• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőcső szűkítés

Kiguggliztam a loctite gélt, de egyik magyar oldalon azt írják, pl a Locktite power gélről, hogy nem alkalmas üveg ragasztására,
A gyártó weboldalán a 454-es pillanatragasztó géljüknél pedig ciántartalomról (Cyanoacrylate) írnak
Loctite 454 - Henkel


Na akkor:

Ragasztottam már vele üveg befolyót,megfogja.
Akrilról van szó,nem üvegről.
Száradás után nem mérgező,mohát is ezzel ragasztjuk.Én használok folyékonyat is,az sem.Vagy ha igen akkor jól bírják a garnélák és a borarasok:)


Direkt akrilragasztót vegyél mert az víztiszta marad nem fehéríti ki az anyagot.

Ez annyira egyszerű megoldás lett volna,hogy senkinek se jutott eszébe.Köszönöm:)
 
ki akart üveget ragasztani vele(n)?
száradás után nem ereszt ki magából mérgező anyagot
Úgy tudom a gél állagú (pl.:Loctite gél) alkalmas akváriumi ragasztásokra, akár az akváriumon belül is.
Igaz egy i betűn csúsztam el :) .
De én akkor sem használnám, főleg a ciántartalom miatt. Hogy nem ereszt ki magából mérget, lehet, hogy igaz, de egyszer olvastam, hogy egy fickó a protkóját ragasztotta meg ferrobondal, aztán a kórházban kötött ki. Ott persze kivették, egy idő után jobban is lett, és hazaengedték, itthon protkó vissza, majd újra kórház. Szóval én így bízok meg a "nem enged ki magából mérget száradás után" szövegekben.
 
Milyen az az akril ragasztó? Hol lehet vásárolni?

Acrifix 107
Víztiszta, oldószeres átlátszó ragasztó.
Alkalmazható keskeny Plexiglas felülethez és
T-ragasztásokhoz.
Nem fúgakitöltő ragasztó!
Rövid idő alatt kikeményedik.
Ár: 13.000,- Ft / 1,2 kg-os alumínium palack
Kimérve: 1.580.- Ft / dl
 
csak a képet néztem:)hát ezen még agyalok akkor.sok választás nincs.üveg aranyáron felejtős.Eheim "installációs szett" ugyanennyi,jó de undorítóan néz ki,főleg egy "kis" 98literesben.vagy ez és ha szétjön akkor pillanatragasztó:)nem szeretnék esőztetőt,lilyre meg más ötletem nincs:(

Azért annyira nem aranyár az üveg sem. Keress rá az e-öbölben erre:
Aquarium Glass Inflow and Outflow Lily Pipe 13mm / 17mm ADA Canister Live Plants
Nagyjából 9000 Ft a 17 mm-es készlet szállítással. Talán ennél olcsóbb is van, annyira nem ástam bele magam. Mindenesetre nekem a képek alapján -főleg az ár függvényében- megfelelne. A zöld gyári műanyagoknál biztosan szebb.
 
Azért annyira nem aranyár az üveg sem. Keress rá az e-öbölben erre:
Aquarium Glass Inflow and Outflow Lily Pipe 13mm / 17mm ADA Canister Live Plants
Nagyjából 9000 Ft a 17 mm-es készlet szállítással. Talán ennél olcsóbb is van, annyira nem ástam bele magam. Mindenesetre nekem a képek alapján -főleg az ár függvényében- megfelelne. A zöld gyári műanyagoknál biztosan szebb.

Üveg cuccot tuti nem rendelek pici,ócó verzióban.gyakorlatilag egy jó véleményt se olvastam még róluk.A másik,hogy van magyar gyártású üveg cuccom,amiből a lily mostmár 5hónapos,de pl a befolyója kb az első koccanásnál eltört a "szokásos" helyen(a réseknél,egyszerűen kevés az anyag).Szóval nem biztos,hogy szeretném üvegből.És akkor ott van a skimmer kérdés is.nem fájna a szívem,ha nem kellene folyamatosan az Eheim Skim 350-et néznem az akiban:)
 
Üveg cuccot tuti nem rendelek pici,ócó verzióban.gyakorlatilag egy jó véleményt se olvastam még róluk.A másik,hogy van magyar gyártású üveg cuccom,amiből a lily mostmár 5hónapos,de pl a befolyója kb az első koccanásnál eltört a "szokásos" helyen(a réseknél,egyszerűen kevés az anyag).Szóval nem biztos,hogy szeretném üvegből.És akkor ott van a skimmer kérdés is.nem fájna a szívem,ha nem kellene folyamatosan az Eheim Skim 350-et néznem az akiban:)

Mondjuk ezek teljesen érthető érvek. Én is óckodok ilyesmit rendelni, de ugye könnyű más fa***val a csalánt verni...Ismerek egy üvegtechnikust, pár házra lakik szüleimtől, vittem már hozzá laboreszközöket javításra. Elképesztő dolgokat művel hihetetlen minőségben. Egyszer most már megkérdezem, hogy mennyiért vállalna ilyesmit.
 
Acrifix 107
Víztiszta, oldószeres átlátszó ragasztó.
Alkalmazható keskeny Plexiglas felülethez és
T-ragasztásokhoz.
Nem fúgakitöltő ragasztó!
Rövid idő alatt kikeményedik.
Ár: 13.000,- Ft / 1,2 kg-os alumínium palack
Kimérve: 1.580.- Ft / dl

KÖszi!
 
Szia!
Némileg romlik a hozam, de a te akid esetében bőven megállja a helyét! ;)
Nálam 120 l-ben ment egy 2071-es szűkítve, gondtalanul tette a dolgát. Bőven elegendő lesz!
Az esélytelenek nyugalmával kérdezem (lévén, hogy ez a topik idén lesz 10 éves 😅), hogy akkor nyugodtan szűkíthető a ki- és befolyó ág is? Azt olvastam eddig mindenhol, hogy a befolyót nem kéne.... bár mindehol azt látom, hogy le van az szűkítve.
Nekem egy Eheim Classic 2250-em van, ami egy bruttó 102l-es akvában dolgzik, és zavar az az otromba befolyó cső. Szeretnék egy üvegbefolyót, de akkor a batár méretű műanyag csövet, -aminek a külső mérete 30 mm- kellene leszűkítenem.
Van 17mm-es és 20mm-es üvegbefolyó is. Előbbi 16/22 csövezésű szűrőkhöz (mint amilyen nekem is van), utóbbi 20 mm-es csövezésűekhez való a leírásuk alapján.
Bármelyiket használhatnám anélkül, hogy csökkentené a szűrő teljesítményét, vagyhogy nem tenne kárt benne?
Maci, a te példád alapján jó hozzá még a kisebb is, de biztos ami biztos, erősíts meg, vagy bárki aki ezt látja, hogy nem lesz itt gond.
 
Az esélytelenek nyugalmával kérdezem (lévén, hogy ez a topik idén lesz 10 éves 😅), hogy akkor nyugodtan szűkíthető a ki- és befolyó ág is? Azt olvastam eddig mindenhol, hogy a befolyót nem kéne.... bár mindehol azt látom, hogy le van az szűkítve.
Nekem egy Eheim Classic 2250-em van, ami egy bruttó 102l-es akvában dolgzik, és zavar az az otromba befolyó cső. Szeretnék egy üvegbefolyót, de akkor a batár méretű műanyag csövet, -aminek a külső mérete 30 mm- kellene leszűkítenem.
Van 17mm-es és 20mm-es üvegbefolyó is. Előbbi 16/22 csövezésű szűrőkhöz (mint amilyen nekem is van), utóbbi 20 mm-es csövezésűekhez való a leírásuk alapján.
Bármelyiket használhatnám anélkül, hogy csökkentené a szűrő teljesítményét, vagyhogy nem tenne kárt benne?
Maci, a te példád alapján jó hozzá még a kisebb is, de biztos ami biztos, erősíts meg, vagy bárki aki ezt látja, hogy nem lesz itt gond.
Erősen túlgondolod. Tedd fel 16/22csövezéssel a 17-es üveg szettek valamelyikét. Kár ide a 20mm-es befolyó.
 
Back
Oldal tetejére