• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tengeri Tengeri kiruccanás

Az első esemény, hogy tegnap vásároltam kicsit.
Megvan az üveg, lehabzó, vízpumpa, áramoltató, só, korall zúzalék, és még pár apróság...
Nem high tech cucc, de szerintem indulásnak jó. A lámpát ma-holnap megrendelem. Jövőhéten még nem, de utána szerintem indul, amit kíváncsian várok.
Néhány kép:
IMG_20211128_131943~2.jpg
IMG_20211128_132031.jpg
IMG_20211128_131953.jpg
IMG_20211128_132113~2.jpg
IMG_20211128_132439.jpg
 
Bátran belevágtál, gratulálok az elhatározásodhoz. Látszik, hogy nagyon ráhangolódtál a témára :) Kíváncsian várom a fejleményeket.
Szerintem sokunk titkos vágya egy ilyen akvárium.
Köszönöm, a yt nagy segítségemre volt a ráhangolódásban. Teljesen elvarázsolt a téma, a másik naplóban említettem is talán, hogy nekem a korrallok olyanok mintha földönkívüli lények lennének... Előre imádom nézegetni 😄. Nekem is régi vágyam volt, de azért kellett hozzá, ez a lassan két év édesvizi akvarisztika.
 
Jelentem elindult az akvárium!
A szirt élő és száraz kő keveréke lett. A terv, hogy a későbbiekben még ragasztok rá kis párkányokat. A legnagyobb kőben elbújt egy tűzféreg, pont meg tudtam simogatni sniccerrel 🤭🤭. Viszont egy része a kőben maradt...remélem nem támad fel.
Jelenleg sok az apró légbuborék a vízben, gondolom a lehabzó miatt. Próbálom még állítgatni. A lámpának valóban jó a fénye, szóval az indítás zökkenő mentes volt.
Mértem is pár paramétert:
kH 10
Nitrát 1
Foszfát <0.02

Fotó majd később(még rá kell jöjjek, hogy lehet fényképezni egyáltalán).
 
Utoljára módosított:
Szia!
A talajt kicsit vastagnak érzem ilyen szemcseméretben, hacsak nem lesz valamilyen talajforgató állat benne. A csillagot pedig én kivenném.
Amúgy sok sikert hozzá!
 
Szia!
A talajt kicsit vastagnak érzem ilyen szemcseméretben, hacsak nem lesz valamilyen talajforgató állat benne. A csillagot pedig én kivenném.
Amúgy sok sikert hozzá!
Szeretnék majd bele pár db csigát, de lehet, veszek ki belőle egy keveset. A csillag kártékony? Mi a baj vele?
 
Szeretnék majd bele pár db csigát, de lehet, veszek ki belőle egy keveset. A csillag kártékony? Mi a baj vele?
A nassarius csiga nekem nagyon szèpen mozgatja a talajt, lecuppan az üvegre és végigszántja, más szempontból is hasznos, mert megeszi a maradékot.
Ha ugyanarra a csillagra gondolunk akkor az el tud szaparodni rendesen és vannak olyanok is amik elkezdik enni a korallt. Nekem is van, én ha meglátok egyet akkor azt kiveszem.
 
Back
Oldal tetejére