• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech The first - 45l - low tech

héjdzsó

Kertész tanonc
Mint az akim neve is mutatja, ő lesz nekem az első... Szóval növényes téren még szűz vagyok :D Tapasztalatom az akavarizálás területén azért van már bőven... a guppitól, a diszkoszon át egészen a tengeriig csapongtam az évek folyamán...
már több mint fél éve olvasgatom a fórumot és tanulok. A tengerinél megtanultam, hogy a technika mellett szinte ugyanolyan fontos a tudás, ha nem fontosabb...
úgy érzem eljött az idő kipróbálni magamat élesben...
elkezdtem tervezni... az akvárium méretét (50x30x30) a leendő helye és a költségek minimalizálása szabta meg. 4mm-es üveget vágattam hozzá és összeragasztottam, tegnap kifugáztam és a hátsó falat lefestettem feketére. Fizikailag itt állok most.
A továbbiakról fejben már elég konkrét elképzeléseim vannak, de szívesen várok tanácsokat, elképzelésekez és kritikákat tervemhez...
Szóval low tech, mert a családi költségvetésből elég nehéz kicsipkednem :'(
mellékellem az árakat is, hátha valakit érsekel...
auqa el ecoline 24w 6500k - 4000,-
auqa el fzn 2 - 6000,- azt még nem tom, hogy ebbe mi lenne a legjobb töltelék?
tropica növény táptalaj 2,5 kg - 2300,-
jbl manado 10l - 4000,-
yellow fire - 10db - 690,-
amano - 3db - 650,-
törpe pettyes kalászhal - 6db - 690,-
zöld törperazbora 6db - 900,-
eleocharis parvula mini - 990,-
elatine hydropiper - 990,-
echinodorud aquaartica - 1600,-
hardscape: egy fekvidéket szeretnék kialakítani... elöl és balra, hátrafele keskenyedve egy parvula mezőt képzeltem el, majd egy 7-8 cm-es szintemelkedés után, bazalt sziklákkal elválasztva jönne a felvidéki sikság a hydropiperrel... és ide a felvidékre képzeltem az egy tő echinot, bár ebbe még nem vagyok biztos, hogy kell-e oda valami... a többfajta hal a gyermekeim miatti kompromisszum :)
itt tartok most :) de hát még semmi nincs köbe vésve :)
 
Szia! Üdv itt! Sok sikert hozzá!
Ha megengeded, lenne egy észrevételem. Szűrő kicsi lesz. A szűrőtérfogat hiánya problémát fog okozni! Próbálj meg valami külső megoldást, esetleg egy oldalpolcost, ahhoz jó az Aquael fan2, hogy meghajtsa. Vagy keress neten használt külső szűrőket, 10 körül már jókat lehet kifogni, ami neked megfelelő.
(y)
 
Szia! Ha jók az informácioim, akkor az fzn 2 egy külső "akasztós" szürő, 800l/órával. biztos, hogy kicsi?
 
Biztos. Kicsi a szűrőtérfogat és a megforgatás is kicsi lesz, nem ugyanaz a 800lph, mint egy külső szűrőnél.
 
és az fzn3? 1200lph és jóval nagyobb szürőtérfogat, de azért körülnézek a használt piacon... bár jobb szeretnék újat...
 
Bocs, benéztem. Azt hittem a fan-t írtad el.
Találtam egy olyat, hogy aqua el multikani 800 - valaki használt már ilyet? külső szürő 800lph-val
Ez nem egy független tartály pumpa nélkül? A leírásban nincs 800l/h.
 
ezt meg én néztem be lehet :) nincsenek csodák... olcsóért jó szűrő... szóval akkor eddig még az fzn3 tűnik jó megoldásnak... valakinek volt hozzá szerencséje?
 
Láttunk már szép akit akasztós szűrővel, pld. Filipe Oliveira akija, de azért ott bejátszik a profizmus. :)
Általános növ. beszélgetéseknél nézd meg az akit
 
csak képen látszik nagynak a tartálya az fzn3-nak :( marad valami használt... na körbenézzek, esetleg akinel van egy elfekvő darab, az dobjon már egy pü-t
 
Szia héjdzsó!
Fogadd meg az előttem szólók tanácsát! Szűrővel nem szabad spórolni! Ha jól tudom ez a növényezés első leckéje! :) Minél nagyobb (mind forgatás, mind töltet térfogat), annál nagyobb mozgástered lesz, annál könnyebben tudod az akid egyensúlyát fenntartani! A "nagykönyv" szerint szép növényeshez legalább 10x-es forgatás, és 6-8% körüli töltet-akvárium térfogat arány kell! Azt mondják az okosok, hogy túlszűrt akvárium nincs! :) Természetesen tisztában vagyok vele hogy ez mind nem olcsó, és a fenti paraméterek nélkül is lehet akvarizálni, de hosszú távon egy megfelelő méretű, jó minőségű külső szűrő sok kellemetlenségtől ment meg! Én négy-öt hónapja használom az első ilyen szűrőmet, és azt kell mondjam összehasonlíthatatlan a belsőkkel!
Sok sikert! :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
természetesen tisztában vagyok ezekkel a tényekkel, csak próbálom a pénztárcámhoz igazítani a dolgokat... az fzn-nek külső szürők, csak arról nem volt infóm, hogy mekkora a tartályuk...
sajna használtból nehéz jót kifogni ebből az összegből...
 
túlléptem magamon :D hallgatva az okosokra és beszereztem külső szürőt... sacem marathon 500-nak hívják, 8l/h, 4,7l szürőtartály térfogat, fél éve lett felújitva... remélem elég lesz... most üres, amit tervezek bele: durva szivacs, filterlith, Seachem Purigen, perlon.
 
túlléptem magamon :D hallgatva az okosokra és beszereztem külső szürőt... sacem marathon 500-nak hívják, 8l/h, 4,7l szürőtartály térfogat, fél éve lett felújitva... remélem elég lesz... most üres, amit tervezek bele: durva szivacs, filterlith, Seachem Purigen, perlon.
A 8 l/h kissé kevésnek tűnik ;), inkább 800 l/h-ra gondoltál szerintem.
 
Világításod van már? Ha még nincs, érdemesebb 50 cm-re inkább több kisebb fényforrás az egyenletes fényeloszlás miatt. pl 2x11W
Az 1x24W-os lámpa csak alatta lesz fényes, körülötte sötét lesz minden és nem marad meg növény.
 
méretet a neten nem találtam, de a kép alapján olyan 30centisre tippelem a hosszát a t5 csőnek... az kevés? meghát majd a búra is szórja a fényt...
 
használt már valaki akváriumhoz kút, azaz talajvízet? klór az tuti nincs benne :D
meg lehet tudni esetleg az összetételét? méri ezt valamilyen hatóság?
 
Back
Oldal tetejére