• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Terráriumaim

kisszsu

Kertész szaki
Sziasztok!
Már régóta szeretném bemutatni másik kedvenceimet a tekikéimet. Most úgy is nagy a csend képek terén.
Augusztusban kaptak egy nagyobb 120*50*50 lakosztályt. Nagyon szeretik.
A másikak meg megkapták a régit 60*45*40.
Szűrés mind a kettőnél Eheim 2224-es, teljesen megfertőzött a tiszta víz látványa a növényes akváriumnál. Így ebbe a szűrőkben is Substrat Pro és egy kis aktív szén van. A szűrőt havonta szoktam takarítani, karácsony előtt majd kiszedem az ajzatott tisztítani. Régebben havonta kellett nagytakarítást végezni de most a szűrők miatt elég lesz félévente. A víz tiszta és szagtalan.
Vízcsere 50 % 2-3 hetente , vízpótlása ha már nagyon zavar a vízkő csík.
Hetente 2x kapnak enni fagyasztott apró halat.
IMG_1672.jpg

IMG_1675.jpg


A pézsmatekiknél vannak halak is itt havonta szoktam porszívózni a talajt (régen hetente).
IMG_1667.jpg

IMG_1665.jpg


Itt garnélák vannak meg növények amik nyírásból maradtak és amiket nem esznek meg a teknősök, mert elég válogatósak :shock: . A kicsibe meg barna csigák szaporodnak elég szépen, ha megnőttek mennek a terráriumba kajának.
IMG_1668.jpg


A fennmaradt szabad időmet a férjemnek szentelem :angel: :angel: .
A villanyóra elég szépen :roll: pörög nálunk is, szokott is érte morogni :roll: , a tavasszal vett új mosógépre fogtam a fogyasztás megnövekedését és azóta csend van :) .
 
hehe látom azért nem aprózod el vízivilág terén. :thumbup:

IMG_1665.jpg


Az öreg teki hogy rácsodálkozott a kor vívmányaira. Az ő szüleinél még biztos nem volt ilyen. :lol:
Jó kép egyébként.
 
Zbacsi said:
Szia, szépek a tekik ;)

Íme az enyém, egy mocsári teknős, épp napozik:
bordel.jpg

Szia!
Köszi, a te teknősöd is szép, hihetetlen milyen pózokat tudnak produkálni napozás közben :D
 
Ööööö..izé ez nem védett? (tudom,hogy az és csak engedéllyel lehet tartani) Nem piszkálásként kérdezem!!
 
jojo said:
Ööööö..izé ez nem védett? (tudom,hogy az és csak engedéllyel lehet tartani) Nem piszkálásként kérdezem!!

A kérdés jogos. Igazából úgy került hozzám, hogy nagybátyám találta. Az országút közepén mászkált, felette száguldották át a kocsik. Aztán mivel van egy kerti tavunk ide került. (Arról most lehetne vitatkozni hogy elég lett volna csak lerakni az út szélén aztán kész, de amilyen "okos", tuti tesz még egy próbát az úton. Víz meg nem is volt a közelben. Az is lehet hogy elszökött valakitől. Vidéken "elég sok" kerti tóban lakik mocsári teknős, aztán ha úgy gondolják, akkor egyszer csak útrakélnek...)

Mivel tudom hogy védett gondoltam leadom az állatkertnek vagy ilyesmi (meg eleinte nem is szerettem volna, mert féltem hogy megeszi az összes növényem s halam), de már ősz volt és lement telelni. Aztán következő évben meg belakta a tavat, a növények, halak is megmaradtak. Úgy gondoltam az állatkertben sem lenne jobb helye, úgyhogy maradt ;)

kisszsu said:
Köszi, a te teknősöd is szép, hihetetlen milyen pózokat tudnak produkálni napozás közben :D
Hát igen, mindig megmosolygom mikor fordítgatja a fejét a nap felé ;)
Amikor meg közeleg az etetés idő és meglát, akkor belecsobban a vízbe, átgázol a tavirózsákon, kimászik a túloldalt és jön utánam :lol:
De elég buta szegény, lerakom elé a halat, de valahogy nem veszi észre és mindig a kezem után megy... úgy kell rávezetni hogy ott van előtted bakker :roll:
Aztán mikor végre megtalálja, akkor visszaviszi a vízbe, elcsámcsog rajta, miközben a koi és aranyhalak kieszik a felét a szájából.
 
Zbacsi said:
Szia, szépek a tekik ;)

Íme egy mocsári teknős, épp napozik:
bordel.jpg

Át kell szerkesztened a fentiek szerint a hozzászólásod, és máris semmi gond... :D
 
Egyébként a teknősnek két előnye van az akváriumok mellett:

1. megeszik a felesleges guppi szaporulatot (sokáig el lehet nézegetni a vadászatukat villanyoltás után) (elnézést a guppiktól) :twisted:
2. ha véletlenül átrendezés után más halfajt szeretnél, akkor az előző garnitúra mehet kiképzésre a teknősök mellé :silent:
3. megeszik a felesleges zöldségeket a növényes akváriumból, amelyet nagy valószínűséggel kidobnál :angel:

És ezek után rájössz, hogy van okos hal és hülye hal is! :clap:
 
Hát a sárga fülű teknős mellé biztos nem fogok rakni halat mert annak 1 percen belül annyi lenne, villanyoltás ide vagy oda.
A pézsma teknősök viszont nem bántják a halakat mondjuk a hal kaját levadásszák előlük :),A növényeknél nem mindegyiket eszek meg.
Zbacsi said:
De elég buta szegény
Jaj az enyémek olyan okosak, vagy csak nagyon elfogult vagyok? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
A pézsmateknős a feleségemnek is bejön!
Akartunk rakni az akiba egyet mert nem nő nagyra!
De olvastuk a neten,hogy harapós és ha megijed büdös levet bocsát ki magából a menekülés végett!
Így letettünk róla!
Igaz amit most leírtam?Jellemző rá?

Jani.
 
Labirintkopoltyus said:
jojo said:
Ööööö..izé ez nem védett? (tudom,hogy az és csak engedéllyel lehet tartani) Nem piszkálásként kérdezem!!

Jojo! Egyszerű... Egyszer csak itt volt :D


Egyszer nálam is volt ilyen, hogy a konyhában ültem és kintről kapirgálást hallottam.Kinéztem és a járdán egy mocsári teki szambázott...
Valszeg. megszökött valahonnan mert a Naplás tó azért vagy 1 km.-re van tőlünk tehát nem hiszem, hogy onnan jött volna látogatóba.De én rábeszéltem, hogy szálljon be a kocsiba és kitoloncoltam a Naplás paradicsomába. :)
 
Jani 614 said:
A pézsmateknős a feleségemnek is bejön!
Akartunk rakni az akiba egyet mert nem nő nagyra!
De olvastuk a neten,hogy harapós és ha megijed büdös levet bocsát ki magából a menekülés végett!
Így letettünk róla!
Igaz amit most leírtam?Jellemző rá?

Jani.
Szia!

Igen harapós, de nem fogja az ujjad leharapni :geek:.Még nem tapasztaltam a bűzös levet nála. Állítólag fogságban nem csinálja. Ha nagykorú lesz akkor kb 8-14cm-re is megnőhet.
Magas akváriumba nem ajánlott mert csak berezel a mélységtől. Bár az üzletekben elég mély vízbe vannak berakva.
Nekem nagy kedvenceim , nagyon jó fejek .
 
Tegnap elég sokáig fent voltam, és mikor körbe néztem a tekiknél ezt láttam. :D

IMG_3078.JPG

Olyan édesen alszik.
A kép rossz minősége azért van mert nem akartam felébreszteni a lámpával, így csak egy olvasó lámpa világított a szoba másik végébe. :crazy:
 
Re: Eladó növények

Lehet, hogy amatőr kérdés lesz. De ilyen zöld akváriumok teknősöknek is elképzelhetőek?

Köszi: Rita
 
Re: Eladó növények

ritnik said:
Lehet, hogy amatőr kérdés lesz. De ilyen zöld akváriumok teknősöknek is elképzelhetőek?

Köszi: Rita

Nem túl szerencsés topikban tetted fel a kérdést ;)
Egyébként jóízűen fogják megenni.
 
Re: Eladó növények

ritnik said:
Lehet, hogy amatőr kérdés lesz. De ilyen zöld akváriumok teknősöknek is elképzelhetőek?

Köszi: Rita

Igen lehet zöld akvárium a teknősöknek, de csak műanyag növényekkel. :angel:
 
Back
Oldal tetejére