• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőcső szűkítés

Markiboy

Főkertész
Sziasztok!

Egy rövid bevezetéssel szeretném kezdeni: most már lassan két éves az akváriumom (54 liter, 60×30×30), de eddig csak nagyon alapvetően foglalkoztam vele, nem fordítottam rá kellő figyelmet sajnos. Viszont úgy döntöttem, épp itt az ideje, hogy a szobám ékköve legyen és több energiát fektessek bele. :)

Ehhez az újrakezdéshez kinéztem magamnak egy Eheim Professionel 3 - 2071 külső szűrőt, viszont a költséghatékonyság kedvéért 12/16-os csöveket és ki-befolyókat szeretnék használni. A kérdésem pedig az volna, hogy a szűrőcső szűkítéssel mennyire romlik a teljesítménye a szűrőnek?
 
Sziasztok!

Egy rövid bevezetéssel szeretném kezdeni: most már lassan két éves az akváriumom (54 liter, 60×30×30), de eddig csak nagyon alapvetően foglalkoztam vele, nem fordítottam rá kellő figyelmet sajnos. Viszont úgy döntöttem, épp itt az ideje, hogy a szobám ékköve legyen és több energiát fektessek bele. :)

Ehhez az újrakezdéshez kinéztem magamnak egy Eheim Professionel 3 - 2071 külső szűrőt, viszont a költséghatékonyság kedvéért 12/16-os csöveket és ki-befolyókat szeretnék használni. A kérdésem pedig az volna, hogy a szűrőcső szűkítéssel mennyire romlik a teljesítménye a szűrőnek?
Szia!
Némileg romlik a hozam, de a te akid esetében bőven megállja a helyét! ;)
Nálam 120 l-ben ment egy 2071-es szűkítve, gondtalanul tette a dolgát. Bőven elegendő lesz!
 
Egy kis segítséget kérnék.Adott egy JBL e1500 ami gyárilag 16/22 csövezésű. Jelenleg ez 12/16-ra van szűkítve.A flow erőssége határeset a 98 literesemben.A kérdés az hogyha lecserélném 16/22 csövezésre hasonló lilyvel akkor nőne,vagy csökkenne az áramlás sebessége?(a cél,hogy csökkenjen valamelyest)
Köszi a válaszokat előre is!
 
Nagyobb cső átmérővel csökken a nyomás, tehát az áramlás sebessége is. 98 literbe mindkettő Lilly jó lehet, még nem olyan ormótlan a 16/22-es sem. Miért nem próbálsz fojtani a szűrőn inkább egy kicsit?
 
Nagyobb cső átmérővel csökken a nyomás, tehát az áramlás sebessége is. 98 literbe mindkettő Lilly jó lehet, még nem olyan ormótlan a 16/22-es sem. Miért nem próbálsz fojtani a szűrőn inkább egy kicsit?

Nem direkt ilyen,így vettem:) ezért is a kérdés,mert 11ért van akril szett 16/22höz a szokásos aukcióson(és nem gond hogy kínai,mivel nem üveg),és én is úgy gondoltam,hogy nagyobb keresztmetszet,kisebb nyomás,csak gondoltam vannak nálam okosabbak is itt;)
Fojtani reaktorral fogom egyébként.
 
azért adtam a linket az előbb a topic-hoz

csak a képet néztem:)hát ezen még agyalok akkor.sok választás nincs.üveg aranyáron felejtős.Eheim "installációs szett" ugyanennyi,jó de undorítóan néz ki,főleg egy "kis" 98literesben.vagy ez és ha szétjön akkor pillanatragasztó:)nem szeretnék esőztetőt,lilyre meg más ötletem nincs:(
 
A pillanatragasztó ráadásul ciánakrilátot is tartalmaz (pl ferrobond), ami igencsak mérgező.
 
A pillanatragasztó ráadásul ciánakrilátot is tartalmaz (pl ferrobond), ami igencsak mérgező.
Úgy tudom a gél állagú (pl.:Loctite gél) alkalmas akváriumi ragasztásokra, akár az akváriumon belül is.
 
Kiguggliztam a loctite gélt, de egyik magyar oldalon azt írják, pl a Locktite power gélről, hogy nem alkalmas üveg ragasztására,
A gyártó weboldalán a 454-es pillanatragasztó géljüknél pedig ciántartalomról (Cyanoacrylate) írnak
Loctite 454 - Henkel
 
Back
Oldal tetejére