• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Tapasztalatszerzés (31 literes Nano)

Monyák Sándor

Nézelődő
Sziasztok!

A nevem Monyák Sándor. Volt már korábban akvariumom(50liter), de abban inkább a halakra koncentráltam. Egy 31 literes nano akváriumot szeretnék építeni, igénytelenebb növényekkel.

Akvárium:
AD NanoLife Cube 30 30X30X35, 4mm

Aljzat:
ADA Aqua Soil Amazonia - általános növénytalaj - 3 liter

Szűrő:
Eheim 2000 AquaCorner 60 sarok belsőszűrő - biológiai töltettel (Substrat Pro)

Fűtő:
eheim jager 50w

Világítás:
Haqos Stellars 13W

Növények:
Javai moha
Gömbmoha
Tropica Taxiphyllum barbieri (zselésen jön)
Dennerle Anubias barteri nana

Tápozás:
EasyLife ProFito 500ml

Dekor:
Mangrove gyökér
Kövek

Élőlények:
Ez még nem dölt el. Lehet, hogy egy betta lesz a lakos, vagy garnélák. Azt tudom, hogy a kettő nem megy együtt, mert a garnéla szaporulat nem fog jönni...


Sokat olvasgattam az elmúlt időszakban itt a fórumokon, rengeteg infót szívtam magamba, mégis lenne pár kérdésem. Ha hülyeséget kérdezek, nézzétek el... :)
Az akvárium inditása már a felyemben van. (4 hetes ciklus, kezdeti napi vízcsere, utána ritkuló tendencia...)
Azt is sejtem, hogy a legtöbb dologra majd menet közben jövök rá, de azért egy két támpontban segíthetnétek:

- A tápozáshoz a fenn említett oldat jó? Milyen dózisban kell adagolnom egy ekkora akihoz?
- Szükséges mellé Carbo is?
- A tápozás a legelejétől kezdjem, vagy az indítási 4 hetes ciklus befejeztével?
- Világítás elég lesz ezekhez a növényekhez?

Hát egyenlőre ennyi!

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv.:
S@nyi
 
Utoljára módosított:
Ha már úgyis pötyögtetem a telót. :)

Amazonia tápanyagokkal dúsított talaj, szóval nem kell a 0. perctől tápozni. Viszont lesz zselés növényed, szóval én indítás után pát nappal már elkezdeném fél adaggal a nappali tápozást.
Carbo nem kötelező, de segíti az algamentesebb indítást is, szóval én nyomatnám indítástól kezdve, ekkora akvában nem tétel nem kell sok.

A lámpád elég karcsú de fel tudod tuningolni ledes fénycsővel, nálam is úgy van és @mastodon is elégedett az általam ajánlott kínás :) fénycsővel. Dobj ide egy mailt: attis.szanto@gmail.com és küldöm a linket, fórummotor moderálja sajna. Ez a led fénycső tuti befér a lámpatestbe és kb. 1000 lument tol 6500 kelvinen ami nekünk kell és az ára is baráti.

A szűrés elég lehet, de ha komolyabb akasztóst szeretnél pont van eladó dennerle scapers flow-om durván olcsón. :)

Ja és a gömbmoha szerintem felejtős, mulm és algamágnes. Legalábbis én eddig mindig száműztem. Épp elég lesz takarítanod a többi mohát. :)
 
Szia!
Úgy látom low-ban szeretnél akvarizálni. Szerintem a fény elég lesz ezekhez a növényekhez. (0,43W/l)
Ilyen szűrőt adnak Eheim 30-as szethez is. Sürű takarítással elég lehet. (16l-es nanomat ilyen szűri)
Tápozással egyetértek az előttem szólóval. Bár Profitohoz kellene később kiegészítő tápjai is.
Érdemesebb, egyszerűbb GA tápokra váltani. (Tapasztalat)
Carbo mehet nyugodtan. 1-1,5 ml/nap
Garnélákat tartanék kezdésnek, valami egyszerű fajtát.
Várjuk a képket.(y):)
 
Köszi a tippeket. ProFito már megvan, úgyhogy ha elfogy utána váltok majd. Carbo még nincs, azt be kell szereznem.

Be kell valljam f...sok egy kicsit, de próba cseresznye. Ha követem az instrukciókat nagy baj nem lehet.

Azt még nem tudom mikor lesz időm összeállítani, de amint lesz valami töltöm a képeket.
 
Hali!

Na valami elkezdődött:
NX1tmY
 
Utoljára módosított:
Nagyon mérges vagyok. Ereszd a sarka az akváriumnak. Be van rendezve víz benne... Most mit tudok csinálni? Csak a saroknál egy nagyon kis részén. Szetszedes nélkül még tudom csinálni?
 
Érdemesebb, egyszerűbb GA tápokra váltani.
+1 szavazat a Green Aqua Micro Macro tápokra! Profito akkor jó, ha van mellé elég halad.
A szivárgás az szívás. Én megúsztam eddig, tény, hogy üresen töltöttem fel próbaképp. Ez mondjuk most nem vigasztal Téged.
Szerintem berendezve nem fogod tudni megjavítani. Ha meg szétszeded és új az aki, irány a bolt és csere.
Lehet a többieknek van valami működőképes ötlete.
 
Nagyon mérges vagyok. Ereszd a sarka az akváriumnak. Be van rendezve víz benne... Most mit tudok csinálni? Csak a saroknál egy nagyon kis részén. Szetszedes nélkül még tudom csinálni?

Nem sajnos.
ki tudod szilózni a sarkot ahol ereszt (ha csak ott!) viszonylag hamar meg van ...
Ugyanígy jártam a 30 as kockámmal, a talajnak nem lesz baja, mondjuk az előtéri növényeket szálanként visszaültetni bosszantó volt!
:(
 
Nagyon mérges vagyok. Ereszd a sarka az akváriumnak. Be van rendezve víz benne... Most mit tudok csinálni? Csak a saroknál egy nagyon kis részén. Szetszedes nélkül még tudom csinálni?
Szerintem igen. Leereszted a vizet, elhúzod picit a talajt a kérdéses sarokból (csak hogy legyen min. 1-2 cm rész üres). Ha kell, picit megbillented (és kiékeled alulról) az akváriumot, hogy a talajban maradt víz egy másik sarok felé igyekezzen. Szárazra törlöd, ragasztod. Varratképződés után ragasztós rész letakarod valamivel, majd bespricceled a növényeket és letakarod az akváriumot (párásítás). Nekem napokig ment így, semmi baja nem lett semminek. Állatokat persze ki kell költöztetni ezidőre. A leírtakban semmi gyakorlati tapasztalatom nincs, csupán ötleteltem.
 
Az akváriumról röviden, mivel még nem tudok képet feltölteni :): A vízcseréket és a tápozási instrukciókat betartva már a 2. hét végén járok. Eddig egy kis alga volt az üvegen, de nagyon minimális. A mangróvegyökéren már több, barna, szőrös, de ez lejött a vízcserekor a cső odanyomásával. Indításkor a talaj rendesen engedte a színét, meg a tartalmát, az üveg piszkos lett, de lepucoltam. Bekerült egy új növény is. Ha lesz kép majd légyszives irjátok meg a nevét, mert a boltban nem tudták megmondani... LoL..., amúgy Ő is fejlődi, gyökeresedik, meg már kezd új leveleket is hozni. A jávai moha és a nana megvannak. A nana tövek kezdenek gyökeret ereszteni, bár a leveleik koszosak.
A vasfán meg szerintem penész van, fehér, szörös valami. Ez okozhat még gondot?

Ha minden igaz hétvégén 5 blue carbon garnéla költözik be, remélem minden oké lesz... kopkopkop :)

Most ennyi! ;)
 

Hasonló topikok

Válaszok
11
Megtekintések
2K
Back
Oldal tetejére