ebből a vízből néhány napos ülepítés és vízkezelők hozzáadása után. Nem lehet egyértelműen kijelenteni azt, hogy minden kútvíz alkalmatlan a halazásra, növényezésre Magyarországon, hisz ez számos tényezőtől függ és vannak helyenként alkalmas kutak.
 
engem a magas szulfáttartartalom tántorított el kútvízünk használatától... kár, hogy az emberiség ezt is már ennyire beszennyezte...
a jövő héten beszerzem a talajt és a világítást és végre összeállhat a hardscape :D
 
Függ attól is,hogy milyen mélyről jön a víz!
Van olyan ismerősöm aki szintén kútból veszi a vizet az akihoz és minden rendben van!
 
az enyém ásott kút sajna, ami a felső talajvízrétegből táplálkozik... a mély, fúrt kútak már sokkal tisztább vizet adnak, bár érdekelne az összetétele annak is...
 
Az enyém fúrt kút és a garnélák-halak-növények nagyon jól elvannak. 35 m mélyről jön a víz és nagyon jó paraméterekkel.
 
...igen, kimaradt, hogy Nálunk is ásott kút van, az teljesen más, mint egy vízzáró réteg alatti forrás.
 
na akkor megyek és ások egy kicsit :D ha kitartó vagyok karácsonyra összejöhet egy jó kis termálforrás :D és akkor már sporóltam egy fütőegységet :D
 
Back
Oldal tetejére