• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

TerraPlaza Gigantea - Budapest - 2012. Június 2-3

Luna

Főkertész
TerraPlaza újra! Az eddigi egy nap helyett két napon keresztül várják a látogatókat, az eddigi 1500 m2 helyett 4700 m2-es területen. A szervezők még nem árulták el a pontos helyszínt, lehet addig is találgatni. Ugye izgalmas?

Gigantea_pre.jpg


Igen, az! :mrgreen:
 
Kíváncsian várom, hogy sikerül megszervezni. Remélem felnőttünk már egy ilyen kaliberű kiállításhoz, és nem csak az eddigi 1500nm-en kiállítók lesznek szellősebben.
 
Arra én is kíváncsi leszek mit tudnak kihozni egy ilyen ötletből, mivel már a mostani februári Terraplazan is hiányzott 4-5 árus (halasok) akik eddig ott voltak, a kérdésemre a válaszuk a "már az előző sem érte meg" mondat elhangzása volt!
De ha nincs próbálkozás akkor nincs siker sem. Csak drukkolni tudok nekik.
 
Aquanauta said:
Arra én is kíváncsi leszek mit tudnak kihozni egy ilyen ötletből, mivel már a mostani februári Terraplazan is hiányzott 4-5 árus (halasok) akik eddig ott voltak, a kérdésemre a válaszuk a "már az előző sem érte meg" mondat elhangzása volt!
De ha nincs próbálkozás akkor nincs siker sem. Csak drukkolni tudok nekik.

Ha nem börze lesz, akár sikeres is lehet.
 
A. Kavicsos said:
Viktor kérlek fejtsd ki pár szóban mire gondolsz!?

Börzéből el vagyunk látva éves szinten 4-5 rendezvénnyel. Már az utolsó Terrán is lehetett látni, hogy visszaesett kicsit az érdeklődés. Amíg 1-2 ilyen rendezvény van jól elszórva egymástól, az emberek kimennek. De ha minden hónapban börzézünk egy idő után megcsömörlik tőle mindenki. Én is ;)

Azok akik fanyalognak pont a változatosságot hiányolják, a gazdagabb kínálatot, programokat és nem feltétlenül tömegeket pár börzés asztal körül.

Erre mondtam, hogy valami nagyon más kellene mint a szokásos Terrapláza ha ilyen rövid időn belül történik. A nagyon más pedig leginkább egy kiállítás, nem börze. A kiállítói cégekből és a belépőkből gazdag programok stb. Ha már több napos én biztosan ilyet csinálnék.

Börzéből most jön megint a Heiko-s buli is ahogy láttam.

Jó lenne ha nem arra mennénk rá, hogy szombati MDF piac szerű berögzött és a sűrűség miatt már semmi izgalmat nem nyújtó rendezvények lennének.

Én még mindig hiszem, hogy megérdemel az ország egy jól össszeszedett kiállítást, ami lehet részben börze is, de túlnyomó részben kiállítás legyen, killítókkal, újdonságokkal, cégekkel, akváriumokkal és minden mással. Egy ilyen kiállításhoz viszont tisztességes előkészület, szervezés kell. Erre nem elég néhány hónap. És erre a kiállítóknak is egész évben készülniük kell. Megjelenés, reklámok és minden más miatt.

Ha ez megint csak a szokásos Terra, csak 2x akkora helyen, akkor feleslegesnek érzem, mert a mostani hely is éppen csak meg lett töltve. Erre nem kell sokszor ekkora terület. Visszont másra nem érzem az előkészületeket. Mi sem készülünk, pedig ha nagy kiállítás lenne már fejben össze kellene rakni, standot tervezni stb stb.

Szóval kíváncsian várom. Én szívem szerint ha tudtam volna, hogy Gigantea lesz, nem megyek a legutóbbi Terrára.

A börzéknek is megvan a hangulata és a Terra is egy jó rendezvény. De nekünk pl 1 kiállítás elég lenne egy évben ami rendesen össze van rakva. Több napos és nem kifejezetten börzés asztalos téma.

Most kifejezetten a kiállító beszélt belőlem, nem a börzéket akartam leszólni.
 
Tökéletesen egyetértek Viktorral!
Nem egy ismerősömtől hallottam, hogy most nem jön a terrára, mert nincs pénze.... Most nincs pénze!!?
Basszus, szeretek egy hobbit és az elvileg köré rendezett rendezvényre azért nem megyek, mert nincs pénzem?
Ez is jól mutatja a piacos hangulatot sajnos.
Mert ugye egy oldtimer kiállításra sem azért megyek, hogy vegyek egy 1929-es Mercedes SSK-t... mert arra nincs pénzem, de azé' megnézem ;)!
1929+Mercedes-Benz+38-250+SSK-Left+View++2.jpg



Sebaj, én hiszem, hogy ebben is képes lesz utat mutatni a Green Aqua csapat!
 
katonajanos said:
Sebaj, én hiszem, hogy ebben is képes lesz utat mutatni a Green Aqua csapat!

Nem magunkra szerettem volna irányítani a reflektorfényt ;) Mi mindenhol ott leszünk ahol tudunk és amit megengedhetünk, de ebben az országban rengeteg más cég van és milliónyi kütyü, portéka és hal-garnéla stb. Ráadásul mint szervezés szerintem a Terra mintapélda. Szerintem simán le tudnának vezényelni egy kiállítást is, csak eddig a börzézés volt a cél.

...Basszus olyan szívesen sétálnék már körbe egy kiállítási csarnokban ahol EHEIM, Tetra, és más nagy gyártók portékái mellett rétegsportot űzők cuccai is kint lennének. Meg lehetne nézni ezeket az újdonságokat beszélgetni más kiállítókkal stb. Sok sok kiállított akvárium tengerisek, növényesek, halasok minden. Jó szellős területen ahol családok is kényelmesen körbesétálhatnak stb. Az autókiállítás jó példa egyébként én is dolgoztam a szervezéssel korábban. Van látnivaló van miért kimenni.

A rendezvények ritkaságára nagyon jó példa az Interzoo. 2 évente van. Idén is lesz megint és már a falat kaparom annyira várom milyen dolgok lesznek kint.
Idén is fotózunk majd rengeteget, de ezt kicsiben itthon is meg lehetne csinálni.

Ott pl már a Tropica akváriumait építik a UKAPS-es srácok. Pedig a kiállítás még hónapok múlva lesz. De a profi megjelenéshez időben el kell kezdeni az előkészületeket.
Akiket ismerek már jóelőre lezsírozták a standokat kint.
 
Szia Viktor!

Köszönöm a részletes érv halmazt!

Így tökéletesen egyet értek!

Remélem a szervezők is gondolkodtak ezeken a dolgokon (bár akkor talán hamarabb kellett volna tudatniuk, nem a TP.-án).

viktorlantos said:
Szóval kíváncsian várom. Én szívem szerint ha tudtam volna, hogy Gigantea lesz, nem megyek a legutóbbi Terrára.

De szerintem ezért nem szóltak hamarabb, mert sokan hasonlóan cselekedtek volna (nem mennek ki a "kicsire"), ami ronthatja előre a nagyobb megítélését is!

Na majd kiderül!

A.ttila
 
A. Kavicsos said:
Remélem a szervezők is gondolkodtak ezeken a dolgokon (bár akkor talán hamarabb kellett volna tudatniuk, nem a TP.-án).

Sajna nekem is ez a félelmem. Túl későn jött az infó és nem látok több előkészületet a mi oldalunkról, mint a szokásos Terra börzéken. Ebből nehéz lesz fordítani.
 
Közben ez landolt pár perce az emailjeim között:

Tisztelt Ügyfelünk!

Köszönjük, hogy részt vett a 2012.02.12-i TerraPlaza-n!

Az időjárás okozta nehézségek ellenére 3400 Fő jelent meg az utóbbi alkalmon, ez 200 fővel több, mint az októberi rendezvényünk résztvevőinek száma.

A hidegben való sor kialakulását igyekeztünk elkerülni, plusz kasszák nyitásával, délutáni kedvezményes belépőkkel, illetve a meghirdetett 10-órási előtt egy órával engedtük be a tömeget, ahogy előző levelünkben is tájékoztattuk.
Így szebben eloszlott a nap folyamán megszokott 2-3 órás ostrom.

Emellett az hidegre való tekintettel, ingyenes meleg teával fogadtuk a bejáratnál a vendégeket.


Immár sokadik alkalommal, a telt ház miatt, nem tudtunk fogadni több több belföldi ill. külföldi kiállítót, így jelentkezett az igény egy hagyományteremtő, nagyobb rendezvény szervezésére.

Ezúton szeretnénk meghívni a TerraPlaza gigantea névre keresztelt, új rendezvényünkre, melynek a 4700 m2-es alapterületű, Millenáris B csarnok ad otthont.
(több mint 3x nagyobb alapterületű, mint az ELTE-s helyszín, melyek továbbra is megrendezésre kerülnek a megszokott időpontokban februárban és októberben)

Időpontja: 2012 június 2-3.

Az online jelentkezés, még nem aktív, későbbi levélben tájékoztatjuk további információkról, szállás lehetőségekről, stb.

http://terraplaza.hu/
http://www.facebook.com/terraplaza

Sokkal okosabbak nem lettünk, de gondoltam megosztom. ;)
 
Természetesen tudom, nem magatokat dicsérted, de tény ami tény: egyedül Ti voltatok azok, akik nem csak eladni akartak. És ezért hoztatok áldozatot is, mert nem kis ráfordítás egy ilyen kiruccanás. Ezt nem csak én látom szerintem :). Legutóbb az Akvarista is próbált oktató jellegű nyereményjátékot szervezni, ez mostanra megszűnt sajnos. És ennyi.
Amit remélek, hogy bejön nektek a "felhajtás" és ha már mások csak próbálnak hasonlót összehozni, abból már lehet valami! :)

Sent from my Motorola.
 
Én arra gondolok, azt remélem, várom el ettől, hogy a nagyobb hely esetleg nagyobb reklámmal, nagyobb tömeget fog bevonzani. Ami nem rossz dolog, így ismerik meg többen ezeket a szép hobbykat (lévén nem csak akvarisztikáról van szó ugye.) Szerintem nagy előrelépés, hogy nem egy kis lyukban tömörül össze 1000 ember, mint anno pár éve.

Azért azt se felejtsük el, hogy tavaly, az októberi börzén több "kiállított" akvárium is volt, és akadtak azért egészen szép terráriumok is. Persze nem növényes akváriumokról beszélek, de azért szerintem sokaknak élmény volt Arowana-t, ráját látni élőben. Haladunk előre, csak lassan, megfontoltan.

Én bízom abban, hogy erre a rendezvényre mindenki egy kicsit nagyobbat mer álmodni.
 
Sziasztok!

Most váltottam levelet a fő szervezővel!

Megnyugtatott, hogy másfél éve tart az előkészület!
Sok külföldi szereplővel, magasabb színvonalon!
Marad az egzotikus vonal!

Kíváncsian várom!

A.ttila
 
Hmm... Némileg ismerős körök megint. :) Ez a hozzászólásom jut róla eszembe: viewtopic.php?f=26&t=809&start=20

Szerencsére azóta már a Terraplaza egyértelmű pozitív előrelépést jelent az akkori állapotokhoz képest, úgy látszik mégiscsak jól gondolkodtam anno, és ez volt a jó irány, az "ágazatok" összefogása, közös koordinálása. A következő lépcső tényleg az lenne, ha a kiállítás felé mozdulna el a dolog. Ne az legyen a lényeg, hogy némileg olcsóbban be lehessen szerezni a neonhalat, hanem az, hogy mutassuk be a különböző akváriumokat, stílusokat, technikai berendezéseket, újdonságokat, stb. Egy bemutató akvárium ugyanis összességében sokkal nagyobb hatással tud lenni az átlagos látogatóra, mint egy rakás olcsó hal. Személyesen is tapasztaltam a GA standon, hogy mennyi embert nyűgöztek le a bemutató akváriumok, és ennek kapcsán mennyien érdeklődtek a fenntartásához szükséges berendezések, illetve a növények, és úgy általában a növényes akvarisztika iránt. Jó hogy ennyi börze van, de az ilyen típusú kiállításból van még hiány, ahol a gyártók, forgalmazók be tudják mutatni a termékeiket. Ha tényleg összejönne egy ilyen típusú, profi rendezvény - kiegészítve természetesen a szokásos halvásárlós börzékkel - na akkor már nem lenne okunk panaszra. :)
 
Én is erre gondoltam Hunor, még ha nem is ennyire összeszedetten sikerült megfogalmazni. Haladunk, és ez a lényeg.

Mindenesetre én nagy valószínűséggel ott leszek, hacsak nem töröm megint valamimet. :D Szóval remélem ott látjuk egymást. :wave:
 
Hát azt hiszem, hogy ezt nekem is meg kell néznem nyáron :D Kíváncsi leszek, mi valósul meg abból amit a szervezők terveznek, elképzelnek és mondanak.
Bennem is megfogalmazódott a kétely, hogy olyan lesz mint a februári, csak Green Aqua nélkül (->terrarisztikai, akvarisztikai piac).
Optimista hozzáállás, de mint hallottam: az aranyhal megy elől, a reményhal meg utoljára :p
 
TerraPlaza Tavaszi Fotópályázat

Tavaszi Fotópályázatot hirdetünk Nektek és kedvenceiteknek! :)

A játék egyszerű, nincs más dolgod, mint képe(i)det megfelelően elnevezve (lásd lejjebb!) elküldeni az info@terraplaza.hu címre és amint kikerült a facebookra, meghívni barátaidat, ismerőseidet. A TerraPlaza Tavaszi Fotópályázat albumaiban(!) a legtöbb lájkot szerző képek nyernek! https://www.facebook.com/media/set/?set ... 510&type=1 Az e-mailban küldd el neved és a képed választott címét is!

Amennyiben a fotód megfelel a követelményeknek, mi 24 órán belül megosztjuk.

A versenyben csak a TerraPlaza albumaiban elhelyezett képek lájkolása számít, de
az üzenőfalon lévő lájk nem számít, nem lehet követni.

Az alábbi három kategóriában nevezhettek:

Arachnida - Pókszabásúak témakörben
Díjak: Macilacispiders levásárolható kupon:
(használható pókra, pókfelszerelésre)
1: 10000 Ft
2: 5000 Ft
3: 3000 Ft

Reptilia - Hüllők és kétéltűek témakörben
Díjak: Magyarszikla Bt. levásárolható kupon:
(használható terráriumokra, szikladekorációkra)
1: 10000 Ft
2: 5000 Ft
3: 3000 Ft

Akvarisztika témakörben
Díjak: Interaquaflora Bt. levásárolható kupon:
(használható vízinövényekre)
1: 10000 Ft
2: 5000 Ft
3: 3000 Ft

Értelemszerűen a kategóriáknak megfelelő állatok szerepeljenek a képen, ezen kívül a témára vonatkozóan semmilyen megkötés nincs! :)

Teendők/szabályok:

1. A TerraPlaza Tavaszi Fotópályázaton bármely Facebook fiókkal rendelkező magánszemély részt vehet.
2. A verseny a meghirdetéskor indul, és legkésőbb 2012. április 22. éjfélig tart.
3. Minden kép címében szerepeljen a kategória neve és a kép címe is, csak ez esetben töltjük fel.
4. Minden felhasználó három, csak saját készítésű fotóval indulhat kategóriánként.
5. Helyezést a nevezett három kép közül (személyenként) csak eggyel lehet elérni, vagyis egy személy kategóriánként csak egy helyezést érhet el.
6. Lájkokkal szavazhatsz a képekre itt, a Facebookon.
7. Az oldal szerkesztői nem másíthatják meg a szavazatokat.
8. A versenyben nem vehetnek részt az Arachnida.hu, Reptilia.hu valamint a terraplaza.hu oldal szerkesztői, adminjai és moderátorai!

A játékban való részvétellel tudomásul veszed és elfogadod a játékszabályokat, ezért alaposan olvasd át azokat! A be nem tartásuk a játékból való kizárással jár!

A verseny célja, a terrarisztika és akvarisztika népszerűsítése.

Ahogy néztem, alig van még akvarisztikában induló, szóval elég nagy a sansz nyerésre ;)
 
Back
Oldal tetejére