• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőanyagok összeállítása

Szeretnek egy taiwanis akvat az aljzat tudom hogy csokkenti, de ha van meg mas megoldas is rasegitenek a szuro oldalon is.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről

Hát nem tudom... Most bekérdeztél. :bored: Őszintén szólva én nem foglalkoztam ezzel a témával. Majd csak előkerül egy szakavatott.
Amit még előbányásztam, de nem kifejezett szűrőanyag, hanem vízkezelő :) ezek közt van amit szűrőbe is lehet helyezni, azt írja a GA:
http://www.greenaqua.hu/hu/amtra-tozeggranulatum-ph-es-kh-csokkento-200g.html
http://www.greenaqua.hu/hu/amtra-egertoboz-40-db.html
http://www.greenaqua.hu/hu/wave-szuroanyag-tozeg-rio-negro-500-g.html
http://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-catappa-leaves.html
stb.. A vizet se tudom, hogy melyik menyire színezheti. (pl. elég régen kb. 15 évvel ezelőtt bohóckodtam tőzeg kivonattal, szép tea színű lett a víz tőle! :smuggrin:)
 
A Filterlith, ami a szűrőmben volt, átmosás után ilyen színű:
Nincs semmilyen szaga.
View attachment 16220 View attachment 16221
Jó ez még? Vagy egy idő után kuka az efféle szűrőanyag?
Egy ötlet: emlegetted korábban, hogy lehet veszel még szűrőanyagot. -> Pl.: a legtisztább részhez a perlon elé egy adag új, elé pedig ez. Amúgy az én mátrixom is hasonló kinézetre ehhez. Talán jellemzőbb rá a törtfehér szín.
 
Sziasztok!
Tetra EX 800 plus szűrőbe szeretnék szűrőanyagot venni( mert azt olvastam hogy a gyárit érdemes cserélni).
Melyik lenne a jobb? Ha 1l siporaxot és 0,5l matrixot vennék, vagy ha 1l matrixot? Ja, és a szivacsokat vagy a műanyag golyókat lenne jobb a szűrőbe hagyni?(mert egyenlőre nem szeretném mindet kicseréli):)
 
Sziasztok!
Tetra EX 800 plus szűrőbe szeretnék szűrőanyagot venni( mert azt olvastam hogy a gyárit érdemes cserélni).
Melyik lenne a jobb? Ha 1l siporaxot és 0,5l matrixot vennék, vagy ha 1l matrixot? Ja, és a szivacsokat vagy a műanyag golyókat lenne jobb a szűrőbe hagyni?(mert egyenlőre nem szeretném mindet kicseréli):)

A golyókat kukázd le. A szivacs jó lesz előszűrésnek.
Alulra tegyél egy kevés siporaxot, rá a szivacsot és fölé újra siporaxot, aztán ami hely marad, oda mehet a mátrix, végül a tetejére perlont.
Idővel aztán érdemes kicserélni a felső siporaxot is mátrixra.
 
Sziasztok!
Tetra EX 800 plus szűrőbe szeretnék szűrőanyagot venni( mert azt olvastam hogy a gyárit érdemes cserélni).
Melyik lenne a jobb? Ha 1l siporaxot és 0,5l matrixot vennék, vagy ha 1l matrixot? Ja, és a szivacsokat vagy a műanyag golyókat lenne jobb a szűrőbe hagyni?(mert egyenlőre nem szeretném mindet kicseréli):)
Szia nekem is ilyen szűrőm van. Én a golyókat szedtem ki mert a szivacs jó mechanikai szűrőanyag. Nálam úgy néz ki alulról felfele a szűrő, hogy 1, siporax henger kb 0,5l, szivacs, 2es,3as tálca mátrix, 4es mátrix perlon és a tetején 100ml Seachem Purigen. A mátrix 2l összesen szelősen elosztva nem tele tömve a tálcák, hogy ne fojtsa az áramlást.
 
Sziasztok!
Tetra EX 800 plus szűrőbe szeretnék szűrőanyagot venni( mert azt olvastam hogy a gyárit érdemes cserélni).
Melyik lenne a jobb? Ha 1l siporaxot és 0,5l matrixot vennék, vagy ha 1l matrixot? Ja, és a szivacsokat vagy a műanyag golyókat lenne jobb a szűrőbe hagyni?(mert egyenlőre nem szeretném mindet kicseréli):)
Szia, nekem a következő az összeállítás:
1. tálca: gyári kerámia henger, szivacs
2. tálca: 1 liter siporax
3. tálca: tele mátrix
4. tálca mátrix, szivacs, perlon
eltömődés nincs, 4 hónap után érett be a teljes mátrix...

szerk.: mátrix összesen 1,2 liter
 
Állítólag 1liter siporax 270m2 biztosít a felületén a baciknak ezzel szemben a matrix 700m2 => szerintem érdemes matrixból használni többet de ugye a siporax olcsóbb
 
Állítólag 1liter siporax 270m2 biztosít a felületén a baciknak ezzel szemben a matrix 700m2 => szerintem érdemes matrixból használni többet de ugye a siporax olcsóbb
Ez így van. Több mátrix, de jól jön a siporax elé, amit bedobsz egy biomechanikus szűrésre. Nálam is igy működik. Sőt, én anno siporax-al kezdtem, mert úgy volt elég a pénzem. És utána jött a mátrix. Mindkét szűrőanyag kedvez az áramlásnak, kevésbé fojt a szűrőn, mint pl. egy bio-rio. Bár van ahol ez utóbbinak pont ezt a hatását is kiaknázzák.
 
Sziasztok!

Elnézést, ha nem voltam elég alapos a topik átolvasásával (bár igyekeztem), de mondjuk egyszerre maximum milyen arányban javallott a szűrőanyagot cserélni?
Életem első akváriumát 3 hónapja indítottam: 112l halas, Eheim Classic 2215, Odyssea Dual Pro 2x24 W.

A szűrőanyag mai napig 1 db. kék eredeti szivacs, 1 liter siporax, 1,6-1,7 liter mátrix trop (ennyi fért bele a szűrőhöz grátisz kapott 2 literből), 100 ml Seachem Purigen és vatta volt.
Mivel nem voltam elégedett az áramlással lecseréltem az eddig használt eheim flowpipe-ot esőztetőre, továbbá kicseréltem a trop egy részét +1,5 dl siporaxot 1 liter S.Mátrixra
Mikor cserélhetem le a maradék tropot/siporaxot további 1 liter S-Mátrixra?
Vízcsere 1 hónapja heti 25-30 %. Javasolt mondjuk minimum duplázni ezt hetente, mint indításkor? Ha igen meddig?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv,
Verhó
 
A szűrőanyagok mikor mennek tönkre? Miért mennek tönkre? Mik a jelei?
Mondjuk a Filterlithről mikor tudom, hoy már "rossz"?
 
A Manado-t nem lehet szűrőközegként használni? Az is porózus, könnyű, átjárja a viz. Van itthon 1 vödörnyi, és a szűrőmben meg van hely. Arra gondoltam, hogy harisnyába rakám és úgy menne a tálcába. Nagyon visszafogná a szűrőt?
 
A Manado-t nem lehet szűrőközegként használni? Az is porózus, könnyű, átjárja a viz. Van itthon 1 vödörnyi, és a szűrőmben meg van hely. Arra gondoltam, hogy harisnyába rakám és úgy menne a tálcába. Nagyon visszafogná a szűrőt?
A manado talaj. Nem szűrőbe való. A harisnyát meg hagyd a csajoknak.
Szűrőbe szűrő anyagot...
Ha mindenféleképp... inkább zeolit vagy lávakő...
 
Sziasztok!

Elnézést, ha nem voltam elég alapos a topik átolvasásával (bár igyekeztem), de mondjuk egyszerre maximum milyen arányban javallott a szűrőanyagot cserélni?
Életem első akváriumát 3 hónapja indítottam: 112l halas, Eheim Classic 2215, Odyssea Dual Pro 2x24 W.

A szűrőanyag mai napig 1 db. kék eredeti szivacs, 1 liter siporax, 1,6-1,7 liter mátrix trop (ennyi fért bele a szűrőhöz grátisz kapott 2 literből), 100 ml Seachem Purigen és vatta volt.
Mivel nem voltam elégedett az áramlással lecseréltem az eddig használt eheim flowpipe-ot esőztetőre, továbbá kicseréltem a trop egy részét +1,5 dl siporaxot 1 liter S.Mátrixra
Mikor cserélhetem le a maradék tropot/siporaxot további 1 liter S-Mátrixra?
Vízcsere 1 hónapja heti 25-30 %. Javasolt mondjuk minimum duplázni ezt hetente, mint indításkor? Ha igen meddig?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv,
Verhó
Üdv a fórumon!
Tehát ha jól értem kb. 2,6L kifejezett bio szűrésed van, ebből új 1L s.mátrix. 0-ról történő indulásnál kb. két-három hétbe telik, mire a biológiai szűrés megfelelően fog működni. Itt szerintem kedvezőbb azért a helyzet, mert már működik a gépezet és bacikultúra adagolással is lehet rajta gyorsítani. Viszont ha azt nézem, hogy most az össz. bioszűrésed kb. 40%-át cserélted frissre, a biztonság kedvéért mégis picit több várakozási idő javasolnék a két csere között, kb. 2 hetet. Türelmetlenkedni, kapkodni nem érdemes. Ez után figyelném az akváriumot. Ha szükséges, a részben friss szűrő terhelésén javít: haletetés átmeneti visszafogása (bár nem tudom mit és mennyit tartasz benne és hogy etetsz), bacik adagolása és az extra vízcsere pedig szintén egy opció. Nem egy ördöngösség. :)
Sok örömöt kívánok az akváriumodhoz!
 
Nagyon szépen köszönöm a tanácsot Cyberkid!

Bacikultúrát nyomtam hozzá (Easy Life Easystart).
Mivel inkább túltelepített az akvárium, ezért két hétig inkább heti kettő víz-cserét csinálok majd, biztos ami biztos.
Továbbá mérem az ez esetben legfontosabb víz paramétereket (nitrit, nitrát), papír és csepegtetős tesztel is.

Még egyszer köszönöm!

Üdv,
Verhó
 
Üdv a fórumon!
Tehát ha jól értem kb. 2,6L kifejezett bio szűrésed van, ebből új 1L s.mátrix. 0-ról történő indulásnál kb. két-három hétbe telik, mire a biológiai szűrés megfelelően fog működni. Itt szerintem kedvezőbb azért a helyzet, mert már működik a gépezet és bacikultúra adagolással is lehet rajta gyorsítani. Viszont ha azt nézem, hogy most az össz. bioszűrésed kb. 40%-át cserélted frissre, a biztonság kedvéért mégis picit több várakozási idő javasolnék a két csere között, kb. 2 hetet. Türelmetlenkedni, kapkodni nem érdemes. Ez után figyelném az akváriumot. Ha szükséges, a részben friss szűrő terhelésén javít: haletetés átmeneti visszafogása (bár nem tudom mit és mennyit tartasz benne és hogy etetsz), bacik adagolása és az extra vízcsere pedig szintén egy opció. Nem egy ördöngösség. :)
Sok örömöt kívánok az akváriumodhoz!
Én full, pillanatok alatt cseréltem mindent, amit kellet, bele a szűrőbacit, nem volt semmi probléma. Két hét...? lári-fári, lehet, nem tudom, biztos van jobb recept, de amíg a paraméterek rendben, minek pazaroljam az időt, amikor vödörben raboskodik a fauna, minden perc számít.
 
Back
Oldal tetejére