• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőanyagok összeállítása

Érdekes kísérlet lenne két teljesen egyforma akváriumot egymás mellé rakni - az egyiket minden jóval megtömött külső szűrővel, a másikban csak egy áramoltató lenne hasolnó pumpateljesítménnyel - aztán figyelni mi történik.

"Thus, a normal planted aquarium most likely does not need any biological filtration"

Mindig csodálkozom, hogy miért nincsenek normális növényesek az amerikai kontinensen és miért döglődik a hobbiélet arrafelé. Pedig pénz, hely és idő is lenne rá.
Valószínűleg az ilyen kategórikusan kijelentett és szépen levezetett dolgok miatt. Igaz egy növényes akvárium sincs a cikkben ami dokumentálva lenne benne. De növényes szokásokat/módszereket próbál ekézni a cikk

Nem az ammónia a fő probléma egy jól működő akváriumnál, hiszen az csak az első napokban kérdés. Leginkább az első kettőben kb.
A kérdés az, hogy az akvárium sok fénnyel mennyire tud majd működni. Mi történik, ha terheled a szűrőt. Ha jön egy kis túletetés. Egy kicsit több halat raksz bele. Jön a nyári meleg. Telerakod fa dekorokkal az akváriumot.
Elpusztul egy hal és nem tudod kivenni azonnal. Van egy 8-24 órás áramszünet és még sorolhatnám...

A gyenge szűrés ezeken a pontokon fog elhasalni és nincs ami megmentené a helyzetet, mert karbantartással nem lehet harcolni ha az alapok sincsenek rendben.
 
"Thus, a normal planted aquarium most likely does not need any biological filtration"

Mindig csodálkozom, hogy miért nincsenek normális növényesek az amerikai kontinensen és miért döglődik a hobbiélet arrafelé. Pedig pénz, hely és idő is lenne rá.
Valószínűleg az ilyen kategórikusan kijelentett és szépen levezetett dolgok miatt. Igaz egy növényes akvárium sincs a cikkben ami dokumentálva lenne benne. De növényes szokásokat/módszereket próbál ekézni a cikk

Nem az ammónia a fő probléma egy jól működő akváriumnál, hiszen az csak az első napokban kérdés. Leginkább az első kettőben kb.
A kérdés az, hogy az akvárium sok fénnyel mennyire tud majd működni. Mi történik, ha terheled a szűrőt. Ha jön egy kis túletetés. Egy kicsit több halat raksz bele. Jön a nyári meleg. Telerakod fa dekorokkal az akváriumot.
Elpusztul egy hal és nem tudod kivenni azonnal. Van egy 8-24 órás áramszünet és még sorolhatnám...

A gyenge szűrés ezeken a pontokon fog elhasalni és nincs ami megmentené a helyzetet, mert karbantartással nem lehet harcolni ha az alapok sincsenek rendben.
Mondjuk ha nagyon akadékoskodni szeretnék, megkérdezném hogy és akkor miben különbözik az az ammónia ami döglött halból, túletetésből, halkakiból, rothadó növénymaradékból/dekorból jön attól amit ő a tesztelés során kimérve beleöntött?

Ezért írtam hogy jó lenne látni egy összehasonlítást, két tök egyforma akváriumot hogy mégis mennyit számít a megfelelő szűrés... Fogalmam sincs csinált-e valaki valaha ilyet, én nem találtam még rá példát.
 
A szűrő nem csak az ammónia oxidálására van. A vízben oldott szerves anyagok lebontását végző baktériumok is itt élnek. Ha kevés a szűrőfelület, ezek a baktériumok megélnek a vízoszlopban is, ami ködös vizet eredményez.
 
Mondjuk ha nagyon akadékoskodni szeretnék, megkérdezném hogy és akkor miben különbözik az az ammónia ami döglött halból, túletetésből, halkakiból, rothadó növénymaradékból/dekorból jön attól amit ő a tesztelés során kimérve beleöntött?

Ezért írtam hogy jó lenne látni egy összehasonlítást, két tök egyforma akváriumot hogy mégis mennyit számít a megfelelő szűrés... Fogalmam sincs csinált-e valaki valaha ilyet, én nem találtam még rá példát.
Halkan megjegyzem:
1) Mindegy, hogy elhullott állatból, rothadó növény részről, vagy belőlem/belőled jön ki, az NH3 az NH3, slussz-passz.
2) Nincs két tök egyforma akvárium. Vagyis mégis, de azok még eladásra várnak a GA-ban. Ha már csak vizet töltesz bele, máris van eltérés.
 
Sziasztok!
Egy OASE Biomaster 250 tulajdonosa lettem :) használt.
Egy kosár matrix érkezett vele, ill. rendeltem egy Aquario Neo Pure-t plusz a harmadik kosárban a gyári szivacs. A kérdés ez így jó vagy a harmadik kosárba is menjen a szivacs helyére Neo Pure?
Egy 60 literes akvába megy :)
 
Igen a gyári kék szivacs azt hiszem tm 30-as, akkor a harmadik rekeszbe is nyugodtan mehet Neo Pure 🙂
Szerintem jó választás. :) Viszont azt kihagytam, hogy én 110 literest szűrök vele, ami azért határeset (sokak szerint még az sem :D ), így nálam nagyon nem mindegy mivel van kitömve.
A TM30 azért jobb mint a TM20. szóval te tudod, most cseréled-e vagy meglátod később. attól is függ mennyi állatot és növényt szeretnél szűrni a 60 literben.
 
Szerintem jó választás. :) Viszont azt kihagytam, hogy én 110 literest szűrök vele, ami azért határeset (sokak szerint még az sem :D ), így nálam nagyon nem mindegy mivel van kitömve.
A TM30 azért jobb mint a TM20. szóval te tudod, most cseréled-e vagy meglátod később. attól is függ mennyi állatot és növényt szeretnél szűrni a 60 literben.
Köszi, na majd meglátjuk 🙂
 
Ha már itt megy a terefere: Tetra Ex plus 400 szűrését hogyan raknátok össze? Az alsó kosár tiszta sor, abba megy a biológiai. A felső nekem a kérdéses. Előszűrő nincs, s alapból itt szivacs+perlon van.Működhet vajon az alul biológiai (a Tetra gyárija elég standard vastag), s a tetejére szivacs, vagy mindenképp kell a szivacs+perlon? Előszűrő nincs.
 
Matrix troppal van valakinek tapasztalata? Extraként jutottam hozzá, most a fentebb írt Tetra ex plus 400 szűrőkosarában fele seachem matrix, fele trop van. (Tartalékban van még a Tetra saját cucca.) Ami fura benne, hogy egy része X nap vízben állás után is lebeg, ami azt jelenti, hogy légbuborékok maradnak benne, vagyis oda fixen nem megy be semmilyen baktérium, ahol zárvány van. Másrészt az ázott cucc, ha kiszárad, akkor a felületén végigsimítva poros lesz kicsit az ember keze, mintha mészkövet simogatna.
 
Matrix troppal van valakinek tapasztalata? Extraként jutottam hozzá, most a fentebb írt Tetra ex plus 400 szűrőkosarában fele seachem matrix, fele trop van. (Tartalékban van még a Tetra saját cucca.) Ami fura benne, hogy egy része X nap vízben állás után is lebeg, ami azt jelenti, hogy légbuborékok maradnak benne, vagyis oda fixen nem megy be semmilyen baktérium, ahol zárvány van. Másrészt az ázott cucc, ha kiszárad, akkor a felületén végigsimítva poros lesz kicsit az ember keze, mintha mészkövet simogatna.
Elvileg ugyanolyan habko (pumice) mint a matrix, csak altalaban aprobb szemu. A matrix is hajlamos uszni (tidaloknal pl elo szoktuk szurni, amelyik uszik, nem rakjuk bele, mert a sodras kiviszi konnyen). A leglatvanyosabbat egyszer @Szabó Henrik -nel lattuk, kb. okol nagysagu kavics uszott a vizen. :)
 
Elvileg ugyanolyan habko (pumice) mint a matrix, csak altalaban aprobb szemu. A matrix is hajlamos uszni (tidaloknal pl elo szoktuk szurni, amelyik uszik, nem rakjuk bele, mert a sodras kiviszi konnyen). A leglatvanyosabbat egyszer @Szabó Henrik -nel lattuk, kb. okol nagysagu kavics uszott a vizen. :)
Köszönöm, hasznos infó! A most kapott cuccom amúgy átlagban nagyobb szemű, mint a seachem matrix.
 
Sziasztok.
Új vagyok a fórumon, és a külső szűrők világában is.
Bő 20 év után újra belevágtam az akvarisztikaba.
Jelenleg egy 50 literes társas aksim van (Azaz a lányomé).
Jelenleg egy aquael fan plus1 szűri. Kaptam rá egy sobo AL-550P led világítást, aminek maszkolnom kell a led diodait mert sajnos nem szabályozható.
Több kevesebb sikerrel sikerült felülkerekednem a lámpa okozta alga invázión.
Vásároltam egy atman 3336 s szűrőt és ehhez szeretném a tanácsotokat kérni.
Hogy állítsam össze benne a szűrő tolteteket?
Amire én gondoltam, felülről lefelé.
1 tálca. Benne TM 30 szivacs a tetején perlon vatta.
2 tálca. Zeloit
3 tálca kerámia gyűrű
Jól működhet ez így? Vagy teljessen rossz az irány?
Válaszotokat előre is köszönöm.
 
Sziasztok.
Új vagyok a fórumon, és a külső szűrők világában is.
Bő 20 év után újra belevágtam az akvarisztikaba.
Jelenleg egy 50 literes társas aksim van (Azaz a lányomé).
Jelenleg egy aquael fan plus1 szűri. Kaptam rá egy sobo AL-550P led világítást, aminek maszkolnom kell a led diodait mert sajnos nem szabályozható.
Több kevesebb sikerrel sikerült felülkerekednem a lámpa okozta alga invázión.
Vásároltam egy atman 3336 s szűrőt és ehhez szeretném a tanácsotokat kérni.
Hogy állítsam össze benne a szűrő tolteteket?
Amire én gondoltam, felülről lefelé.
1 tálca. Benne TM 30 szivacs a tetején perlon vatta.
2 tálca. Zeloit
3 tálca kerámia gyűrű
Jól működhet ez így? Vagy teljessen rossz az irány?
Válaszotokat előre is köszönöm.
Itt sokan úgy töltjük a tálcákat, hogy Seachem Matrix megy mindegyikbe, a felső tálca tetejére még perlonvatta, esetleg egy kis Seachem Purigen...
 
Back
Oldal tetejére