• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Sziasztok!
Egy Tetra EX 600 Plus elbírna egy 100 literes társas akváriumot? Kisebb méretű csapathalak vannak benne, inkább növényesnek mondható (nem nagy igényű de dús növényzet) bár eléggé low tech! 0,5 W/l a világítás 1db grolux és 1db aquastar sylvania T8as cső van hozzá,egy powerhead-es belső szivacs szűrő "kondoskodik" éppen a "szűrésről"! tápozás JBL tápgolyó,Dr Garden folyékony táp és Easy Carbo. Sajnos a költségvetés nem nagy de próbálnám a legjobbat kihozni belőle! Kacsingatok a 800 Plus felé is csak arra még gyűjteni kell! Inkább várjak vele? Esetleg más alternatíva?
Szia! Szerintem kevés lesz, a 800 plus úgy láttam kb. 4000 ft-al drágább, inkább várj egy kicsit !:)
 
Sziasztok!
Egy Tetra EX 600 Plus elbírna egy 100 literes társas akváriumot? Kisebb méretű csapathalak vannak benne, inkább növényesnek mondható (nem nagy igényű de dús növényzet) bár eléggé low tech! 0,5 W/l a világítás 1db grolux és 1db aquastar sylvania T8as cső van hozzá,egy powerhead-es belső szivacs szűrő "kondoskodik" éppen a "szűrésről"! tápozás JBL tápgolyó,Dr Garden folyékony táp és Easy Carbo. Sajnos a költségvetés nem nagy de próbálnám a legjobbat kihozni belőle! Kacsingatok a 800 Plus felé is csak arra még gyűjteni kell! Inkább várjak vele? Esetleg más alternatíva?
Egy belső szűrőnél biztosan jobb...
Ha nem akarsz high-tech felé menni (nem emeled a fényt), akkor elbírja (nem sok mozgásteret ad). De a lényeg az, hogy szűrőből minél nagyobbat vegyél, ha még tudsz várni és gyűjteni, inkább a nagyobbat!
 
Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni. Ebben a naplóban (200 literes újrakezdés) tervezem az akváriumom újraindítását és a szűrő méretezéssel kapcsolatban elbizonytalanodtam. 200 literbe elég-e egyedül a JBL e1501 vagy mindenképpen kell az e901-is mellé? Később lehet kerülne bele DIY CO2 reaktor is. Előre is köszönöm.
 
Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni. Ebben a naplóban (200 literes újrakezdés) tervezem az akváriumom újraindítását és a szűrő méretezéssel kapcsolatban elbizonytalanodtam. 200 literbe elég-e egyedül a JBL e1501 vagy mindenképpen kell az e901-is mellé? Később lehet kerülne bele DIY CO2 reaktor is. Előre is köszönöm.

Nekem egy Eheim 2075-ös hajtotta a reaktort, hát éppen elég volt az áramlás. (csak viszonyításképp), mellette egy 2071 illetve egy 2073 üzemelt, egyszerre csak az egyik, később cseréltem 2073 a 71-est.
 
Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni. Ebben a naplóban (200 literes újrakezdés) tervezem az akváriumom újraindítását és a szűrő méretezéssel kapcsolatban elbizonytalanodtam. 200 literbe elég-e egyedül a JBL e1501 vagy mindenképpen kell az e901-is mellé? Később lehet kerülne bele DIY CO2 reaktor is. Előre is köszönöm.
Elvileg elég kell legyen.Ugyan nálam kettő EX1200 üzemel ,de így üzemeltette @eMZé Zoli is ,aki végül az egyik szűrőt kivette az akvárium alól és így is működött.Hozzáteszem én is volt hogy egy szűrőt használtam a 200 literre.Nincs ugyan sok tartalék bennük ekkora akváriumra ,de elpötyöghet vele.Ha meg az EX1200 elég ,akkor ez a JBL is el kell bírja.Kérdés,hosszútávon hogy viseli az akvárium.No meg a scape-től is függ.
 
180 literes akváriumban használok most egy 2000 lph szűrőt egy lilly pipe-al. az áramlásom elég soknak tűnik, amit az is bizonyít, hogy megjelent a fránya ecsetalga.

Két lehetőséget látok a probléma megoldására. Vagy veszek egy szimpla csapot és azzal "lefojtom" a szűrőt.
Vagy egy T elosztó segítségével beállítok a szemben lévő oldalra egy másik kifolyót.

Melyik lenne a jobb megoldás? Én a második megoldás felé hajlok, hogy a vízforgatás ne csökkenjen, de tartok tőle, hogy nem egyforma mennyiségben fog kijönni a víz a vezetékek hossza és iránya miatt.
 
180 literes akváriumban használok most egy 2000 lph szűrőt egy lilly pipe-al. az áramlásom elég soknak tűnik, amit az is bizonyít, hogy megjelent a fránya ecsetalga.

Két lehetőséget látok a probléma megoldására. Vagy veszek egy szimpla csapot és azzal "lefojtom" a szűrőt.
Vagy egy T elosztó segítségével beállítok a szemben lévő oldalra egy másik kifolyót.

Melyik lenne a jobb megoldás? Én a második megoldás felé hajlok, hogy a vízforgatás ne csökkenjen, de tartok tőle, hogy nem egyforma mennyiségben fog kijönni a víz a vezetékek hossza és iránya miatt.
Ez így igaz, de neked nem az a fontos hogy egyforma legyen a két kifolyón a sebesség, hanem hogy csökkenjen az eredeti felálláshoz képest! És még mindig marad lehetőséged csapokkal szabályozni a két ágat veszteség nélkül. Egyébként a T elosztónál jobb lenne az Y elosztó.
 
180 literes akváriumban használok most egy 2000 lph szűrőt egy lilly pipe-al. az áramlásom elég soknak tűnik, amit az is bizonyít, hogy megjelent a fránya ecsetalga.

Két lehetőséget látok a probléma megoldására. Vagy veszek egy szimpla csapot és azzal "lefojtom" a szűrőt.
Vagy egy T elosztó segítségével beállítok a szemben lévő oldalra egy másik kifolyót.

Melyik lenne a jobb megoldás? Én a második megoldás felé hajlok, hogy a vízforgatás ne csökkenjen, de tartok tőle, hogy nem egyforma mennyiségben fog kijönni a víz a vezetékek hossza és iránya miatt.


Nálam így van két külső szűrővel. A két külső szűrő nyomó ága a medence hátsó részében van és a frontüveg fele nyomja a vizet mindkettő,felülről nézve V alakban megy a vízáram ami a frontüveg közepén egy kis örvényben törik meg.
Nem a legtökéletesebb megoldás,mert sok a így az olyan rész ahol egyáltalán nem mozog a víz.
/nekem is volt ecsetalgám/

Én így használom jelenleg is, de hetente egyszer egy napot az egyik nyomó ágon változtatok, hogy forogjon a víz és összeszedjék a a szűrők a pangó részeken összegyűlt piszokdarabokat.
 
Ez így igaz, de neked nem az a fontos hogy egyforma legyen a két kifolyón a sebesség, hanem hogy csökkenjen az eredeti felálláshoz képest! És még mindig marad lehetőséged csapokkal szabályozni a két ágat veszteség nélkül. Egyébként a T elosztónál jobb lenne az Y elosztó.

Köszi a tippet.

Y elosztóval be fogom állítani a második lilly-t. Bár egyébként jobban örülnék neki ha lehetne kapni 40 cm-es üveg esőztetőt. Abból egy is elég lenne és tökéletesen átmozgatná az akvárium vizét.
 
Mi a véleményetek az Eheim experience 350 szűrőről? A 2073-mal összehasonlítva sokkal többre képes, még a Ga-ajánlás is majdnem a duplája, de mégis 10ezer forinttal olcsóbb?!
Az Exp 350 motorja erősebb, bár így is ugyan azt az teljesítményt írják, gondolom a 2073-as újabb széria, és gazdaságosabb. Picit nagyobbnak is tűnik a 2073-as, és 3 tálcás, nem 2. Ha van rá pénzed, szerintem vedd az újabbat.
 
Véleményeteket kérném a következőben: jelenlegi 100 literes akvárium szűrését egy Tetratec EX700 végzi. A CO2 beoldás reaktorral történik. Mértem valós vízhozamot reaktorral bekötve igaz, nem az akváriumban hanem kiszerelve, vödörben. 300-350 liter/h mértem, ha jól tudom akkor zárt rendszernél nem számít az emelési magasság ezért ezt a mérést vehetem alapul. Úgy tűnik viszont ez kevésnek bizonyul, mert főleg az előtéri növényeken ül az alga, mintha túl gyenge lenne az áramlás és nem tudná elvinni a mulmot a szívó ághoz. Gondolkodom, egy Tetratec EX1200 vásárlásán, viszont annak 16/22mm ki/befolyó csövei vannak és én nem szeretnék most többet költeni új reaktorra üveg be és kifolyókra. A jelenlegik 12/16mm-esek. Kérdésem az lenne, ha megveszem az EX1200-at és leszűkítem az átmérőt 12/16mm-re akkor az nagyon visszafogja a szűrőt? Árthat a motornak? Ha nem, befolyásoló tényező az,hogy hol szűkíti az ember a keresztmetszetet, értem ezt úgy hogy mindegy-e, hogy a szűkítőt hova teszem pl a szűrő csapjaihoz közvetlen vagy üveg ki és befolyók elé közvetlen? Esetleg, ha nem járható út a keresztmetszet szűkítés akkor egy ajánlást kérnék másik szűrőre, aminek 12/16 csövezése van. Én JBL e901-re gondoltam, de ez eléggé elmarad vödörméretben és hasznos szűrőanyagban a Tetrától
 
Véleményeteket kérném a következőben: jelenlegi 100 literes akvárium szűrését egy Tetratec EX700 végzi. A CO2 beoldás reaktorral történik. Mértem valós vízhozamot reaktorral bekötve igaz, nem az akváriumban hanem kiszerelve, vödörben. 300-350 liter/h mértem, ha jól tudom akkor zárt rendszernél nem számít az emelési magasság ezért ezt a mérést vehetem alapul. Úgy tűnik viszont ez kevésnek bizonyul, mert főleg az előtéri növényeken ül az alga, mintha túl gyenge lenne az áramlás és nem tudná elvinni a mulmot a szívó ághoz. Gondolkodom, egy Tetratec EX1200 vásárlásán, viszont annak 16/22mm ki/befolyó csövei vannak és én nem szeretnék most többet költeni új reaktorra üveg be és kifolyókra. A jelenlegik 12/16mm-esek. Kérdésem az lenne, ha megveszem az EX1200-at és leszűkítem az átmérőt 12/16mm-re akkor az nagyon visszafogja a szűrőt? Árthat a motornak? Ha nem, befolyásoló tényező az,hogy hol szűkíti az ember a keresztmetszetet, értem ezt úgy hogy mindegy-e, hogy a szűkítőt hova teszem pl a szűrő csapjaihoz közvetlen vagy üveg ki és befolyók elé közvetlen? Esetleg, ha nem járható út a keresztmetszet szűkítés akkor egy ajánlást kérnék másik szűrőre, aminek 12/16 csövezése van. Én JBL e901-re gondoltam, de ez eléggé elmarad vödörméretben és hasznos szűrőanyagban a Tetrától
Biztos, hogy kell neked reaktor 100 literre? Amúgy ha még nincs, akkor építs rá egy bypass-t (2 T elosztó, "áthidaló" csődarab, meg egy szűrőcsap), azzal visszajön a flow, és még a co2 is beoldódik ;)
 
Szépen beoldja a CO2-t, már nem váltanám le másra, ha egyszer megvan. De erről a bypassról ha tudnál bővebb infót adni vagy akár egy linket, azt megköszönöm.
 
Biztos, hogy kell neked reaktor 100 literre? Amúgy ha még nincs, akkor építs rá egy bypass-t (2 T elosztó, "áthidaló" csődarab, meg egy szűrőcsap), azzal visszajön a flow, és még a co2 is beoldódik ;)

70 literre is reaktort használnék. :) A legkényelmesebb és legjobb hatásfokú megoldás.
 
Back
Oldal tetejére